BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 6 ВЕРЕСНЯ 2002 року |

Дим і чад над Східною Європою

ПОЖЕЖІ

Ольга КОЦАЙ


Світлина AP

Спека, яка припала на кінець цього літа і на початок осені, спричинилася до пожеж, що охопили Східну Європу. Найбільше потерпає від них столиця Росії Москва, де через смог видимість зменшилася до 100 метрів. Хмари диму, які сунуть із Білорусі, Росії та України, докучають також Польщі. Дим стоїть у Варшаві, Любліні, а також інших містах. Дим дійшов до Швеції, і ми, як колись, у 1986 році, зможемо дізнатись про екологічну катастрофу на наших теренах із закордонних джерел.

Щоправда, полякам докучають не лише “імпортні”, але і власні пожежі на торфовищах у Підляшші.
Утім, поляки мають надію, що до суботи дим розсіється. Польські медіа заспокоюють громадян, що дим пожеж хоч і не сприяє доброму самопочуттю, однак не шкідливий для здоров’я.

У Львові ситуація ніби не є аж так критичною. Однак загорілися торфовища між Левандівкою, Білогорщею та Рясним, і пожежникам, кинутим донедавна напризволяще міською владою, ледве вдається втримати вогонь у його межах.

Торфовища під Львовом почали горіти 28 серпня і до нині пожежа охопила площу близько тисячі квадратних метрів. Як повідомили “Поступ” у прес-службі Управління державної пожежної охорони УМВС України у Львівській області, пожежники докладають усіх зусиль для того, щоб не дати вогню розповсюдитися. Однак більшого, тобто погасити пожежу, львівські пожежники зробити не можуть, оскільки бракує людей, а також пального для виїзду пожежних авто (а для виїзду однієї пожежної машини необхідно 250-400 літрів пального). Виходить так, що пожежники залишилися сам на сам із пожежею – не допомагає їм ані міністерство з надзвичайних ситуацій, ані обласна й міська влада.
Хоч у центральній частині міста і не помітно чогось особливого, проте над житловими масивами
“Рясне-1”, “Рясне-2” та “Левандівкою” стоять хмари диму. До того ж існує небезпека поширення вогню. Як повідомили “Поступ” у згаданій прес-службі, торфовища під Львовом горять практично щороку, однак вперше пожежники зіткнулись із байдужістю стосовно цією проблеми з боку міської та обласної влади. Щоправда, вчора міська влада виділила чотири тисячі гривень на боротьбу з цим стихійним лихом. Треба сказати, що пожежі охопили також Волинь.

Однак найбільше від пожежі потерпає Москва, біля якої палає 500 гектарів лісу. Видимість у місті зменшилася до ста метрів. Тимчасово зупинено польоти літаків на летовищі “Домодєдово”. Міська влада порекомендувала людям, хворим на астму та хвороби серця, залишити місто або ж не виходити на вулицю. Міське управління фармації прийняло рішення про додаткову закупівлю і відправлення в усі аптеки міста респіраторів “Пелюстка” вартістю 4 рублі (майже одну гривню).

Ситуацію ускладнює ще й безвітряна погода, відтак дим не розсіюється, а залишається біля землі, що ускладнює дихання. У Москві вміст чадного газу в повітрі перевищує допустиму норму у 2-4 рази.
Люди скаржаться на запаморочення, нудоту, дерть у горлі, нежить, відчуття різу в очах. Як повідомляє РІА “Новини”, медики рекомендують періодично пити “дрібними ковтками мінеральну воду, застосовувати при необхідності очні краплі, що знімають роздратування слизової, і частіше вмиватися холодною водою”.

Треба сказати, що біля Москви такі пожежі були 1972 і 1981 років. Головною причиною такої частої появи вогняної небезпеки експерти називають бездумну меліорацію, проведену у 60-70-х роках, у результаті якої було висушено всі болота під Москвою.

У Білорусі болота залишилися, однак там також горять ліси і торфовища. Найбільше в Білорусі від вогню потерпає Вітебська область, де полум’я охопило 450 гектарів торфовищ, 1,5 тисяч гектарів лісу. Смог стоїть над багатьма білоруськими містами, зокрема й над столицею Мінськом.

POSTUP - ПОСТУП
№132 (988),
6 ВЕРЕСНЯ 2002 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Політичний реквієм опозиції
·Східноєвропейський Давос
·ВСЕРЕДИНІ

ВЕКТОРИ ПОСТУПУ
·США за Україну без Кучми
·Сесія заяв і звернень
·Україна – антигуманна

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Пам’ятник Чорноволу на лінії оборони
·Соло Ющенка дисонує з маршем опозиційного тріо
·Постстресовий синдром у Львові
·Газ подаватиме “Львівкомуненерго”
·Україністів очолив американець
·Львівські депутати завжди вірні
·ХРОНІКА

ПОСТУП З КРАЮ
·Влада себе розколе?
·Інформаційний фільтр для преси
·Чергова промоція “Кольчуги”
·Реформа в Мін’юсті
·Програми ЄБРР для України
·Економічна дружба
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·Дим і чад над Східною Європою
·Найзаможнiше місто пiд прицiлом
·Провал антиіракської коаліції
·НОВИНИ З ФІНЛЯНДІЇ
·СВІТООГЛЯД

ТЕНДЕНЦІЇ ПОСТУПУ
·Під прикриттям антитерору

АРТ-ПОСТУП
·Невтрачена традиція справжнього
·Балади “Замкової тіні”

ПОСТ-FACTUM
·Russo turisto?
·КАЛЕНДАР

 


 


Український центр Інтернет-реклами "ECHO"

Wertep top 100