Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 13 ВЕРЕСНЯ 2002 року |

Олеський замок потопатиме в квітах

КРАСА

Вiкторія ПРИХІД

21 вересня Олеський замок прикрашатимуть найкращі флористи зі всієї України. Поміж давніми скринями, кріслами і столами стоятимуть величезні букети, а поміж гобеленами минулих століть висітимуть найнесподіваніші композиції з квітів. До того ж, через увесь внутрішній дворик замку будуть розвішані гірлянди з живих квітів, під якими тихо гратимуть скрипка та гітара.

Таку вишукану атмосферу пообіцяла створити Асоціація флористів України, яка спільно з компанією “Роксолана” задумала у цій стародавній архітектурній споруді провести Перший Національний конкурс флористів. За звання найкращих там змагатиметься 20 учасників, які виконають по три роботи на теми: “Натюрморт”, “Підсвічник Короля Яна ІІІ” і “Сюрприз”. Що важливо – за роботою конкурсантів зможуть поспостерігати усі, хто захоче суботнього дня відвідати Олеський замок. Хоч конкурсні роботи в замку стоятимуть тиждень. Організатори обіцяють, що на ціну квитка для відвідин замку (який нині коштує 6 грн) квітковий конкурс не вплине.

Організатор акції, президент Асоціації флористів України Олена Добруцька розповіла: “Фестивалі квітів є звичним та улюбленим атракціоном в Голландії, Угорщині, Франції та Чехії”. А в столиці Росії, наприклад, великою популярністю користується послуга салон цветов: доставка цветов в Москве.

Мільйони людей із задоволенням присвячують цілий день мандрам серед кольорових клумб та складних витворів флористів, які розмовляють із квітами, немов скульптор із мармуром. Багата архітектурна спадщина України та багаторічний досвід створення букетів підказали нам ідею поєднати ці дві стихії разом, щоб утворити свято несподіваної краси”.

До слова, наступним місцем проведення фестивалю має стати Кам’янець-Подільський замок.

Організатори вже визначили 18 архітектурних пам’яток України, у стінах яких планують проводити такі щорічні конкурси. Та все ж основною метою фестивалю є виявлення молодих талановитих флористів, а також обмін інформацією про сучасні тенденції та стилі в розвитку флористики. Тут, як з’ясувалося, також панує своя мода: мода на лінії, форми, кольори. Наступного року, наприклад, модним стане червоний колір. Відтак букети і композиції з різноманітними червоними квітками виглядатимуть особливо актуально.

Що ж до самого Олеського замку, який має витримати оцю навалу флористів і гостей, то організатори обіцяють, що жодної шкоди історичним пам’яткам не завдадуть. “Нам досить неохоче давали дозвіл на проведення цього конкурсу. Тому ми пообіцяли, що дотримуватимемось усіх вимог дирекції замку.

Наприклад, місце роботи кожного конкурсанта буде застелятись спеціальною плівкою, яка не дозволить забруднювати навколишні предмети”.

POSTUP - ПОСТУП
№136 (992),
13 ВЕРЕСНЯ 2002 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Теракт у Червонограді
·Росія скуповує борги СРСР
·ВСЕРЕДИНІ
·В Галичину їдуть провокатори

ВЕКТОРИ ПОСТУПУ
·Сепаратні переговори Литвина
·Росія скуповує борги СРСР
·Туринська плащаниця у Львові

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Боржники тепла не отримають
·Олеський замок потопатиме в квітах
·Десять років спортивній формі
·Рахів вшанує бринзу
·Перша скрипка стала керівником
·Головне для чиновників – земля
·ХРОНІКА

ПОСТУП З КРАЮ
·Етимологія скандалу
·США не фінансують акцій опозиції
·Контрольний пакет впливу Москви
·Бердичівські Бровари
·Судовий позов на Кучму
·Парламентом не віддав подання
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТІ
·Гайдер знову на коні
·Джордж Буш розговорився
·Грузія не боїться погроз Путіна
·Нові сутички у Югославії
·Із в’язниці на кінозйомки
·СВІТООГЛЯД

АРТ-ПОСТУП
·Зірка героя
·Вулична вистава львівського театру в київській фортеці
·Любко Дереш “Культ”, бібліотека часопису “Четвер”, Львів, 2002
·Пам’яті Поета

РЕКЛАМА В ПОСТУПІ
·“ОБЛИЧЧЯ МІСТА – 2002”: УЧАСНИКИ КОНКУРСУ
·ХТО ДАЛЬШЕ КИНЕ МОБІЛЬНИЙ ТЕЛЕФОН?

ПОСТ-FACTUM
·Еволюція грошей
·КАЛЕНДАР