Закриттю радіо "Свобода", радіо "Континент" та тиску на інші незалежні ЗМІ була присвячена вчорашня акція протесту під назвою "Свобода" під прицілом".
Студенти з громадського руху "Спротив" організували театральне дійство про стосунки Леоніда Кучми і незалежних медіа.
На площі перед пам'ятником Шевченку хлопці посідали, обв'язавши руки ланцюгом, і заклеїли роти скотчем. На спині кожного з них виднілися таблички з назвами тих ЗМІ, які вже закрили і на які чиниться тиск. Згодом на площу вийшов студент у масці Леоніда Кучми. Він випив знамениті 150 грам і почав копати "ЗМІ" ногами, цитуючи плівки Мельниченка. Після цього Кучма погнав "пресу" до приміщення облдержадміністрації, де хотів поставити до розстрілу. Проте "медіа" поскидали ланцюги і обв'язали ними Кучму, який у той час кричав багатозначну фразу: "Я імєю право". Наприкінці дійства студенти зазначили: "Ми відмовляємось коментувати цю акцію, оскільки боїмося, що за об'єктивне висвітлення нашої думки наступним можуть закрити ваш ЗМІ".
45 суддів Львівської області, яких вперше призначили на посади, склали вчора присягу в Будинку вчених. Хоча досі вони працювали вже декілька років, до присяги стали лише зараз: до цього їх зобов'язав Указ президента, згідно з яким присягу судді мають складати в присутності голови Апеляційного суду та з участі голови облдержадміністрації. На урочистій церемонії також мають бути представники Ради суддів та інші чиновники.
Першим виголосив присягу найстарший з присутніх, суддя Буського районного суду Галій Дем'яновський, а текст присяги, який він зачитав, скріпив підписом голова Львівської облдержадміністрації Олександр Сендега, принагідно наголосивши на величезній відповідальності кожного судді перед державою та людьми.
Вчора голова Львівської крайової організації Народного руху України Ярослав Кендзьор вкотре заявив про чітку й безкомпромісну позицію блоку "Наша Україна" стосовно міського голови Любомира Буняка. За словами пана Кендзьора, поки що "Наша Україна" не вживатиме заходів щодо усунення з посади міського голови й обрання іншого, оскільки керівництво блоку не бажає розпорошувати своїх сил напередодні президентських виборів. "Я не зовсім поділяю таку позицію, проте змушений скоритися керівництву блоку", -- заявив нардеп.
Скарги львів'ян на те, що у місті пропозиція первинного житла відстає від попиту, львівські будівельні компанії не сприймають на свою адресу. Позаяк, за словами будівельників, забезпечити львів'ян житлом не дозволяє система, ухвалена міською владою. Як повідомив директор фірми "Комфорт сервіс" Андрій Гнатишак, після зміни міської влади утворилася пауза у процесі виділення ділянок під будівництво. Нинішній механізм передбачає цілу низку узгоджень з міськими структурами. "Це досить тривалий процес. Скажімо, етап проектування може затягнутися майже на рік. Тому весь процес будівництва, аж до його завершення, іноді триває близько 2-3 років. Отож, нічого дивного, що дефіцит будівництва житла породжує перевищення попиту над пропозицією", -- каже Андрій Гнатишак.
Учора, в день смерті Тараса Шевченка, у Винниках відбулася панахида біля пам'ятника Кобзареві. Місце для цієї церковної служби обрали не випадково. Адже винниківський пам'ятник Шевченку -- один із найстаріших в Україні, побудований 1914 року.
Організував панахиду винниківський осередок УРП "Собор", а відправив її місцевий священик УПЦ КП. Дехто з присутніх на службі тримав у руках плакати на кшталт "Вставайте, кайдани порвіте!" та інші
ДП "Львіввугілля" має розробити комплексну програму з діяльності підприємства. Учора на нараді щодо підсумків роботи підприємства голова ЛОДА Олександр Сендега зазначив, що програма має бути розроблена протягом місяця, -- повідомляє прес-служба ЛОДА. За словами голови облдержадміністрації, аналіз минулого року з погляду економічних показників не зовсім втішний. Протягом минулого року підприємство виконало план на 77,3%. Так товарного вугілля вироблено на 260 тис. тонн менше, ніж 2002 року. Як зазначив Олександр Сендега, на підприємстві нема чіткого прогнозу і стратегічного бачення.
Вартість проїзду у львівських маршрутках може зрости. Перевізники просять дозволу у міськради збільшити її до 1 грн. Проте чи прислухаються до їхніх прохань у мерії, не береться прогнозувати ніхто, позаяк лише вивчення пропозицій перевізників забере у чиновників щонайменше місяць. Так принаймні стверджує начальник міського управління транспорту та зв'язку Ярослав Вовчак.