Задумуючись над тим, де скупатися влітку, багато хто планує відвідувати басейни. Проте, у Львові з басейнами не все так просто -- більшість із них перебуває у задовільному або ж незадовільному стані. Як розповів начальник відділу спорту управління культури Львівської міськради Олександр Базичук, загалом у місті є 11 різних басейнів, шість з яких -- відомчі, тобто належать певним товариствам чи організаціям. За оцінками відділу спорту, понад половину цих спортивних споруд мають незадовільну матеріально-технічну базу і практично всі потребують ремонту. Щоб повністю замінити плитку, відремонтувати стелі, дахи, стіни, душові, різні комунікації, потрібні чималі кошти.
Утім, за словами Олександра Базичука, всі міські басейни підремонтовують упродовж року, аби хоч трохи підтримувати їх "життя". Наразі ж лише декілька з них можуть похвалитися більш-менш нормальними умовами для прийому відвідувачів. Це басейни житлово-комунального технікуму на вул. Пасічній, ЛНУ ім. Франка та НУ "Львівська політехніка".
Один із найпопулярніших серед львів'ян критий басейн "Динамо" (на вул. Вітовського) дочекався ремонту і зараз тимчасово не працює. Не функціонує наразі й басейн Західноукраїнського колегіуму на вул. Ген. Чупринки. А чи не в найгіршомй стані перебуває басейн "Спартак" (що є обласною комунальною власністю) -- його треба відремонтувати капітально, і потрібно на це приблизно дві тисячі гривень.
Палац водних видів спорту, що на вулиці Княгині Ольги, зараз також не працює, але за словами Олександра Базичука, вже є інвестори, які обіцяють незабаром його відкрити.
В обласному Палаці спорту на пл. Петрушевича, який належить тепер АТ "Євроспорт", уже триває капремонт, і власники сподіваються відчинити двері комплексу з першого вересня.
Працюють, хоч і перебувають в не найкращому стані, відкритий басейн СКА, що на вул. Клепарівській, а також закритий басейн "Трудові резерви", що на вул. Стуса. Свої басейни мають у Львові також і різні підприємства, наприклад, "Львівська пивоварня" (зрозуміло, що вони мають зовсім інший вигляд).
Зрештою, незважаючи на не дуже добрий стан львівських басейнів, у багатьох із них постійно проводять змагання з плавання, водного поло та ін. Є у Львові і шкільні басейни, проте їх, як освітянські заклади, фінансує управління освіти. На розвиток же міських громадських спортивних організацій кошти виділяє відділ спорту управління культури міськради -- торік ця сума становила 200 тис. грн. Загалом, за підрахунками цього ж відділу, на ремонти 11-ти львівських басейнів необхідно близько чотирьох тисяч гривень. Тож ті львів'яни, які не хочуть ризикувати, відпочиваючи на кар'єрі, мають почекати, доки в міському бюджеті закладуть достатньо коштів принаймні на декілька басейнів.
Незабаром, 17 липня, козацька чайка "Пресвята Покрова" вирушає у подорож -- до Польщі. За словами мандрівника Юрія Волощака, члени товариства "Кіш" планують відвідати якнайбільше міст (Варшаву, Лодзь, Гданськ та ін.), але насамперед -- Сандомир, де відбудеться фестиваль морської пісні, який триватиме від 17 до 25 липня. Там козаки представлятимуть свій човен та співатимуть українських пісень.
Команда також хотіла б вийти в Балтійське море, але для цього потрібні відповідні кошти, яких, на жаль, немає. До того ж човен після тривалих подорожей зазнав пошкоджень та перебуває, як каже пан Юрій, радше "в доброму, аніж у відмінному стані" -- ще не випробуваний після ремонту мотор човна. Тому необхідна спонсорська допомога, щоб здійснити капітальний ремонт чайки.
Сьогодні з дев'ятої години греко-католицька громада церкви Св. Климентія Папи проводить пікетування будинків львівської дирекції "Укртелекому" на вулиці Генерала Чупринки, 70.
Парафія Св. Климентія Папи, до якої належить велика частина території Франківського району -- від центру міста до залізниці -- так і не має свого духовного осередку. Вірні зі своїм парохом о. Мирославом Шихом моляться, як колись перші християни, у приміщенні операційного залу "Укртелекому".
Уже дев'ять років поспіль зареєстрована ще 1996 року громада домагається повернення храму. Позаминулого року перший заступник генерального директора "Укртелекому" Січкаренко обіцяв, що 2003 року можливе звільнення приміщення храму. Однак рік закінчився, а храм так і не звільнили. Тож парафіяни з відчаю відважились на проведення пікетування, повідомивши про цей захід Львівську міську раду.
Двадцять учасників велопробігу Соснівка -- Говерла -- Соснівка, який у неділю стартував, прибули вчора до Львова. Шістнадцять дітей із Соснівки віком 14-16 років у супроводі чотирьох дорослих двадцять два дні мандруватимуть на велосипедах Львівською та Івано-Франківською областями. Загалом за час подорожі юні велосипедисти проїдуть 1 200 км та піднімуться на Говерлу та Петрос.
Львівські чиновники вручну поділили ринок вивезення сміття у місті. Надихнула їх на це минулорічна критична ситуація з побутовими відходами, яку головно спричинила фірма "Абіо". Донедавна майже половину усіх побутових відходів (а їх за місяць назбирується близько 48 тисяч м куб.) у місті вивозила згадана фірма. Як розповідає Мирослав Пастощук, начальник управління житлово-комунального господарства Львівської міськради, таку частину ринку "Абіо" вдалося зайняти завдяки великій кількості угод, які фірма уклала в кінці минулого року, оминувши управління. Можливо, все обійшлося б, якби фірмі не забракло техніки. От тоді і настали скрутні часи у тих районах Львова, які обслуговувала фірма "Абіо". А були це Залізничний і частково Шевченківський та Франківський райони. Інколи для вивезення сміття доводилось залучати "надзвичайників".
У неділю ввечері до такої форми протесту, як перекриття руху вуличного транспорту вдалися 20 мешканців села Наконечне-2 Яворівського району, які на півтори години перекрили частину автотраси Львів--Краковець. Про це повідомив центр громадських зв'язків УМВСУ у Львівській області.
В такий спосіб мешканці села протестували проти ліквідації "лежачих поліцейських" -- автодорожніх перепон для обмеження швидкості руху. На їхню думку, ліквідація автодорожніх перепон значно збільшує ймовірність скоєння дорожньо-транспортних пригод в селі. До слова, Яворівський район є одним з "найгарячіших" районів області за кількістю випадків ДТП. Як розповіла "Поступу" керівник прес -служби обласного ДАІ Світлана Пасічник, єдиний "лежачий поліцейський", який був на в'їзді до села, спричиняв перешкоду для руху автобусів, тому його вирішили демонтувати. Однак мешканці села категорично проти таких дії і, заради власної безпеки, вимагають, щоб "лежачого поліцейського" не лише не ліквідовували, а щоб таких дорожніх порогів встановили в селі якомога більше або ж зробили об'їзну дорогу якомога далі від населеного пункту.
Щоб відучити львів'ян ходити по газонах під своїми вікнами, у Франківській райадміністрації мусили вдатися аж до потрійного захисту зелених насаджень. Передовсім перекопали саморобну стежку, потім поставили застережливу табличку і насамкінець протягнули дріт, який перегородив шлях до газону. Спосіб, який вибрали чиновники, видається досить жорстким та недемократичним, проте, як показав час, він єдиний змусив перехожих перейти з газону на засфальтований хідник, що розташований поруч за два метра.
Попри обіцяне міською владою гаряче водопостачання на ціле літо, таке благо цивілізації наразі доступне мешканцям не всіх львівських будинків.
Як повідомив "Поступ" заступник директора комунального підприємства "Львівтеплоенерго" Сергій Тригоб'юк, з понад тисячі будинків гаряча вода подається в 631. Мешканці ж решти чотирьохсот багатоповерхівок змушені або митися холодною, або ж гріти воду в знаменитих львівських баняках.
12--18 липня в місті Дрогобич відбувається Міжнародний фестиваль ім. Бруно Шульца, -- повідомляє Контекст-медіа. В Міжнародному фестивалі візьмуть участь українські та польські науковці, зокрема дослідники з Люблінського католицького, Ягеллонського та Вроцлавського університетів.
Прикордонники Західного реґіонального управління затримали автомобіль "Ауді", який 11 липня намагався перетнути кордон у пункті пропуску "Устилуг". Власника авто підозрюють в перебиванні номера кузова, повідомляє інформаґенція Контекст-медіа. Автомобіль оцінили на суму 7 554 гривні, відтак передали на митницю.