ПОСТУП: Статті

Росіяни купили понад 300 тисяч пристроїв з GPS за півроку

31.10.2009

Навігатор GPS Протягом перших шести місяців нинішнього року росіяни купили 312 тисяч мобільних пристроїв з вбудованим модулем GPS-навігації. З них 85 тисяч становлять автомобільні навигаторы GPS. Такі дані наводить у своєму дослідженні компанія SmartMarketing.

Дослідники підкреслюють, що в першому півріччі нинішнього року 72,7 відсотка продажів всіх пристроїв з GPS припало на сегмент комунікаторів, смартфонів та інтернет-планшетів. Автомобільні навігатори GPS зайняли 24,8 відсотка ринку. Загальна частка всіх інших пристроїв з GPS не перевищує трьох відсотків.

Лідером російського ринку GPS у першому півріччі стала компанія HTC, яка зайняла 27,6 відсотка ринку. Друге місце дісталося E-Ten, яка контролює 20,5 відсотка. Гравцем номер три стала Nokia, що зайняла за підсумками шести місяців 9,4 відсотка ринку пристроїв з модулем GPS.

У сегменті автонавігаторів лідирує Garmin, чия ринкова частка становить 25,1 відсотка. Друге місце з ринковою часткою 23,2 відсотка займає Mio. Третьою компанією в Росії за об'ємом продажів автонавігаторів у першому півріччі стала JJ-Connect, що зайняла 16,9 відсотка ринку.

Крім того, SmartMarketing відзначає, що сегмент навігаційних пристроїв з підтримкою ГЛОНАСС розвивається порівняно повільно. Це пояснюється технічними проблемами і низьким ступенем комерціалізації проекту. Ринкова частка ГЛОНАСС-навігатора GlobalSat SGK-70 становить 0,12 відсотка.

Достовірність кількісних оцінок в дослідженні середньому становить 76 відсотків. Всі дані були отримані з використанням власної методології SmartMarketing.