Основний фінансовий документ міста на наступний рік міські депутати вчора так і не затвердили. Не дійшло навіть до голосування: зважаючи на настрої, які панували в сесійній залі, міський голова домовився з депутатами перенести розгляд цього вкрай важливого для міста питання на четвер.
Загалом у міських депутатів було безліч зауважень до запропонованого виконавчою владою проекту міського та районних бюджетів міста: від суто технічних -- остаточний варіант проекту роздали депутатам безпосередньо напередодні засідання, і ознайомитися з ним ґрунтовно було неможливо -- до стратегічних. Зокрема депутатів насторожувала велика кількість дорогих будівництв, запланованих або вже започаткованих міською радою. На кожне із цих будівництв виділяють потроху коштів, і внаслідок цього об'єкти стоять недобудованими впродовж багатьох років. "Я нарахував 17 нових будівництв, а з 30 об'єктів, будівництво яких велося в минулих роках, лише вісім планується здати цього року", -- зауважив депутат Дмитро Квіт. Депутатам видається логічним закладати гроші на будівництво насамперед тих об'єктів, які вже збудовано принаймні на 50%. До того ж депутатам документально зовсім не підтвердили того, що те чи інше будівництво коштує саме стільки, скільки записано в бюджеті.
Депутати фракції "Наша Україна" вважають, що прогнозовані доходи в загальний фонд бюджету занижені більш ніж на 20 мільйонів, а тому вони подали на розгляд депутатського корпусу свій варіант бюджету, в якому передбачають значно більші надходження від податку з доходів з фізичних осіб, з орендної плати за землю та від місцевих податків і зборів.
За рахунок збільшення доходів "нашоукраїнці" пропонують підвищити видатки на освіту, охорону здоров'я, капітальний ремонт житлового фонду тощо. Міського голову Любомира Буняка особливо обурив той факт, що у варіанті бюджету фракції "Наша Україна" витрати на покращання системи водопостачання зменшено з 25 мільйонів гривень до 15 мільйонів. "Мабуть, депутати з "Нашої України" вважають, що львів'янам вода не потрібна!" -- зауважив він.
З "нашоукраїнцями" також не погодилася депутат Мирослава Малецька із фракції "Наш Львів". Вона вважає проект бюджету своїх колег-депутатів необґрунтованим і свідомо дефіцитним.
Наразі депутати домовилися, що продовжать дебати в четвер, попередньо обговоривши всі пропозиції у профільних комісіях. Однак "нашоукраїнці" обіцяють наполягати на своєму.
Україна намагається налагодити через Польщу експорт своєї електроенергії на Захід
Геннадій ШИПУНОВ
Україна і Польща вирішили прискорити процес укладення бізнес-проекту, на основі якого буде створене спільне підприємство для добудови українського нафтопроводу "Одеса--Броди" до польського міста Плоцьк. Це стало головним результатом зустрічі новопризначеного віце-прем'єра України з питань паливно-енергетичного комплексу Андрія Клюєва та віце-прем'єра, міністра інфраструктури Польщі Марека Поля, яка відбулася вчора у приміщенні Львівського палацу залізничників.