ПОСТУП: Статті за листопад 2009 року

З історичних будівель в Москві приберуть кондиціонери

02.11.2009

пластикові вікна Комітет з архітектури і містобудування Москви підготував для розгляду Мосгордумой документ, регулюючий установку кондиціонерів на фасадах будинків. Про це повідомило агентство "Інтерфакс" з посиланням на заяву заступника голови комітету, головного художника Москви Ігоря Воскресенського.

На його думку, необхідно позбавити московські будівлі (особливо, пам'ятники архітектури) від кондиціонерів, які спотворюють їх. Він пояснив, що з міського бюджету виділяються великі кошти на реставрацію будівель і приведення їх в порядок, але всі зусилля влади перекреслюються безладною установкою кондиціонерів.

Воcкресенський відзначив, що документ торкнеться в основному юридичних фірм, які встановлюють кондиціонери на фасадах. У жителів, за його словами, ніхто кондиціонери віднімати не буде - можливо власті запропонують їм розмістити їх на балконах.

У жовтні минулого року з подібною ініціативою виступало "Москомнаследие", яке пропонувало прийняти закон, що забороняє установку кондиціонерів на фасадах будівель, які є пам'ятниками архітектури. За словами начальника юридичного управління комітету з культурної спадщини столиці Ольги Решетнікової, які передало агентство РІА Новини, в Москві близько 300 житлових будинків відносяться до об'єктів культурної спадщини, і більшість порушень з охорони цих об'єктів пов'язана з тим, що встановлюються пластикові вікна, кондиціонери і здійснюється скління балконів.