ПОСТУП: Статті

Рієлтори намалювали портрет орендаря-іноземця

30.10.2009

Аналітики агентства ексклюзивної нерухомості "Садиба" проаналізували характеристики іноземців, що проживають в Росії, а також переваги, якими вони керуються при виборі житла.

Згідно з результатами дослідження, основну частину орендарів-іноземців складають молоді фахівці без сімей. 35 відсотків з них — люди у віці до 35 років, які проходять стажування в іноземних компанія або працюють журналістами, лікарями, вчителями або кухарями в модних ресторанах. Як відзначають експерти, серед орендарів цієї категорії популярний сумісний найм житла, тоді як більш статусні і сімейні орендарі віддають перевагу окремому житлу, в якому є каміни.

Близько 20 відсотків складають "безродинні" висококваліфіковані фахівці і консультанти у віці від 35 до 38 років. В основному це фінансисти, юристи і фахівці у області технологій виробництва.

Ще 20 відсотків — сімейні пари (40-43 роки) з двумя-тремя дітьми дошкільного і шкільного віку. Як правило, голова сім'ї займає високий пост в міжнародній корпорації. У цій категорії багато громадян Франції, Великобританії, США, Німеччини, Нідерландів, Японії і Норвегії. 10 відсотків - співробітники посольств з різним сімейним станом і складом сім'ї. Ще 10 відсотків — іноземці у віці від 50 років і старше, що працюють в міжнародних або російських компаніях. найменша категорія (5 відсотків) — власники власного бізнесу в Росії у області торгівлі, здобичі алмазів і дорогоцінних металів.

У Москві іноземці вважають за краще жити в центрі міста: у районах Тверської, Остоженки, Арбата, Плющихи, Ленінського проспекту, Патріарших ставків, а також у Крилатському.

Аналітики відзначають, що останніми роками змінилися переваги іноземних орендарів відносно житла, що знімається. З кінця 1990-х до початку 2000-х років більшості іноземців подобалася сучасна європейська класика — під цю категорію підходили багато об'єктів з недорогим ремонтом (фарбовані стіни, відреставрований паркет, нові вікна). Зараз іноземці вибирають різні стилі: від хай-тека до палацового. При цьому головною вимогою іноземних орендарів є абсолютно нова обробка (або не старше за два роки), бажано також, щоб ніхто не жив у квартирі після ремонту. Крім того, зросли вимоги до самої будівлі, якості будівництва і рівня безпеки.