Семирічна Василина Довга з Винників цими днями стала Міні-міс світу-2004. Ще одна львів'янка -- Оленка Терещук -- та одеситка Дарія Легейда здобули інші нагороди -- вони отримали титул першої та другої Віце-міні-міс. Тож українські дівчатка зібрали мало не весь урожай нагород на XI Міжнародному конкурсі "Міні-міс світу", що відбувся в Ризі.
Україну на ньому представляли троє учасниць, дві з яких зі Львова. Усі вони вийшли до фіналу, ну а там справа була за поважним журі: воно просто не встояло перед безпосередністю українських дітей. Корону Міні-міс світу-2004 у молодшій віковій групі вдягнула Василинка Довга з Винників. У старшій віковій групі перемогла молдованка Даніела Панош. За словами президента аґенції "Зірки Галичини", що є офіційним представником в Україні міжнародної дирекції конкурсу "Міні-міс світу", Володимира Желізного, це змагання є особливим, бо журі враховує не зовнішність, а лише творчі здібності, талант і артистичність дитини. А нашим дітям цього не бракує.
До складу журі ввійшли представники від кожної країни-учасниці та відомі люди Латвії, наприклад композитор Раймонд Паулс. Серед традиційних виходів дівчаток на сцену були особливі: пародія на відомих співаків та вихід у власноруч пошитій сукні. Сама Міні-міс світу-2004 Василинка довго не могла повірити у свою перемогу.
Україна вже не вперше здобуває головні титули в таких міжнародних конкурсах. Наступною вершиною, яку потрібно підкорити юним українкам, -- світова першість виконавських мистецтв -- аналог Олімпійських ігор для культури. На них наші діти перемагали не раз, вкотре доводячи всьому світові, що Україні є чим пишатися.
Збаразький замок, котрий мав би зібрати всіх східноєвропейських готів у своїх древніх мурах, приймав гостей фестивалю "Некрополіс: Чорна ліра". Готів було лише п'ять-шість сотень, на відміну від тих 2,5 тисячі, які прогнозували організатори.
Першого дня все розпочалося з виступу львівського гурту "Замкова тінь", врешті ним і завершилося, якщо не брати до уваги електронної вечірки, на якій грала музика не зовсім готична, а радше схожа на буденну дискотечну суміш. "Замкова тінь" -- це абсолютно акустична формація з трьох фацетів та трьох дівчат, які репрезентували нечисленному люду, який зібрався першого дня, свою програму "Із середньовічних мотивів", котра дуже сподобалася суворо-похмурим слухачам і була чи не єдиним приємним моментом суботнього вечора. Музику "ЗТ" офіційно записано як dark gothic, насправді ж це сукупність готики, фольку та психоделіки, яка емоційно переносить слухача у часи похмурого середньовіччя й яка м'яко зачіпає вас за душу.
2050 року на Землі мешкатиме майже дев'ять мільярдів людей. Такі дані Організації Об'єднаних націй. Кількість бідних збільшиться втричі, адже численність населення зростатиме переважно за рахунок бідніших країн -- тих, де не поширені сучасні методи контрацепції, -- вважають експерти ООН. Найбільш бурхливо збільшуватиметься кількість мешканців у Індії. А от у країнах колишнього СРСР населення зменшиться.
Дружина британського прем'єра Тоні Блера -- Шеррі -- написала книжку про дружин голів урядів Великобританії. Розповісти про зміст книжки вона мала вчора пізно ввечері на одному з телеканалів. Наразі ж відомо, що твір має назву "Акваріум із золотою рибкою" і містить розмови пані Блер майже з усіма дружинами екс-прем'єрів Великої Британії другої половини ХХ століття.
Доброзичливе ставлення тих, хто тебе оточує, здатне не лише поліпшити настрій, але й уповільнити старіння організму. Про це свідчать результати дослідження, що провели науковці з Університету Техасу (США). Обстеживши 1558 людей віком понад 60 років, дослідники з'ясували, що в тих, кого найбільше шанували знайомі та родичі, ознаки старіння (насамперед вікові зміни нервової системи) було помітно значно пізніше, ніж у їхніх менш шанованих однолітків.
Син одного з найбагатших людей у світі, тридцятирічний спадкоємець брунейського престолу, принц аль-Мухтаді Бііла одружився. Його наречена -- сімнадцятирічна школярка Сара Саллех, дочка державного службовця середнього рангу. До знайомства зі спадкоємцем дівчина вивчала математику, біологію та мріяла стати морським біологом. Минулого тижня вона ввійшла до розкішного тронного залу палацу Нурул-Іман у діамантовій діадемі, у накидці та сукні, розшитій коштовним камінням, в інкрустованих діамантами туфлях, щоб зайняти своє місце на позолоченому троні у стилі Людовика XVI. За її ходою спостерігали дві тисячі гостей, аж доки наречений не поклав їй руку на лоб: у Брунеї це офіційна демонстрація того, що тепер вони є чоловіком і дружиною.