Учора в Міністерстві праці і соціальної політики відбулося засідання Міжвідомчої координаційної комісії з питань заміни системи пільг на адресну грошову допомогу населенню. "Питання заміни системи пільг не поступається за своїми масштабами пенсійній реформі", -- зазначив міністр праці Михайло Папієв.
Першим кроком у здійсненні цієї стратегії має стати створення єдиного реєстру осіб, які мають право на отримання пільг. Міністр сказав, що його буде укладено до кінця 2004 року.
За статистикою, в Україні близько 15 мільйонів пільговиків, серед них: інваліди війни, ветерани, чорнобильці. Однак у Міністерстві праці наполягають на тому, що ці дані приблизні. Навіть у окремому міському районі поки що не можна назвати точну кількість пільговиків. Реєстр, переконують у міністерстві, допоможе контролювати цільове використання коштів. Грошову допомогу мають отримувати тільки ті, хто на це дійсно заслуговує.
Михайло Папієв підкреслив, що реалізацію стратегії переходу на адресну допомогу не слід сприймати як цілковиту відміну пільг. "Під час впровадження стратегії міністерство не планує відмінювати чи звужувати пільги", -- підкреслив Михайло Папієв. "Введення реєстру -- це спроба навести порядок у хаосі законів, пов'язаних із пільгами, субсидіями і дотаціями",-- сказав він.
Крім того, щоб заспокоїти громадськість, міністр сказав, що "наступного року передбачено достатні суми асигнувань, які забезпечать усі виплати на 100%. Заборгованість існує тільки із субсидій на тверде паливо і зріджений газ".
Не встигла ще висохнути фарба на статті про проблеми на українському кредитному ринку, як виявилося, що окремі банки в очікуванні свят трохи підкоригували свою кредитну політику стосовно споживчих кредитів.
Конфедерація ділових кіл Львівщини готує проект програми випуску пасажирських автобусів "Дельфін" на машинобудівному заводі "Стрий Авто". Вартості проекту, навіть приблизної, віце-президент конфедерації Василь Срібний поки що назвати не зміг. "Поки що про кошторис цього проекту говорити важко", -- зауважив він. Однак визначено, що проект буде складений до кінця 2004 року.
У жовтні 2003 року номінальна середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника, зайнятого в економіці Львівської області, становила 456,36 грн, що на 25,8% більше порівняно з жовтнем 2002 року. Як повідомляє Львівське облуправління статистики, рівень реальної зарплати (з урахуванням зростання споживчих цін) у жовтні ц. р. порівняно з жовтнем 2002 р. зріс на 17,2%, за січень-жовтень ц. р. порівняно з відповідним періодом минулого року -- на 16,6%.
Сума заборгованості з виплати зарплати станом на 1 листопада становила 112,9 млн грн, що на 2% менше порівняно з початком жовтня. "У поточному році заборгованість збільшувалася з січня до квітня, а починаючи з травня, спостерігається тенденція до її зменшення", -- зазначає начальник облстату Семен Матковський.