Чи має Львів шанси стати потужним економічним центром?
Андрій ПЕХНИК
викладач кафедри міжнародної економіки факультету міжнародних відносин Львівського національного університету ім. Івана Франка
Ми мусимо усвідомити той факт, що в нас є і буде певне відставання, зумовлене виключно історичними причинами, власне історичними чинниками і темпами розвитку східноукраїнських галузей. Тобто зрозуміло, що індустріальним центром України ми не станемо. Якщо звернутися до реалій, то ті підприємства, ті виробництва, які працюють тут, на Львівщині і в самому Львові, є реальними прикладами того, що обрана стратегія може бути ефективною. Інша річ, що вони є ще досить недосконалими і потребують значного доопрацювання. Тому їх варто сприймати як орієнтири у сенсі того, що варто робити і чого робити не варто.
Однак у Львівщини є інші потенціали. Зокрема, вигідна стратегічна позиція, з якої вона може скористатися, адже реґіон або прямо, або опосередковано межує із низкою країн, з Євросоюзом. Було би помилкою цим не скористатися. Пріоритетом має бути транскордонне співробітництво. Потрібно досягти спрощеного пільгового режиму торгівлі, спрощеного режиму отримання віз. І саме такі стосунки із сусідами додадуть потужності економіці Львівщини. Якщо відповідати на запитання: "Коли це буде?" -- то, звісно, це дуже залежить від Євросоюзу. Але позиція України у цьому питанні мала б бути більш наполегливою. Не тільки Євросоюз потрібен нам, але й ми потрібні Євросоюзу. Проте важко говорити про якісь конкретні терміни, це те саме, що відповідати на запитання: "Коли Україна вийде із кризи?"
Центральна виборча комісія оприлюднила декларацію про доходи за 2003 рік Петра Симоненка. Сукупний дохід лідера КПУ за 2003 рік складає 31 355,03. З них депутатська зарплата - 27 625,53 гривні. Крім цього, лідер комуністів отримав 17,5 гривень дивідендів і також попросив 3 712 гривень матеріальної допомоги.
На ці гроші пан Петро прожив рік із дружиною Світланою Володимирівною, навпроти заробітків і рахунків якої у декларації стоять одні прочерки.
За межами України на цю пору перебуває близько семи мільйонів українських виборців. Зокрема в країнах Європи -- три мільйони й у Російській Федерації -- 3,5 мільйона. Про це повідомив координатор коаліції "Свобода вибору" Владислав Каськів. За його словами, всі ці громадяни не матимуть можливості проголосувати. Він також зазначив, що, відповідно до Закону "Про вибори президента", всі, хто законно перетнув український кордон, мають право проголосувати. На думку Владислава Каськіва, те, що людини немає в консульському обліку й вона перебуває в країні нелегально, не може бути підставою для ненадання їй можливості проголосувати на виборах президента.
Близько 20 активістів громадської організації "Молодь -- надія України" біля Посольства Російської Федерації в Києві вимагали від східного сусіда не втручатися в проведення виборів президента в Україні.
"Ми вимагаємо не втручатися у внутрішні справи України. Ми самі собі виберемо президента, -- заявив лідер організації Вадим Гладчук. На його думку, Росія різними способами намагається вплинути на результати виборів в Україні. Гладчук, зокрема, вважає, що російські телеканали транслюють сюжети на підтримку Януковича, -- повідомляє інформаційне аґентство "Оглядач".
Кількість ДТП на Львівщині збільшилася в 2,5 раза порівняно з минулим роком
Ярина МАТВІЇВ
На 148% зросла кількість дорожньо-транспортних пригод на автошляхах Львівщини порівняно з минулим роком, -- повідомили "Поступ" у обласному управлінні Державної автоінспекції України. Лише протягом цієї неділі в області сталося 11 ДТП, в яких шість людей загинули та 13 травмувалися.
Чи не найстрашнішою стала аварія в селі Бартатів Городоцького району. Автомобіль "Мазда", який на швидкості 200 кілометрів за годину в'їхав у огорожу, перевернувся та вибухнув. Троє молодих хлопців, які їхали в авто, згоріли в салоні машини.