Літо -- тільки у Львові пора безподієвого благоденствія. У Європі, що за дві години автом від Львова, літо -- бурхлива пора вирування фестивального життя, у якому бере участь чимало наших митців. Зокрема для львівського камерного хору "Ґлорія" кожне літо -- час інтенсивних гастролей. Упереваж закордонних. Наскільки ми цікаві світові своїми мистецькими пропозиціями, чи відбуваються вони в контексті загальноєвропейських тенденцій, якою є їхня якість, а якою -- сприйняття? Цих та інших запитань торкнулась розмова із Галицьким лицарем Володимиром Сивохопом, яка відбулася в невеличкій львівській паузі поміж упритул (концерти одні за одними!) розписаними гастролями та репетиціями. Утім найважливіше, що вдалося довідатися з цієї розмови, стосується не поверхневих подорожніх вражень чи оцінок успіху, а пошуків і відкриттів, які, можливо, й не потребують афішування. Адже йдеться про духовні здобутки, які творча людина отримує в процесі праці, про віднайдення сенсу своєї діяльності, а відтак виправдання свого існування, яке, на щастя, не розійшлося із покликанням.
Влітку -- найсприятливіший час для подорожування. Мандри -- заняття приємне, але є люди, для яких мандри -- це ціла філософія, стиль життя і ритм, у якому б'ється серце. Яскравими сподвижниками такого собі руху Мандри є однойменний гурт. Для його вокаліста Фоми мандри -- це свій оригінальний стиль музики, філософія і життя. Мрія лідера гурту -- подорож по Європі аж до берегів Туманного Альбіону на велосипедах. Найбільше в житті він цінує внутрішню свободу.
Гурт "Мандри" в теперішньому складі сформувався у грудні 1997 року із вокаліста Сергія Фоменка -- "Фоми", бас-гітариста та перкусиста Сергія Чегодаєва -- "Чижа" (екс-"Непентес"), Салмана Салманова (екс-"Рутенія") та барабанщика Андрія Занька. Поєднання експресивного драйву, танцювальних ритмів, мелодійності та фольку з елементами шансону і міського романсу створює неповторність звучання гурту, а ще артистизм поведінки музикантів на сцені -- все це й створює дух "Мандрів". У березні 1998 року з'явився перший альбом гурту "Романсеро про ніжну королеву", а у жовтні 2002 побачив світ їх другий альбом "Легенда про Іванку та Одарку". Гурт багато гастролював, як у сусідніх Польщі, Угорщині та Білорусі, так і в далеких Франції та Великобританії. Запрошую тебе, любий читачу, помандрувати трішки разом з Фомою, лідером групи "Мандри".
Приблизно півтора роки тому спільнота молодих тернопільських музикантів, літераторів, дизайнерів та художників під керівництвом Зоряна Безкоровайного заснувала мистецький креативний клуб "Рейвах", щось на зразок львівської "Ляльки". Новоутворений проект поставив собі за мету презентувати нову ґенерацію українських митців, які через сьогоднішню кон'юнктуру перебувають поза мистецьким процесом. Успішна діяльність клубу в Тернополі швидко знайшла підтримку в інших областях України й нині структура всеукраїнського "Рейваху" нараховує п'ять реґіональних центрів клубу: на заході -- у Тернополі, а також на сході, півдні, півночі та в Києві, які й здійснюють координаційну та керівну діяльність заходів.