Ватиканські фахівці перебальзамували тіло Йосипа Сліпого
Марія ШОЛОМИЦЬКА
Учора закінчено перебальзамування тіла патріарха Української Греко-Католицької Церкви, кардинала Йосипа Сліпого. Протягом тижня італійські спеціалісти працювали над останками українського церковного діяча. Перебальзамування проводили на кафедрі нормальної анатомії у Львівському національному медичному університеті ім. Данила Галицького. Сьогодні тіло патріарха повернуть на місце його спочинку в крипті собору святого Юра.
Потреба в перебальзамуванні виникла через те, що на обличчі патріарха почав з'являтися грибок. Вважали навіть, що і все тіло Йосипа Сліпого є в поганому стані. Відтак запросили спеціалістів із Ватикану -- Габріеллі Наззарено та Марію Вентуріні, які вже бальзамували тіло Йосипа Сліпого в 1984 році.
"Загалом муміфікація була в прекрасному вигляді, -- каже Габріеллі Наззарено. Ми привезли багато розчинів із собою та вони виявилися не потрібними. Єдина проблема -- грибок на обличчі та руках патріарха. Інші частини тіла чудово збереглися". Зараз тіло патріарха обробили протигрибковим розчином. На думку Габріеллі Наззарено, грибок з'явився через потрапляння вологості у середину урни, де зберігалося тіло. А воно повинно перебувати в приміщені, де немає ні вологості, ні холоду, ні тепла. Оскільки урна не була герметично закрита, вологість потрапила досередини. Тепер урну герметично закрили і наповнили азотом. Отже, можна сподіватися, що останкам Йосипа Сліпого нічого не загрожує.
У сумнозвісному місті Бровари, що на Київщині, знову вибухнула ракета. За попередніми даними, які Міністерство надзвичайних справ надало "Магнолії", списана ракета детонувала на базі з утилізації військових матеріалів під час її демонтування. В наслідок вибуху постраждали четверо людей, що працювали над її розрізанням. Троє з постраждалих отримали важкі поранення та опіки і були доставлені до обласної лікарні. Ще один робітник, що перебував поруч, отримав травми середнього ступеня важкості, тому карета швидкої допомоги відвезла його у найближчу місцеву лікарню.
За інформацією прес-центру Міністерства оборони, наразі достеменно не відомо усіх обставин вибуху. Тому на місце події була відрядження спеціальна група спеціалістів для з'ясування всіх деталей. Прес-центр також зазначає, що факт вибуху ракети є неперевіреним і малоймовірним. Радше за все, винуватцем вибуху міг бути вибуховий пристрій часів ІІ Світової війни. А "ракета" з'явилася в інтернет-виданнях лише тому, що вона вже один раз "прославилися" в Броварах.
Допомогти повернути в Україну 350 мільйонів доларів, активів колишнього прем'єр-міністра Павла Лазаренка, "не відмовилася ні одна країна". Про це повідомив заступник генерального прокурора України Ігор Дріжчаний. За його словами, Генпрокуратура зробила у справі Лазаренка більше 400 звернень до 20 країн світу.
Наразі про повернення 350 мільйонів "ведуться переговори", адже "справа ця складна", -- зазначив заступник генпрокурора. Водночас Дріжчаний сподівається, що якщо не сам Лазаренко, то частина його капіталів повернуться в Україну, -- передає його слова телеканал "Інтер".
Також Дріжчаний зазначив, що питання про екстрадицію не стоїть, оскільки між Штатами й Україною немає відповідної угоди, однак воно може постати після завершення розслідування. Крім того, екстрадиція може відбутися з іншої країни, якій Штати можуть передати екс-прем'єра.
Народний депутат України, член фракції СДПУ(о) та голова львівського осередку партії Ігор Шурма стверджує, що не знає, хто розповсюджує купюри із зображенням голови Державної податкової адміністрації Сергія Медведчука та листівки з негативною інформацією про братів Медведчуків. З'ясовувати, хто автор цих агіток, має прокуратура,-- вважає він.
Також міліція має дізнатися, хто телефонував у осередок СДПУ(о), повідомляючи про його замінування, та хто обікрав офіс цієї багатостраждальної партії. У тому ж, що це було зроблено з політичних мотивів, Ігор Шурма не сумнівається. "Я розмовляв з обласним прокурором Блажівським, і сказав, що чекатиму результатів розслідування, бо так цього лишати не можна", -- сказав нардеп.
Загалом же подібну агітаційну роботу проти своєї партії Шурма оцінює як чорний піар, однак не ставиться до цього серйозно: "В тій газеті, що розповсюджувалася серед перехожих, була стаття Кендзьора, і вже принаймні через це я не можу сприймати усі ті обвинувачення серйозно, адже пан Кендзьор програв нам два суди і не виконав їх рішення, тобто не вибачився".