ПОСТУП: Статті за листопад 2009 року

Олексій Саврасов - художник-пейзажист, передвижник

28.11.2009

живопись Саврасова Олексій Кіндратович Саврасов, талановитий художник, народився в Москві 24 травня 1830 року. Закінчив Московське училище живопису, де був визнаний кращим пейзажистом. У ранніх роботах Саврасова спостерігається романтизм, тоді як в зрілішому віці роботи виконані в дусі глибокого ліризму і поетичності.

Звання академіка він одержав у 1854 році. Піддавшись віянням того часу, художник малює переважно сільське життя. Свою першу премію він отримав на конкурсі Товариства любителів художностей у Москві за пейзаж «Лосиний острів» 1869 року. Найбільша картина художника – «Печерський монастир під Нижнім Новгородом» була написана, коли він з дружиною переїхав на Волгу.

Перша пересувна виставка представляла картини Саврасова, написані у Поволжжі, які дуже подобалися публіці: «Розлив Волги під Ярославлем», «Граки прилетіли», «Волга під Юр'ївцем» та ін.

Смерть дочки в 1870 році сильно засмутила художника. У той період була написані картини «Могили над Волгою», «Місячна ніч. Болото».

Останні роки художник прожив у бідності. Помер 26 вересня 1897 року і похований у Москві. Алея на кладовищі, де розташована могила художника, була названа його ім'ям.