ПОСТУП: Статті за 4 листопада 2009 року

Валуєв рекламує горілку, а Аршавін - пластикові вікна

04.11.2009

Зірки російського спорту готові бути «обличчями» будь-яких товарів

ВалуєвПеретворити популярність на живі гроші - мрія будь-якого спортсмена, що добився на своєму терені хоч якихось успіхів. Ось тільки вдається це небагатьом, а з російських атлетів робити мільйони на рекламі здатні взагалі лічені одиниці. Нинішня осінь це підтвердила ще раз.

Коля "гуляє" на повну

Обличчя російського боксу на міжнародній арені Микола Валуєв - один з найбільших у вітчизняному спорті майстрів кувати залізо, поки воно гаряче. Піднявшись на боксерський Олімп і повернувши собі пояс чемпіона світу, він знімається в рекламі просто безупинно.

Ледве встигла завершитися кампанія, в ході якої Микола з доброю (ну у Валуєва це вважається доброю) усмішкою пропонував боржникам комунального господарства заплатити те, що належить по-хорошому, як світ побачив його вже в новому образі. З рулоном лінолеуму на плечі він пропонує всім приступати до ремонту. Сам Микола, як то кажуть, залишився своїм виглядом на цих плакатах не дуже задоволений, проте протестувати не став. За словами Валуєва, він принципово відмовляється від зйомок лише в не відповідній його іміджу рекламі. Наприклад, не став пропагувати презервативи.

Правда, не завжди це виходить в тему. Так, рекламні площі з Валуєвим і горілкою під слоганом «Прийшов час сильних» з'явилися в Москві якраз під бій росіянина з Русланом Чагаєвим, який Коля програв. Після цього розвішена всюди реклама одтримала новий підтекст.

У справу йдуть навіть фальшиві Аршавіни

Аршавин рекламирует свою линию одеждыЗа винятком Марії Шарапової, що живе в абсолютно іншому світі, з росіян сперечатися з Валуєвим здатна тільки одна людина. Колишній лідер пітерського «Зеніта», а зараз лондонського «Арсенала» Андрій Аршавін.

Ще виступаючи в «Зеніті», він встиг засвітитися мало не в десятку рекламних проектів. Аршавін просував і взуття, і стільниковий зв'язок, і інтернет-провайдера, і власну лінію одягу, і навіть пластиковые окна в Петербурге. Буквально з кожного другого банера в Санкт-Петербурзі на перехожих дивився Аршавін.

Перебравшись до Лондона, Андрій стрімко відтіснив у бік зірок англійської Ліги прем'єра, що вже надокучили, і став обличчям свого клубу, обличчям всієї Ліги прем'єра і обличчям однієї з найбільших фірм по виробництву спортивного одягу. Зараз він знявся в роликах разом з лідерами провідних клубів планети: Рібері, Руні, Дрогба.

Популярність футболіста настільки велика, що у нього на батьківщині в Петербурзі у рекламі навіть використовують лже-Аршавіних. Одна з компаній на своєму плакаті помістила спину якогось футболіста з номером десять і частиною прізвища гравця. І це спрацювало! Рекламу помітили.

Футболісти не в моді?

ИсинбаеваТака концентрація брендів в одних руках недивна. Рекламодавці давно скаржаться, що в Росії немає по-справжньому впізнанних зірок. Навіть після того, як збірна Росії завоювала «бронзу» чемпіонату Європи по футболу, нових великих рекламних контрактів не одтримав ніхто з її складу. Останньою гучною акцією стала участь Романа Павлюченка і Гуса Хіддінка в рекламі корейських телевізорів, але це відбулося ще до Євро-2008.

Агенти Піару говорять, що їм зараз вигідніше працювати не з суперзіркою, а з персонажем, що запам'ятовується. Так, що прославився своєю безпосередністю після матчу збірних Росії і Уельсу захисник Вадим Евсєєв ніколи не був на перших ролях. Але пивна компанія, яка залучила його до свого розкручування, завдяки цьому за рік збільшила свою частку ринку на 2 відсотки, що становить декілька десятків мільйонів доларів.

Нинішньою осінню після укладення Російським футбольним союзом договорів з новими спонсорами по телебаченню почали крутити рекламні ролики за участю футболістів національної команди. Але зроблені вони настільки погано, що швидше ганьблять ім'я збірної, чим просувають марку.

Ісинбаєва стрибнула за сім мільйонів

Одна з найвідоміших легкоатлеток світу - Олена Ісинбаєва - ще кілька років тому узяла рекордну для свого виду спорту висоту. Вона погодилася стати обличчям марки побутової техніки, отримавши за це казкові для російських представників королеви спорту 1 200 000 доларів. У нинішньому році Олена зробила новий стрибок, встановивши вже світовий грошовий рекорд. Вона змінила титульного спонсора: місце всесвітньо відомого німецького виробника спортивної екіпіровки зайняв китайський, що стрімко набирає обороти . За те, що протягом п'яти років на грудях Ісинбаєвой красуватиметься новий логотип, Олена одержить 7 500 000 доларів. Це сьогодні найбільший рекламний контракт в легкій атлетиці.