Можливо, найближчим часом українські газети виходитимуть на папері з лейбою "Медведчук-Суркіс". Найбільш імовірними претендентами на 26-відсотковий держпакет акцій Жидачівського целюлозно-паперового комбінату, яким зараз керує УАХК "Укрпапірпром" і який у грудні 2003 року виставлять на продаж через фондову біржу, є компанії, що входять до так званої групи Медведчук-Суркіс, -- повідомляє Контекст-медіа, посилаючись на Михайла Титикала, екс-голову правління Жидачівського ЦПК, а нині генерального директора ТзОВ "Дунапак-Україна" (м. Жидачів).
За його словами, група Медведчука-Суркіса й сьогодні відіграє важливу роль на ЖЦПК, порівняно з позиціями двох інших груп -- Чайки-Бродського та Григоришина, однак вона все ж таки не має повного контролю над підприємством. "Люди Суркіса-Медведчука не мають сили, щоби що-небудь зробити. Тому вони намагаються отримати контрольний пакет", -- сказав Михайло Титикало в інтерв'ю Контекст-медіа. Він вважає, що основною перевагою групи об'єднаних соціал-демократів перед рештою конкурентів у боротьбі за держпакет акцій комбінату є підтримка влади. "Хоча держпакет акцій і буде продаватися на фондовій біржі, але в нас у державі, на жаль, так є, що той, хто наверху, чомусь весь час і виграє", -- відзначив він.
У 1999 році 51% акцій ВАТу "Жидачівський ЦПК" придбало ЗАТ "Видавництво "Київські відомості", і контролювали його три згадані групи. Однак згодом, внаслідок конфлікту між ними, пакет був розпорошений між низкою фірм, зареєстрованих на Британських Вірґінських островах (найімовірніше, ці фірми і належали згадуваним особам, однак отримати точну інформацію стосовно власників офшорних компаній практично неможливо).
Нагадаємо, що ДАХК "Укрпапірпром" у грудні 2003 року планує виставити на продаж на фондовій біржі 26% акцій ВАТ "Жидачівський ЦПК" та ЗАТ "Львівкартонопласт", які Фонд держмайна України свого часу передав у статутний фонд ДАХК. За словами заступника голови правління "Укрпапірпрому" Едуарда Литвака, особливих умов продажу пакетів акцій цих компаній немає, єдина вимога -- акції кожного з підприємств будуть продаватися єдиним пакетом, тобто купити собі якихось 5% чи 10% акцій Жидачівського ЦПК не вдасться.
Що стосується потенційних покупців пакетів акцій, Едуард Литвак зазначив, що особисто до нього ще "не надходило якихось запитів чи пропозицій". Він припускає, що покупцями стануть або власники контрольних пакетів акцій підприємств, або ж нові акціонери, прихід яких не стане перешкодою для нинішніх власників. Тож можна вважати, що Михайло Титикало все ж має рацію і група Медведчука-Суркіса встановить контроль над комбінатом.
ДОВІДКА
ВАТ "Жидачівський ЦПК" є єдиним в Україні виробником газетного паперу. Комбінат також випускає картон, гофротару та небілену целюлозу. У 2002 році обсяг випуску продукції склав 202 млн грн, що на 6,5% більше, ніж у попередньому році.
До складу акціонерів ВАТ "Жидачівський ЦПК" входять компанії Burrard Financial Corp. (Британські Вірґінські острови, о. Тортола, Род-Таун) -- 8,69%, Diamex Ltd. (Британські Вірґінські о-ви) -- 7,72%, Technolux Ltd. (Британські Вірґінські о-ви) -- 7,61%, Claresholm Marketing Ltd. (Британські Вірґінські о-ви) -- 5,96%, Foyil Ukraine Investments (Cyprus) Limited (Кіпр) -- 5,69%, Hambay Trading Corp. (Британські Вірґінські о-ви) -- 5,11%.
Американські аналітики не вірять розповідям Білого дому про шалені досягнення економіки США, закидаючи американській владі фальсифікацію статистичних даних.
Минулого тижня в США опублікували дані ринку праці. За твердженням американської влади, вони повинні підтвердити оздоровлення економіки Штатів: кількість робочих місць у жовтні збільшилася на 50 тисяч, а рівень безробіття порівняно з вереснем не змінився і становить 6,1%. Враховуючи те, що, за останніми даними міністерства торгівлі США, в третьому кварталі цього року ВВП країни виріс на 7,2%, може скластися враження, що Білому дому нарешті вдалося вилікувати економіку. Однак незалежні експерти не схильні вірити байкам американської влади про її грандіозні досягнення і підозрюють, що йдеться про банальне підтасування статистичних даних на фоні передвиборної кампанії, що набирає обертів.
Сполучені Штати Америки готові надати Україні кредит для закупівлі американської пшениці. Як повідомила прес-секретар українського президента Олена Громницька, про це сказав посол США в Україні Джон Гербст під час зустрічі з Кучмою. Варто зауважити, що Америка не була б Америкою, якби надала просто кредит, а не кредит під закупівлю пшениці власного виробництва.
Дефіцит продовольчого зерна в Україні у 2003/2004 маркетинговому році, за оцінками експертів, становить понад 4 мільйона тонн. Зараз Україна активно імпортує продовольчу пшеницю з Казахстану та Росії й у менших обсягах -- з ЄС, Канади і США. Експерти ринку прогнозують, що основним постачальником продовольчого зерна для України в першому півріччі наступного року стане американський континент -- США, Канада й Аргентина. Адже російське зерно подорожчає, а казахське поступається за якістю.
Державна податкова адміністрація у Львівській області забезпечила у січні-жовтні 2003 року 1479,8 млн грн надходжень у зведений бюджет. Так, прогнозований показник на цей період виконано на 106%. Понадпланово зібрано 83,3 млн грн.
Цих результатів великою мірою вдалося досягти за рахунок суттєвого скорочення податкового боргу. Якщо на початку 1999 року він становив майже 1,2 млрд грн, то сьогодні сума заборгованості становить 670 млн грн, тобто вона зменшилася майже вдвічі. Розрахувалися з боргами ВАТ "Західенерго", ВАТ "Іскра", ВАТ "Миколаївцемент", ВАТ "Жидачівський целюлозно-паперовий комбінат", Львівський лікеро-горілчаний завод.
У Львівській області відкрило нове газове родовище - Комарновське. Про це сьогодні повідомили в прес-центрі "Нафтогаз Україна". Газові поклади було знайдено в зоні Передкарпатського прогину в Більче-Волицькій зоні на глибині 725-735 метрів під час випробування бурової свердловини. Родовище виявилось несподівано продуктивним і видобуток газу вже становить 23 з половиною тисяч кубометрів газу за добу. Спецалісти оцінюють перспективи цієї знахідки у понад мільярд кубометрів природного газу. Розробку місцезнаходження будуе здійснювати газопромислове упрвління "Львівгазвидобування" спільно з "Укргазвидобування".