Юрій Андрухович, виступаючи у Варшавському університеті, заявив, що його цензурують. Такий висновок культовий письменник зробив на підставі того, що в одному з київських видавництв у передмові письменника до українських перекладів віршів білоруського поета редактор зробив цензорські правки. Редактор вилучив із передмови згадки про президентів Білорусі та України, які належать Андруховичу.
На підставі цього письменник робить висновок, що у деяких видавців ввімкнулася функція автоцензури. Що, своєю чергою, не віщує нічого доброго для української літератури. Хоча, зазначив автор "Перверзій", ще нещодавно можна було стверджувати, що на рівні художньої літератури, на рівні письменництва таке явище, як цензура, ми вже подолали, і воно відійшло в понуре минуле.
Керівництво Львова поїхало з міста того дня, на який у місті заплановані масові акції протесту проти підвищення цін на воду
Галина СКИБНЬОВСЬКА
Сьогодні під стінами Львівської міської ради має зібратися багато людей. Понад 4 тисячі членів львівських профспілок, а також політичні та громадські організації вийдуть до Ратуші на пікет проти підвищення тарифів на водопостачання та водовідведення. Однак головна особа, до відома якої хочуть довести пікетувальники свій протест, -- мер міста Любомир Буняк не почує їх, оскільки вже перебуває у Києві, де має відбутися нарада з участі прем'єр-міністра України Віктора Януковича. Схоже, Буняк діє за таким правилом: якщо не можеш вирішити проблеми -- зроби вигляд, що її немає.
Окрім власного від'їзду, міський голова попіклувався і про те, аби сесія не відбулася, коли його не буде, і депутати не подолали вето на ухвалу сесії про відміну рішення Львівського міськвиконкому щодо підвищення тарифів: секретар міської ради Зеновій Сірик, який може, коли немає мера, головувати на сесії, відбув у відрядження до Польщі.