BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 6 ВЕРЕСНЯ 2002 року |

Провал антиіракської коаліції

СОЮЗНИКИ

Всеволод ПОЛІЩУК

Джордж Буш вирішив таки спробувати легітимізувати антиіракську кампанію й домогтися прийняття відповідної резолюції ООН. Окрім того, американське керівництво намагається створити коаліцію задля війни з Іраком. Однак Європа, якщо не враховувати британців, воювати не бажає.

Президент США заявив, що звернеться наступного тижня до Ради Безпеки ООН за підтримкою збройної операції в Іраку. Окрім того, Джордж Буш звернувся за дозволом на військову операцію й до Конгресу США. Схоже, держсекретар Колін Павелл переконав президента, що війну бажано максимально легітимізувати, щоб послабити спротив міжнародної спільноти. Можна не сумніватися, що підтримку президентській ініціативі гарантовано, адже серед республіканців консенсусу досягнуто, а демократи, хоч і не дали однозначної згоди, заявляють про розуміння небезпеки, яку становить Саддам Хусейн, і про те, що з нею треба боротися.

Знайти міжнародну підтримку адміністрації США буде значно важче. Хоч Буш і повідомив зі звичним оптимізмом, що прохання про неї відіслано керівникам усіх держав-членів Ради Безпеки ООН, зокрема й лідерам Росії, Франції та Китаю, чекати позитивної відповіді на них навряд чи варто.

Росія однозначно проти війни, про що нагадав міністр закордонних справ цієї країни Ігор Іванов під час зустрічі зі своїм іракським колегою Наджі Сабрі. Російський дипломат уважає, що іракську проблему можна вирішити мирним шляхом, а воєнні дії лише загострять ситуацію в регіоні.

Не підтримує антиіракської операції й інший постійний член РБ ООН – Франція. Щоправда, Жак Ширак уже давненько не висловлювався з цього приводу, але можна зробити висновок із заяв його підлеглих та відверто пацифістських настроїв французької преси. Навряд чи варто пояснювати, чому не очікується й позитивної реакції на прохання Буша й з боку китайського керівництва.

Мабуть, з усіх потенційних союзників у Європі найрізкішу відповідь дало німецьке керівництво.
Канцлера Ґергарда Шрьодера образило те, що, на його думку, американці хочуть консультуватися з Європою з питань “коли і як” проводити операцію, а треба було б спочатку спитати, чи потрібна вона взагалі. Розвинув думку свого шефа міністр оборони Петер Штрук, який пообіцяв у разі початку війни вивести з Кувейту німецькі антихімічні та антибактеріологічні загони. До речі, вирішив підтримати свого конкурента Шрьодера й кандидат на канцлера від правоцентристів – Едмунд Штойбер.

Зрозуміло, що небагато союзників знайде Вашингтон серед арабських країн. Уже відмовилися підтримати американців майже всі держави Близького та Середнього сходу. Ліга арабських держав офіційно засудила плани нападу на Ірак. Генеральний секретар Ліги Амр Мусса заявив, що війну проти “братньої держави” він розцінюватиме як війну проти всіх арабів. Підтримав його й представник Оману в Раді зі співпраці країн Перської Затоки (Оман зараз головує в цій організації) заявивши, що війна поглибить антиамериканські настрої серед мусульман і порадив США відмовитись від планів нападу на Ірак.

Тож на чию підтримку можуть сподіватися США? Насамперед серед потенційних їхніх союзників оглядачі розглядають Великобританію та Канаду, з лідерами яких Джордж Буш зустрінеться в суботу.
Британські медіа впевнені, що Тоні Блер усе-таки зневажить громадську думку і підтримає війну.
Серед країн близькосхідного регіону однозначно виступить на боці США Ізраїль. Із арабів же вагаються лише Об’єднані Арабські Емірати. Мала б підтримати ініціативу Буша Туреччина, але її керівників може стримати побоювання щодо активізації курдських повстанців. Тож коаліція, якщо така й буде, стане лише блідою тінню того об’єднання держав, якого вдалося досягти 1991 року.

Але американські військовики, схоже, вирішили не чекати милості світової спільноти. Цього тижня з’явилося кілька повідомлень про те, що збройні сили США винайняли гігантський комерційний корабель для перевезення в один із портів Перської затоки важкого озброєння. Нібито це мають бути танки для оборони Кувейту перед атакою Іраку. Саудівське видання Arab News указує, що це вже втретє протягом місяця американці використовують комерційне судно для передислокації в регіон військової техніки.

POSTUP - ПОСТУП
№132 (988),
6 ВЕРЕСНЯ 2002 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Політичний реквієм опозиції
·Східноєвропейський Давос
·ВСЕРЕДИНІ

ВЕКТОРИ ПОСТУПУ
·США за Україну без Кучми
·Сесія заяв і звернень
·Україна – антигуманна

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Пам’ятник Чорноволу на лінії оборони
·Соло Ющенка дисонує з маршем опозиційного тріо
·Постстресовий синдром у Львові
·Газ подаватиме “Львівкомуненерго”
·Україністів очолив американець
·Львівські депутати завжди вірні
·ХРОНІКА

ПОСТУП З КРАЮ
·Влада себе розколе?
·Інформаційний фільтр для преси
·Чергова промоція “Кольчуги”
·Реформа в Мін’юсті
·Програми ЄБРР для України
·Економічна дружба
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·Дим і чад над Східною Європою
·Найзаможнiше місто пiд прицiлом
·Провал антиіракської коаліції
·НОВИНИ З ФІНЛЯНДІЇ
·СВІТООГЛЯД

ТЕНДЕНЦІЇ ПОСТУПУ
·Під прикриттям антитерору

АРТ-ПОСТУП
·Невтрачена традиція справжнього
·Балади “Замкової тіні”

ПОСТ-FACTUM
·Russo turisto?
·КАЛЕНДАР

 


 


Український центр Інтернет-реклами "ECHO"

Wertep top 100