ПОСТУП: Статті за листопад 2009 року

Математики обчислили щасливі дні блогосфери

03.11.2009

График изменения счастья на основе исследования блогов Американські математики Пітер Доддс (Peter Dodds) і Крістофер Данфорт (Christopher Danforth) з Університету Вермонта провели дослідження рівня щастя в суспільстві, використовуючи статистичні дані, зібрані в блогах. Свої результати вони представили в журналі Journal of Happiness Studies, а короткий виклад роботи приводить ScienceNOW.

Дослідивши интересные блоги, ученим вдалося встановити, що рівень щастя виріс приблизно на 4 відсотки з 2005 року. Окрім цього вдалося визначити найщасливіші дні. Ними виявилися свята, зокрема, лідерство захопили Різдво і День Святого Валентина. При цьому найбільший смуток навівають роковини різних драматичних подій, наприклад, 11 вересня 2001 року.

Методика дослідження була наступною. В рамках роботи учені припустили, що записи в блогах людей є чеснішими, ніж відповіді, які даються під час офіційних опитувань. Використовуючи спеціальну пошукову систему, учені відбирали із записів тільки пропозиції, в яких було присутнє словосполучення "I feel" (я відчуваю). Окрім цього учені зібрали дані про музику, яку слухали блогери, роблячи запис в щоденнику. Для цього дослідникам довелося скачати близько 230 тисяч текстів різних композицій.

Зібрані дані учені аналізували на наявність слів з особливого набору: 1000 слів з яскраво вираженим емоційним забарвленням. Останні були узяті з роботи 1999 року, де кожному з них була привласнена деяка оцінка настрою за шкалою від 1 (дуже сумно) до 9 (абсолютне щастя). На основі частоти входження даних слів в зібрані пропозиції і тексти пісень учені обчислили зразкову динаміку рівня щастя у блогосфері за останні 4 роки.

Аналіз текстів пісень дозволив встановити, що в цілому музика, починаючи з 60-х років минулого століття, стала помітно похмурішою. Наприклад, стали частіше уживатися слова "ненависть" (hate) і "біль"(pain). Колеги учених з ентузіазмом сприйняли нову роботу. Багато хто з них відзначає, що зібрані дані відкривають широке поле для порівняльних досліджень. Наприклад, які музиканти продають більше дисків: у кого щасливі пісні або у кого сумні?