ПОСТУП: Статті за листопад 2009 року

Депутати запропонували зрівняти в перевірках великий і малий бізнес

04.11.2009

Заседание Госдумы РФ Депутати-єдинороси запропонували внести поправки в законодавство, згідно яким наглядові органи будуть змушені отримувати в прокуратурі санкції на позапланові перевірки всього, а не тільки малого бізнесу. Про це пише газета "Відомості".

Наприкінці квітня 2009 року президент Росії Дмитро Медведєв підписав поправки до закону "Про захист прав юридичних осіб при проведенні державного і муніципального контролю", який набув чинності з 1 травня нинішнього року. Згідно з документом, планові перевірки малого бізнесу в Росії можуть проводитися лише раз в три роки, а їх план вивішується на сайті перевіряючого органу. Позапланово малый бизнес може перевірятися тільки за умови узгодження з прокуратурою.

Автори нових поправок в законопроект пропонують, щоб останній захід стосувався перевірок середнього і великого бізнесу. Крім того, депутати пропонують доповнити перелік підстав для проведення позапланових перевірок дорученнями уряду і президента.

У липні генеральний прокурор Росії Юрій Чайка повідомив, що Генпрокуратура відмінила 45 відсотків перевірок, які повинні були бути проведені на підприємствах малого бізнесу в 2009 році. Зараз перевіряючі органи (пожежна, санітарна і інші наглядові служби) в Росії повинні спочатку звернутися в прокуратуру за дозволом проводити позапланову перевірку.

За даними "Опори Росії" на кінець літа 2009 року, перевірки малого бізнесу знизилися в півтора рази, а прокуратура відсікає по різних регіонах до 80 відсотків заявок на позапланові перевірки. При цьому перевіряючі перекключилися з малого бізнесу на середній і великий.