Президент Грузії Міхаїл Саакашвілі запевнив, що Південна Осетія буде включена до складу Грузії мирним способом. "Цхінвалі, Джава і Кваїса, де у Південній Осетії розповсюджується юрисдикція сепаратистської влади, протягом року природним шляхом будуть інтеґровані у Грузію, і це станеться без будь-якого протистояння", -- заявив грузинський лідер цієї неділі.
Президент Грузії запевнив, що є прихильником миру у Південній Осетії. За його словами, він готовий надати Південній Осетії "будь-який статус, який там захочуть". Щоправда, на заваді такого сценарію вирішення проблеми стоять "певні реакційні кола Росії", які "роблять усе, щоб розв'язати військовий конфлікт". Саакашвілі зазначив, що конфлікт у Південній Осетії -- грузинсько-російська проблема, а не конфлікт між Тбілісі і Цхінвалі.
Одним із "інспіраторів" конфлікту, на думку Саакашвілі, є Держдума РФ, яка прийняла у суботу заяву, в якій депутати звинуватили Тбілісі у "протиправних і провокаційних діях" і нагадали, що 1774 року до складу Росії увійшла єдина Осетія. Грузинський лідер назвав усе це "казками". "Частиною Російської імперії була половина Європи -- Польща, Литва, Латвія, Естонія, Фінляндія. Нехай спробують російські депутати сказати це Польщі, армія якої сьогодні вдвічі сильніша за російську", -- заявив Саакашвілі. Окрім того, президент Грузії вважає, що є сили і "серед певних військових кіл Росії, що готують агресію проти Грузії".
Доказом відсутності у Грузії мілітаристських планів президент країни вважає той факт, що його візит у Великобританію, що розпочався цього понеділка, не скасовано. Мовляв, який лідер покине країну напередодні війни? Перед від'їздом Саакашвілі сказав, що зараз для його країни дуже важлива міжнародна підтримка.
Тим часом у Лондоні перебуває і російський міністр оборони Сєргєй Іванов. Він виклав своє бачення ситуації, назвавши загострення ситуації у Південній Осетії спланованою акцією. Вина, на думку міністра, лежить на грузинській стороні яка, за словами міністра, почала відверто ігнорувати мандат миротворчих сил.
США розглядають питання про перенесення або скасування президентських виборів
Уляна ІВАШКІВ
Адміністрація США може перенести вибори президента у США на пізніший термін у разі терористичного нападу.
Спецслужби США серйозно занепокоєні наміром "Аль-Каїди" влаштувати теракти напередодні президентських виборів. Жодних конкретних даних про підготовку вибухів та диверсій на території країни працівники спецслужб поки що не мають, проте про неї свідчать прослуховування телефонних розмов терористів. З них стало відомо, що наступною ціллю для удару "Аль-Каїди" може стати "серце" американського фондового ринку "Вол-стріт" та інші фінансові інститути.
Результати виборів у верхню палату японського парламенту свідчать про початок "заходу зірки" прем'єр-міністра Дзюньітіро Коідзумі, вважають японські оглядачі. Одержавши на одне місце менше, ніж опозиційна Демократична партія Японії (ДПЯ), правляча Ліберально-демократична партія (ЛДП), яка формально зберегла більшість у палаті в коаліції з партією "Нова Комейто", була привселюдно принижена.
Понад двадцять тисяч боснійських мусульман вшанували в неділю пам'ять жертв геноциду в Сребреніце. Як передає аґенція AFP, у межах заходів, присвячених дев'ятій річниці кривавих подій у цьому місті, були перепоховані ідентифіковані останки 338 загиблих внаслідок різанини. Нагадаймо, що 11 липня 1995 року війська боснійських сербів розстріляли майже вісім тисяч мусульманських чоловіків та юнаків. З них упізнано лише тіла п'яти тисяч жертв. Місто тоді перебувало під захистом голландського контингенту миротворчих сил ООН.
Федеральний президент Австрії Хайнц Фішер після кількох днів освоєння з новими обов'язками звернувся із заявою до австрійців, в якій підтвердив послідовність зовнішньої політики країни.
Зокрема, президент Австрії вважає, що cстосовно питання ухвалення Конституції Європейського союзу необхідно провести загальноєвропейський референдум. "Я не вважаю ідеальною пропозицію проведення "точкових" референдумів з цього важливого питання -- свою думку повинні сказати народи всіх країн-членів ЄС", -- сказав Фішер в ефірі австрійського національного телебачення.
ЛИТВА. Новий президент Литви, 78-річний Валдас Адамкус учора склав присягу, яку на урочистому засіданні парламенту країни прийняв голова Конституційного Суду республіки Егидіюс Куріс. У зовнішньополітичній частині свого виступу під час церемонії присяги Адамкус згадав, зокрема, і про Україну. "Наш інтерес -- членство України в ЄС і НАТО", -- заявив він.
ТУРЕЧЧИНА. Прем'єр Греції Костас Караманліс був гостем на весіллі доньки турецького лідера Реджепа Ердогана. Присутність Караманліса розцінили як нову ознаку відлиги у відносинах двох країн. Як зазначив грецький прем'єр, жодна сторона ще кілька років тому навіть уявити собі не могла, що таке може статися. Його турецький колега назвав весілля дочки "зустріччю цивілізацій".