Фахівці міського комунального підприємства "Львівводоканал" запевняють, що вода, яку ми щодня споживаємо, відповідає усім нормам чистоти та якості. Хіба дещо заважка чи трохи забагато заліза на 1 дециметр кубічний. А, на противагу їм, представники Львівської обласної санітарно-епідеміологічної станції стверджують, що львівська вода придатна до споживання не завжди і не всюди. Про якість питної води у наших будинках говорили на нараді у МКП "Львівводоканал".
Завідувач хіміко-бактеріологічною лабораторією "Львівводоканалу" Надія Щербак повідомила, що воду у міський водогін постачають із 190 свердловин, 17 водозаборів, які розташовані на відстані від 10 до 120 кілометрів за містом. Щодня у 10 контрольних точках на насосних станціях за межами міста, а також у певних точках у місті, перед тим, як вода доходить до споживача, фахівці підприємства беруть проби і перевіряють воду на вміст забруднень. Особливо ретельно контролюють якість води там, де найбільший ризик забруднень -- на старих ділянках водогону та тупикових. Лабораторія визначає до 30 хімічних та 2 бактеріологічних показників, а також радіологічні. При цьому, за словами Надії Щербак, лише 0,3-1 % проб води можуть не відповідати стандартам якості. Дещо незадовільна якість води у тупикових лініях водогону та на водозабірних колонках. Проте лише в одному випадку на тупиковій гілці водогону виявили підвищений вміст заліза та бактеріологічне забруднення у двох колонках, якими майже не користувалися. "А загалом, якість води, яку подають львівським водогоном, відповідає стандартам якості за винятком вмісту заліза. Він коливається від 0,3 до 1 мг/дм. куб. А вміст хлору у воді є мінімальним." -- запевняє пані Надія.
Натомість начальник відділу Львівського регіонального центру стандартизації та метрології Наталія Турбіцина стверджує, що у воді, яку подає "Львівводоканал", підвищений вміст солежорсткості та заліза. Вміст солей кальцію і магнію створює осад на посуді та у трубах. Водночас представник обласної санітарно-епідеміологічної служби Лариса Галай стверджує, що вода у тупикових гілках міського водогону містить ознаки бактеріологічного забруднення, тому таку воду перед вживанням рекомендують кип'ятити.
Черги на українсько-польському кордоні далі зростають. Щодня на контрольно-пропускних пунктах скупчується до сотні автомобілів. Такі черги утворюються на виїзді з України, водночас, як на в'їзді в нашу державу проблем фактично немає. Про це "Поступу" повідомили у прес-службі Західного регіонального управління Держприкордонслужби України. У зв'язку з тим, що туристичний період триває протягом всього літа, до серпня прикордонники знову очікують збільшення черг, зважаючи на те, що з кожним місяцем вони зростають на 5-7%.
У зв'язку із спекою на Львівщині активно почали горіти торфовища. Цими днями пожежники гасили вогонь у Рясне-2 та у Жовківському районі. Про це розповів "Поступу" начальник центру пропаґанди головного управління МНС у Львівській області Павло Василенко.
Пожежники також остерігаються загоряння у лісовому масиві області, позаяк багато львів'ян виїжджає на природу, а необережне поводження з вогнем у таку спекотну погоду, може призвести до лиха. Ще одна "гаряча" точка влітку -- поля. Оскільки вже достигла пшениця, є небезпека пожежі на цих ділянках: "Минулого тижня пожежники проводили рейди на польових ділянках. Перевіряли справність сільськогосподарської техніки, адже одна іскра може спричинити велику пожежу на достиглих ланах", -- зазначив пан Василенко.
Із нагоди відзначення 150-ї річниці від дня народження Марії Заньковецької Укрпошта провела спецпогашення марки, яку присвячено цій великій акторці українського театру. Конверти із спеціальним штемпелем погашення, поставленим 22 липня, продаватимуться лише три дні. "Спеціальний штемпель погашення, відповідно до технологічних правил Всесвітнього поштового союзу та вимог Укрпошти, фізично знищується за три дні," -- повідомив "Контекст-медіа" представник зі зв'язків із громадськістю львівської дирекції Укрпошти Богдан Фотюк.
Двісті тисяч гривень перерахувала Львівська залізниця на рахунок Фонду "Донецький рятувальник," аби матеріально підтримати сім'ї потерпілих на шахті "Краснолиманська".
Як повідомила прес-служба Львівської залізниці, після сумнозвісних подій на Донеччині до її керівництва надходили численні звернення та пропозиції членів від трудового колективу про можливість надати допомогу. Відтак, керуючись принципами гуманізму та християнської моралі, посадовці залізниці та президія дорожнього комітету профспілкової організації ухвалили спільне рішення про надання допомоги сім'ям загиблих шахтарів.
Проблемою нашого суспільства є те, що до людей, які повернулися з-за кордону і там не з власної волі стали живим товаром, на їх батьківщині ставляться з насторогою. А надто це стосується жінок, яких доля змусила заробляти на життя власним тілом”, -- вважає Ярослав Кашуба, начальник Головного управління у справах спорту, сім’ї та молоді Львівської ОДА.
Власне тому ще цього року у Львівській області планують створити спеціальний притулок для людей, що стали жертвами торгівлі людьми за кордоном. За словами пана Кашуби, таким людям потрібно чимало часу, щоб знову відчути себе повноцінними. І без сторонньої допомоги їм не обійтися.
Цими днями у більшості львів'ян підвищився артеріальний тиск. Це обумовлено стійкою спекою та несприятливим атмосферним середовищем Західного реґіону для людей з серцево-судинними недугами. Про це розповів "Поступу" голова обласної організації Товариства Червоного Хреста Валентин Мойсеєнко. Вже шостий рік поспіль обласна організація ТЧХ відстежує стан здоров'я у мешканців міста. Цими днями у всіх районах Львова та області медсестри вийшли на вулиці міста, аби поміряти артеріальний тиск та вагу львів'ян. Щодня понад 200 людей користується такими послугами. Та, не зважаючи на те, що медична допомога "на вулиці" є абсолютно безкоштовною, при пунктах допомоги все ж стоять скриньки для благочинних внесків, які спрямовують на закупівлю необхідних медикаментів для хворих самотніх людей.
"Видавництво "Старого Лева" започаткувало всеукраїнську акцію „Мумі-тролі у твоєму місті", під час якої українські діти познайомляться з першим україномовним перекладом всесвітньо відомих "Пригод Мумі-тролів".
Вихід цієї книги -- безпрецедентна подія, адже для українських дітей, окрім Гаррі Поттера та поодиноких видань, якісної літератури з "позитивним зарядом" практично немає.
Український варіант має стати зрозумілим для українських дітей, бо під час перекладу були враховані всі фразеологічні та фонетичні аспекти. Наприклад, відомий герой, що в оригіналі та російському перекладі називався Снусмумриком, українською йменуватиметься Нюхмумрик (фінською „снус" -- це „нюх"). Переклад здійснила Наталя Іваничук, яка є культурним аташе України у Фінляндії.
Кажуть, що брудно не там, де не прибирають, а там, де не смітять. Можливо, воно й так, але як не смітити в місті, якщо викидати сміття немає куди. Відсутність вуличних смітників -- проблема для Львова ненова, але актуальна кожного дня. Досить легко в місті можна пройти декілька кілометрів та так і не натрапити на урну для сміття. Наприклад, майже в центрі, на вулиці Франка, пройшовши від Галицького до Стрийського ринків, ви не знайдете жодного смітника.
"Вуличні смітники є, але не на вулицях міста, а на дачах львів'ян. Ті постійно їх крадуть, щоб потім або поставити на дачі, або здати на металобрухт", -- каже Ігор Базарник, заступник міського голови. Подейкують, що часто смітники переробляють на мангали для копчення м'яса, ковбас. Один смітник, до речі, коштує від 100 до 400 грн і за "Правилами благоустрою м. Львова" має стояти що 800 кв. м.
Якщо вимоги працівників ЗАТ "Трускавець-курорт" не будуть задоволені, то вони пікетуватимуть Трускавецьку міську раду до моменту відставки міського голови Трускавця Лева Грицака. Про це сьогодні повідомив "Контекст-медіа" директор з маркетингу ЗАТ "Трускавець курорт" Юрій Аксентійчук. Пікетуючі вимагають від Трускавецької міськради скасувати рішення про неналежну експлуатацію мінеральних вод філією ЗАТ "Трускавецькурорт".