ПОСТУП: Статті за листопад 2009 року

У Непалі почали відключати електрику на 16 годин на добу

02.11.2009

Продавец дизельных генераторов в Непале Непалська влада збільшила тривалість щоденних відключень електрики до 16 годин, повідомляє ВВС News. Надзвичайна ситуація у сфері електропостачання була оголошена ще минулого місяця, і відключення вже украй негативно вплинули на економіку країни. Крім того, приватні телестанції заявили, що вони вимушені скоротити мовлення на п'ять годин в день. Поширеним також стало таке явище як аренда генератора.

Державне монополія - Управління електроенергетики Непалу - виробляэ менше половини споживаної в стані електрики, а його імпорт з Індії також не в змозі покрити наявний дефіцит. За останні десять років в гірському Непалі не було побудовано жодної гідроелектростанції, оскільки в країні йшла громадянська війна, що завершилася всього два роки тому, і віддалені райони контролювалися маоїстськими повстанцями.

У Управлінні електроенергетики вважають, що до літа ситуація стане трохи менш напруженою, але підкреслюють, що відключення електрики доведеться проводити ще упродовж пяти-шести років. Влада відзначаэ, що попит на електрику росте, а виробництво електроенергії падає, оскільки сніг в горах тане не так швидко, як очікувалося.