Щонайменше двох людей убито, ще кількох поранено під час вибуху в Стамбулі. Теракт здійснено передучора пізно ввечері в приміщенні, де розташовувалася масонська ложа.
Вибухи влаштували двоє терористів-смертників, один із яких загинув, а другий зазнав важкого поранення. Перш ніж запустити вибухові пристрої, терористи відкрили по вікнах ресторану вогонь з вогнепальної зброї. У цей момент в приміщенні перебувало близько 40 людей. Потім терористи задіяли вибухові пристрої, закріплені на їх тілах.
За даними поліції, загинули офіціант і один із терористів. Другого камікадзе з відірваною рукою і пораненнями в живіт доправили в госпіталь.
Туреччина останнім часом стала однією з улюблених мішеней терористів. Минулого року в Стамбулі ісламісти здійснили чотири великих теракти -- проти двох синагог, генконсульства Великобританії і філії британського банку. Загалом під час цих терактів загинули 62 людини. Турецька поліція заарештувала в рамках розслідування 69 осіб, яких підозрюють у причетності до одного з місцевих філіалів "Аль-Каїди".
Хоча наразі жодна з екстремістських організацій не взяла на себе відповідальність за останній теракт, правоохоронці вважають, що він також є справою рук ісламських екстремістів. Очевидці розповіли, що перед вибухом смертники вигукнули традиційний лозунг "Аллах великий". Неофіційно навіть кажуть про "слід" "Аль-Каїди", однак доказів цього поки що не знайшли. Окрім того, як і у попередніх випадках, перевіряють можливість причетності до вибухів у масонській ложі курдських сепаратистів.
14 березня в Росії відбудуться президентські вибори. Чинний президент Владімір Путін як не мав, так і не має суперників, здатних скласти йому конкуренцію.
Судячи з результатів останніх соціологічних опитувань, близько 70% активних виборців готові віддати свої голоси за Путіна. Так, наприклад, за опитуванням Фонду громадської думки, на виборах глави держави за Путіна планують проголосувати 64,8% виборців, за решту кандидатів -- 14%. Другим у рейтингу кандидатів, згідно з опитуванням, є Ніколай Харітонов, висунутий блоком КПРФ і аграріїв, за якого готові віддати голоси 6,1% росіян. Іріна Хакамада та Сєргєй Глазьєв отримали, відповідно, 2,9% та 2,8%. Кандидата від ЛДПР Олєга Малишкіна підтримують 1,5% виборців, спікера Ради Федерації Сєргєя Міронова -- 0,6%. Проти всіх кандидатів голосуватимуть 2% респондентів, не хочуть брати участі у виборах 7,7%.
Референдум щодо створення єдиної кіпрської держави відбудеться 20 квітня. Про це повідомив учора представник ООН, який брав участь у переговорах між керівниками грецької та турецької частин Кіпру. За його словами, вирішено також, що голоси грецької та турецької громад рахуватимуть окремо.
Операції НАТО з затримання злочинців і терористів, які зараз проводять у Середземному морі, можуть бути організовані і в Чорному морі. Про це заявив американський генерал Джеймс Джонс, виступаючи перед членами військового комітету сенату Бельгії.
Підписуючи угоду про вивіз із країни ядерного устаткування, Лівія висунула три умови. Про це вчора повідомило джерело в американській делегації, що бере участь у роботі Ради Міжнародного аґентства з атомної енергії (МАГАТЕ) у Відні.
Головна умова -- США відмовляється від будь-яких військових акцій щодо Лівії, а Муаммар Каддафі залишається лівійським лідером. Друга умова -- якнайшвидше скасування санкцій проти Тріполі. І третя умова -- найближчим часом Лівія отримає економічну допомогу від США.
Суд штату Вірджинія засудив 43-річного Джона Алена Мохаммада, відомого як "вашинґтонській снайпер", до страти. Як повідомляє інформаґентство АР, суддя Лерой Міллетт, який розглядав цю справу, відкинув петиції адвокатів Мохаммада про продовження суду.
Страта "вашинґтонського снайпера", який впродовж тривалого часу тероризував американське населення, призначена на 14 жовтня, однак, як очікується, дата виконання вироку буде відкладена, щоб дати можливість адвокатам для апеляції.
ЄВРОЗОНА. У Швеції не проводитимуть референдуму щодо приєднання до єврозони до 2010 року, -- заявляє прем'єр міністр цієї країни Горан Персон. Під час референдуму у вересні минулого року шведи висловилися проти введення євро в їхній країні. Сам Персон сподівається, що "раніше чи пізніше" Швеція таки буде у єврозоні.
США. Джон Керрі зробив ще один крок до кандидування у листопадових виборах президента. Учора він здобув перемогу в останніх демократичних праймеріз у штатах Флорида, Луїзіана, Міссісіпі та Техас. У неофіційних розмовах керівники Демократичної партії вже називають Керрі людиною, яка восени протистоятиме Бушу.