ПОСТУП: Статті

"Інтурист" придбав за кордоном престижний готель

30.10.2009

Римини За повідомленням газети "Комерсант", найбільша туристична російська компанія "Інтурист" придбала чотирьохзірковий готель "Принц" у Форте-дей-Мармі недалеко від Пізи. Готель на 24 номери площею більше 2 тисяч квадратних метрів і ділянка в 0,42 гектара раніше належали приватним особам.

Зараз будівля закрита на реконструкцію. "Інтурист" планує до липня 2008 року перебудувати його в бутік-готель категорії "п'ять зірок плюс" і зробити його кращим у Форте-дей-Мармі. Орієнтовна вартість розміщення складе в сезон мінімум 300 євро на людину в добу в двомісному номері і 400-500 євро - в одномісному. Працювати в готелі будуть італійці, але здійснювати управління "Інтурист" збирається самостійно.

Ціну, заплачену за готель, фахівці вважають ринковою, а плани по реконструкції - обгрунтованими. Термін окупності складуть не менше десяти років. Дане придбання можна розглядати як рішення питання корпоративного відпочинку топ-менеджерів АФК "Система", якій належить "Інтурист".

Побічно ця версія підтверджується і в "Інтуристі": кажучи про клієнтуру "Принца", віце-президент російської компанії за інноваційними проектами відзначає, що частина постояльців прибуватиме з Росії.

Як підтвердило керівництво "Інтуриста", АФК "Система" планує в 2007 році розмістити 18 відсотків акцій "Інтуриста" на Лондонській фондовій біржі (LSE), і оцінює компанію в мільярд доларів. Покупка готелю в Італії може розглядатися як іміджева операція для підвищення престижу компанії.

Форте-дей-Мармі - дорогий курорт, що користується популярністю в Італії і Німеччині. Російські туроператори називають його "італійським Сен-Тропе". Це місце престижне, і ціни на мешкання тут в середньому в півтора рази вище, ніж в Ріміні, популярному у росіян курорті: 750 євро проти 500 євро за тиждень.

"Інтурист" є найбільшим туристичним оператором в Росії, щорічно обслуговує більше 400 тисяч іноземних і російських туристів. У 2005 році "Інтурист" відкрив в Карлових Варах в Чехії "Савой вестенд готель", куплений декількома роками раніше і реконструйований. Як повідомляє газета "Турінфо", також до літа 2007 роки "Інтурист" розраховує придбати або узяти в управління готелі у Мармарисі (Туреччина), а до осені - в Єгипті.