Універсальні пристрої. Кажуть, що за ними майбутнє. Досвідчений же користувач вважає, що коли хочеш мати добру річ, варто купувати все окремо. Навчена "багатофункціональністю" операційних систем від Microsoft, які вміють все і не вміють нічого, ґенерація користувачів не має довіри до універсальності. І тут виходить досить-таки двояка ситуація.
З одного боку, відомо, що стільниковий телефон із фотокамерою ще принаймні кілька наступних років залишатиметься всього-на-всього стільниковим телефоном, вартість якого зросла за рахунок неякісного, але дуже змініатюризованого пристрою. Він ніколи не замінить нормальну цифрову фотокамеру бодай з тієї причини, що в корпус звиклого телефону аж ніяк не влізися нормальний об'єктив. Хоч-не-хоч, а від великих фотокамер ніде не подінешся.
А з іншого боку, є пристрої, які сполучати не просто можна, а треба. Так-от, наприклад, автор цих рядків ось уже майже рік користується комбо-драйвом, що, крім звиклого читання простих CD, вміє писати CD-R/RW та читати DVD. Таке поєднання дозволило свого часу зрізати бюджет комп'ютера на добрих 20 американських тугриків та не займати зайвими пристроями 5-дюймові дзюри в корпусі й роз'єми у блокові живлення.
Менеджер пристроїв -- улюблений пункт з-поміж тих, які ми перевіряємо насамперед за інсталяцією нової версії Windows. Давня знайома -- програма-менеджер виглядає тепер трохи по-іншому, хоча можна скористатися старим переглядом властивостей.
Робочий стіл, на перший погляд, нагадує розгорнуту версію робочого столу Windows XP. Без сумніву, фінальна версія інтерфейсу користувача в Longhorn, та й робочого столу теж, буде серйозно відрізнятися. З'явилося так зване бічне поле, що мало би спрощувати роботу з новою ОС (а насправді зжиратиме такі дорогі серцю моніторні дюйми -- J. B.). У ньому є панель швидкого запуску, відеопрогравач (для перегляду роликів, TV-програм, скріншотів та іншого причандалля), мережні іконки та годинник, представлені у класичному стилі.