Одинадцятий Форум видавців у Львові стартував. Палац мистецтв відчинив ворота натовпам відвідувачів (їх, за підрахунками організаторів, має бути близько 50 тисяч). Ця найбільша книжкова виставка-ярмарок у останні роки стала вже не просто ярмарком, а фактично культурною подією номер один. Саме на майданчиках форуму традиційно обговорюють проблеми українського книговидання, відбуваються літературні дискусії та читання, презентації зарубіжних видавництв, а також зустрічі з відомими поетами та письменниками. Один з таких гостей -- Пауло Коельо -- вже сьогодні зустрінеться із читачами й аж чотири години підписуватиме для них книжки.
Епопея з перейменуванням партії "Реформи і порядок" у "Нашу Україну" триває. Виявляється, в реєстрі Міністерства юстиції більше немає партії з назвою "Реформи і порядок". Натомість є партія "Наша Україна". Під цією назвою на сайті міністерства вказано таке: "Дата реєстрації і номер свідоцтва: 24.10.97 р. № 932. Юридична адреса: м. Київ, вул. Димитрова, 14б. Керівник (за інформацією, яку надало Мін'юсту) -- Пинзеник Віктор Михайлович".
Як пояснили "Поступу" в управлінні легалізації об'єднань громадян Мін'юсту, партію не перереєстровували, тому залишилися дані 1997 року. А про зміну назви партія просто повідомила міністерство, яке взяло цю інформацію "до відома".
Контрольно-дисциплінарний комітет УЄФА розгляне інцидент під час матчу футбольної Ліги чемпіонів між італійською "Ромою" та київським "Динамо" 21-го, а не 16-го вересня, як повідомляли раніше. Інформація про це з'явилася на офіційному сайті УЄФА.
У середу наприкінці першого тайму матчу між італійською та українською командами в головного арбітра цієї зустрічі Андерса Фріска зі Швеції з трибун кинули невеликий предмет і розбили йому чоло. Судді наклали чотири шви, а матч вирішили не поновлювати, оскільки не було гарантовано безпеки на арені "Стадіо Олімпіко" в Римі.
Стосунки президента Леоніда Кучми з українськими олігархами бентежать усіх більш-менш свідомих українців не перший рік. Передусім тому, що практично все національне багатство за роки президентства Леоніда Даниловича таємничо перекочувало у власність лише кількох українських сімей, а понад 90 відсотків сімей інших українців залишилося бідними. Торкнувся теми Кучми та олігархів під час поїздки до США й Іван Плющ, який сказав, що олігархи взяли президента в довічне користування. Чи справді це так, які нині стосунки в Кучми з олігархами, ми спробували дізнатися у відомого українського політолога, шеф-редактора журналу "Політична думка" Володимира Полохала.
Моніторинговий комітет Ради Європи в Парижі ухвалив заяву стосовно передвиборної ситуації в Україні, в якій висловив низку вимог нашій державі. Цих вимог вона повинна дотримуватись у передвиборний період і в момент проведення самих виборів.