На теперішніх картах назви Кохавина не знайдеш. За радянських часів цю знамениту відпустову місцевість, яку називали Галицьким люрдом було приєднано до селища Гніздичів Жидачівського району Львівської області та є зараз його південної частини. Назва ж збереглася в місцевій паперовій фабриці "Кохавинка".
Кохавина (або Кохавино) відома з 1646 року -- часу з'яви там Чудотворної ікони Матері Божої Кохавинської. Власниця містечка Руда Анна Воянковська проїжджала через гай, коли карета враз зупинилася. Виглянувши, вона побачила дивну картину -- коні стояли на колінах перед іконою Богородиці, яка висіла на придорожньому дубі. У книгах Кохавинської парафії написано, що образ Матері Божої з Дитятком, мальований на дубовій дошці (83 на 56 см)з латинським написом "О Матір, обрана Богом, будь для нас прямою дорогою до Господа", віддавна перебував у дуплі старого дуба на краю лісочка Кахавина, при дорозі із Жидачева до Руди. Жоден подорожній не оминав цього місця й тут молився. Спочатку хотіли перенести ікону до костелу в Руді, але він у чудодійний спосіб повертався знову до кохавинського дуба. Так було двічі чи тричі.
Близько 1680 року на цьому місці було збудовано дерев'яну каплицю, до якої за розпорядженням Львівського римо-католицького архієпископа було перенесено Чудотворну ікону. 1748 року в Кохавині було збудовано костел, а Чудотворним образом почали опікуватися ченці-кармеліти. Було зафіксовано багато випадків зцілень перед іконою, а тому спеціальна комісія, що вивчала це явище, оголосила її Чудотворною. Сталося це 26 травня 1755 року.
1780 року монастир кармелітів у Кохавині було ліквідовано згідно з декретом цісаря Йосифа ІІ, а костел став парафіальним. Кохавина стала місцем прощ галицьких католиків. Протягом 1868-1894 року було збудовано новий костел.
З благословення Папи Пія Х 15 серпня 1912 року відбулася коронація Чудотворної ікони, на яку зібралася велика кількість прочан не тільки з Галичини, але й інших країн Європи.
З 1931 року монастирем володіли отці Єзуїти. У 1939 році Чудотворну ікону в костелі замінили копією, а сам образ ченці перевезли через радянсько-німецький кордон до Польщі. Врешті й копію було вивезено під час війни до Польщі.
Після реставрації у Кракові образ було перевезено 1974 року до міста Ґлівіце. У 1994 році у цьому місті було створено парафію Матері Божої Кохавинської, де тепер перебуває Чудотворна ікона.
У Кохавині перебував Іван Франко. Тут 26 липня 1904 року він написав вірш "Конкістадори" із циклу Semper tiro, в якому є такі слова:
"До відважних світ належить,
К чорту боязнь навісну!"
А в сусідньому селі Руді незабаром мають відкрити музей гетьмана Івана Виговського -- переможця з-під Конотопа. Він був дідичем цього села й за переказами його поховали в крипті церкви Воздвиження Чесного Хреста в Руді. За іншою версією, Виговського могли поховати на місці колишнього монастиря в урочищі Бучина поблизу села Йосиповичів біля Дашави. А можливо, він упокоївся в Манявському скиті. Музей створює Львівська галерея мистецтв у будинку, в якому раніше було терапевтичне відділення райлікарні.
Село Руду Іван Виговський придбав у родини Даниловичів 1660 року, після того як віддав гетьманську булаву. До Рудянського ключа тоді належали прилеглі села Ганівці, Лівчиці, Бережниця, теперішні Йосиповичі, Волиця та Облазниця. І, незважаючи на те, що в березні 1664 року гетьмана стратив польський полковник Себастьян Маховський, маєтності в околицях Руди залишалися у володінні Виговських майже 100 років.
Ще в Руді росте старезний дуб, який могли посадити ще за часів Івана Виговського.
Історію про Попелюшку визнали найбільш популярною казкою в Британії. За повідомленням ВВС, класичну казку, написану понад триста років тому, назвали улюбленою 36% з 1200 дітей, яких опитала компанія UCI. Другою у цьому рейтингу стала "Красуня, що спить", третя за популярністю казка -- про Ганса та Гретель.
На 94-му році життя в неділю в Нью-Йорку помер онук знаменитого засновника клану Рокфеллерів Джона -- Лоренс Спелмен Рокфеллер, мільярдер, філантроп та активіст природоохоронних рухів. 2003 року часопис Forbes оцінив статки Рокфеллера 1,5 мільярда доларів, що дозволило йому увійти до переліку 140 найбагатших людей світу.
Британець, який втратив зір багато років тому, готується стати першою людиною з вадами зору, яка здійснить повноцінний політ як перший пілот. Під час п'ятиденного польоту довкола Британії 41-річному Стівові Канінгему асистуватиме ще один пілот, однак керуватиме літаком він сам за допомогою комп'ютерних пристроїв. Стіва вже визнано рекордсменом як найшвидшу людину з вадами зору на Землі та на воді.
Як стало відомо вчора, у вихідні в гірських районах Німеччини розпочалася справжня завірюха. За прогнозами синоптиків, триватиме вона тиждень. На найвищій точці німецьких Альп -- на горі Цугшпітце -- товщина снігу становить 10 сантиметрів. Відзначено рекордне для цієї пори року похолодання -- температура впала до мінус 6 градусів. Незважаючи на негоду, на гірських курортах Німеччини наплив туристів. Вони вирішили скористатися рідкісною можливістю побачити сніг влітку.
Один з найкращих футболістів світу, нападник збірної Голландії та "Манчестер Юнайтед" Рууд ван Ністелрой одружився цими вихідними. З обраницею -- співвітчизницею Леонтіен Стаатс -- Рууд зустрічався багато років. Церемонія відбулася в рідному місті ван Ністелроя -- Гееші. Окрім родин наречених та тренера "Манчестера" Алекса Фергюсона у церемонії взяла участь уся юнацька команда клубу Ноойтгедахт, у якій зірковий форвард розпочинав свою кар'єру. Юні футболісти виконували роль "почесної гвардії" наречених.