ПОСТУП: Статті за листопад 2009 року

Під час виходу у відкритий космос космонавти будуть в годинниках

02.11.2009

часы Seiko Spring Drive Spacewalk Під час майбутнього виходу у відкритий космос разом з космонавтами Майклом Фінком і Юрієм Лончаковим в безповітряний простір відправиться механічний наручний годинник Seiko Spring Drive Spacewalk. Про це повідомляє сайт CyberSecurity.ru. Подробиці про цю акцію на сайтах японської компанії Seiko і Роскосмоса відсутні.

За даними CyberSecurity, годинник "вийде" у відкритий космос в рамках рекламної компанії, про проведення якої домовилися Роськосмос і Seiko. За умовами угоди космонавти зобов'язані будуть зробити як мінімум шість фотографій годинника, що побував в космосі.

Перш ніж відправитися на орбіту копии часов Spring Drive Spacewalk пройшли тестування на Землі. За словами CyberSecurity, вони стали першими механічними годинниками, яким вдалося витримати в центрифузі перевантаження в 9g, тобто в дев'ять разів силу тяжіння, що перевищує. Окрім цього, інженерам довелося адаптувати деякі деталі механізму (наприклад, поворотний механізм циферблату) годинника для того, щоб ними можна було оперувати в рукавичках російських скафандрів "Орлан-М"

Спочатку передбачалося, що годинник випробує космічний турист Річард Герріот (Richard Garriott), якщо йому дозволять вийти у відкритий космос. Цього не відбулося, але він носив Spring Drive Spacewalk протягом всього часу перебування на станції.