ПОСТУП: Статті

Росіяни почали рідше їздити за кордон

30.10.2009

У першому півріччі 2009 року кількість поїздок росіян за кордон скоротилося на 22,6 відсотка в порівнянні з аналогічним періодом 2008 року. Про це повідомляє агентство "Інтерфакс" з посиланням на прес-секретаря Російського союзу туріндустрії Ірину Тюріну.

Найбільше знизилася популярність Китаю. Туди в першому півріччі 2009 року з'їздили на 59 відсотків менше російських туристів, ніж за перші шість місяців 2008 року. Україну в першому півріччі відвідали на 48 відсотків менше росіян, ніж в першому півріччі 2008 року. Потік російських туристів до Литви скоротився на 47,5 відсотка. Крім того, на один-два дня скоротився середній термін перебування росіян в цій країні.

Хорватія за даний період "втратила" 42 відсотки російських туристів, Таїланд - 40 відсотків, ОАЭ - 24,4 відсотка, Італія - 19,7 відсотка, Туніс - 19,4 відсотка, Туреччина - 18,5 відсотка, Греція - 18,3 відсотка, Фінляндія - 16,7 відсотка, Іспанія - 16 відсотків, Франція - 14 відсотків, Єгипет - 8 відсотків.

Ірина Тюріна заявила, що зниження кількості поїздок пов'язане не тільки з фінансовою кризою, але і з локальними проблемами на деяких зарубіжних напрямах. Зокрема, до Китаю росіяни почали менше їздити через посилення митних правил. Раніше туристи могли компенсувати частину вартості поїздки, за попередньою домовленістю з бізнесменами безмитно привізши з КНР які-небудь товари. Причиною зниження кількості поїздок на Україну, на думку Тюріної, стали невиправдано високі ціни, поганий сервіс і політичні розбіжності України та РФ.

Туреччині, на думку Тюріної, зашкодила конкуренція з Єгиптом: турецькі готелі, на відміну від єгипетських, у зв'язку з кризою не почали знижувати ціни. Видання Infox.ru повідомляє, що один з провідних операторів турецького напряму GTI Travel у зв'язку із зменшенням кількості туристів з 21 жовтня припинить роботу в РФ. За оцінками цієї компанії, російський турпотік до Туреччини зменшився навіть серйозніше, ніж вважають у Союзі туріндустрії - на 35-40 відсотків. Для порівняння, число європейців, відвідуючих Туреччину, за оцінками GTI Travel, зменшилося всього лише на 10 відсотків.

За даними "Інтерфаксу", Російський союз туріндустрії відзначає, що, не дивлячись на загальне зниження кількості поїздок, потік російських туристів в окремі країни збільшився. Так, продовжилося зростання числа турів, що почалося в 2008 році, до Ізраїлю. За перше півріччя цю країну відвідали на 63 відсотки більше громадян РФ, чим за аналогічний період минулого року (коли, у свою чергу, число поїздок збільшилося на 95,5 відсотка в порівнянні з першими шістьма місяцями 2007 роки). Кількість поїздок росіян у США збільшилася на 36 відсотків. На 26 відсотків виріс турпотік до Швейцарії. На 24 відсотки зросла кількість поїздок росіян до Південної Кореї, на 21,5 відсотка - кількість поїздок до Нідерландів, на 15,5 відсотка - кількість турів до Індонезії. Латвія, Великобританія і Болгария "додали" відповідно 12, 9,5 і 8,6 відсотка.

А ось кількість російських туристів, що відвідали Індію, В'єтнам, Німеччину, Чорногорію і Кіпр, в першому півріччі 2009 року майже не змінилася.

Скорочення кількості зарубіжних поїздок в першому півріччі 2009 року фактично звело нанівець успіхи російського туристичного бізнесу, досягнуті в першому півріччі 2008 року. Тоді кількість поїздок росіян за кордон зросла на 27 відсотків у порівнянні з аналогічним періодом 2007 року.