Сьогодні о 10 годині у Дрогобичі відбудеться відкриття вступної версії музею Бруно Шульца у його колишній майстерні, де він викладав малюнок і трудове навчання учням Гімназії ім. Ягайла. У програмі -- привітання ректора ДПУ В. Скотного, мера М. Лужецького, а також Єжи Фіцовського, Владислава Панаса, Кшиштофа Савіцького, Марека Малюхніка, Марка Гольберга, Альфреда Шраєра, Віри Меньок, Єжи Марії Пілецького.
Сьогодні о 19 годині в Дрогобицькому музично-драматичному театрі відбудеться вистава "Цинамонові крамниці" за творами Бруно Шульца у виконанні акторів "Студіо Театр Тест" із Варшави (режисура Анджея Марії Марчевського). Цю ж виставу польські артисти повторять у п'ятницю 21 листопада о 19 год. А на творчу зустріч з режисером та кінорежисером Кшиштофом Міклашевським, автором фільмів на шульцівську тематику (Краків-Лондон), запросять у Дім "Просвіти" у четвер 20 листопада о 18 годині (переглянути фільми можна буде там же о 15.30). Опісля всього, не виходячи із залу, можна залишитися на концерт Марека Дияка (Варшава) та Яцека Срібняка (Люблін).
Вернісаж творів художників Левка Скопа (Львів--Дрогобич) та Францішка Маслющака (Варшава) відкриється 20 листопада о 10 годині у Домі "Просвіти" в Дрогобичі. Називається виставка "Твори, інспіровані Бруно Шульцом".
Сьогодні о 18 годині у Львівській опері відбудеться урочисте закриття III Міжнародного конкурсу оперних співаків ім. Соломії Крушельницької. Журі під головуванням н. а. України, головного хормейстера Національного академічного театру опери і балету України ім. Т. Г. Шевченка професора Лева Венедиктова оголосить лавреатів, які, здолавши весь конкурсний марафон, перемогли в третьому турі. Відтак розпочнеться концерт лавреатів цього мистецького змагання, на яке Львів так і не дочекався 1998 року. Тому деякі з тодішніх претендентів, такі як Борис Штонда, Ангеліна Швачка, Сергій Магера, отримали запрошення взяти участь у цьогорічній імпрезі, де вперше було скасовано віковий ценз для учасників. Невідомо, що переможе у цих змаганнях. Раніше казали -- дружба. Хотілося б, щоб мистецтво!
Сьогодні о 16 годині в Музеї етнографії (просп. Свободи, 15) відкривається експозиція художньої виставки з посвятою Шевченку. Творче завдання, яке поставили собі цього року українські художники-пленеристи, було окреслене дедикацією творів 190-річчю від дня народження Тараса Шевченка. Уже втретє з ініціативи культурного центру "Україна духовна" і НСХУ за підтримки Фонду сприяння розвитку мистецтв живописці подорожували дорогами "Мальовничої України", а потім у будинку творчості "Седнів" опрацьовували свої враження. Епічні образи природи Канева, Моринців, Холодного Яру мали стати змістом мистецької роботи художників-учасників пленеру "Шляхами Тараса".
Серед солістів, імена яких прикрасять афіші дириґентського фестивалю до 100-річчя від дня народження патріарха українського музичного мистецтва, композитора та дириґента Миколи Колесси, -- з. а. України піаніст Юрій Кот (Київ), скрипалька Ганна Савицька (Львів) та вокалісти -- н. а. України Ігор Кушплер (Львів), Ганна Усова (Донецьк), Євген Удовін (Донецьк). Відкриється фестиваль післязавтра, у п'ятницю, 21 листопада на сцені Львівської обласної філармонії, а завершиться 6 грудня урочистою академією та святковим концертом у Театрі опери та балету ім. Соломії Крушельницької, де звучатиме Симфонія №1 Соль мажор Миколи Колесси у виконанні Симфонічного оркестру львівської філармонії. Окрім того, 25 листопада -- 4 грудня у Львівській музичній академії ім. Миколи Лисенка відбудеться конкурс дириґентів на честь 100-річчя від дня народження героя України Миколи Колесси.
Концертом, що завдяки професору ЛДАМ ім. Лисенка Лідії Ніколаєвій та солістці філармонії Лілії Кострубі відбувся в неділю у залі ім. С. Людкевича, було вшановано представників аж трьох поколінь такої щедрої для української культури родини Нижанківських -- батька Остапа (1863-1919), сина Нестора (1893-1941) та онука Олега, який відійшов у вічність на початку цього року в Швейцарії.
Центральною виконавською силою всього концерту стала Лілія Коструба. Її виконання солоспівів Остапа й Нестора Нижанківських було на найвищому професійному рівні і відтворило посеред слухачів ту забуту, але приємну ауру галицького домашнього музикування з її сердечною щирістю та елегійністю. Серед 13 творів цього жанру, виконаних співачкою на концерті, особливо приваблювали прихованим драматизмом солоспіви Остапа Нижанківського "Не віддавай мене замуж", "Минули літа молодії", кришталевою чистотою і теплотою душі -- "Богородице Діво" Нестора Нижанківського та свіжістю і дотепністю -- його ж квазіколомийкове "І ти, любчику, за горою". Сила молодості струменіла з дуетів О. Нижанківського "О, не забудь" та "Люблю дивитись", які Лілія Коструба виконала в парі з солісткою Львівської філармонії Оксаною Савіцькою.
Виставка творів Романа Сельського з приватних збірок, яка відкрилася 14 листопада в Музеї етнографії справляє подвійне враження. Сама виставка позбавлена будь-якої ідеї-концепції (не думаю, що можна вважати концепцією бажання продемонструвати, що львів'яни мають у квартирах чимало робіт Маестро, серед яких деякі просто першокласні). У залах експонується сама експозиція збудована досить по-аматорськи) сотня праць різних періодів. З іншого боку, ентузіазм організаторів гідний похвали -- вони ще раз нагадали, що 2003 рік проголошений роком Романа Сельського: випустили афішу, буклетик (чого не мала виставка в Національному музеї у Львові, на відкритті якої навіть не дали слова вдові митця), погасили конверт із маркою. Прикро, що наші функціонери від культури цілком забули, що варто і їм бодай чимось (крім слів) долучитися до увічнення пам'яті і популяризації творчості Великого Майстра.