BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 6 ВЕРЕСНЯ 2002 року |

Інформаційний фільтр для преси

ЦЕНЗУРА

Дмитро НЕЧУЙВІТЕР

“Наша Україна” продовжує викривати антисуспільну діяльність Адміністрації президента. Голова комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації, член фракції “НУ” Микола Томенко оприлюднив так звані “темники” (рекомендації, коли і що ігнорувати, як широко висвітлювати), котрі регулярно надходять керівникам провідних українських телеканалів із кабінетів АП.

Ініціатор “цензурного” скандалу політолог Микола Томенко стверджує, що в такий спосіб влада намагається цензурувати інформаційні потоки в державі. Томенко продемонстрував копію документа під назвою “Додатковий коментар до подій тижня для службового користування”, який він отримав від шефа одного з телеканалів. Той-таки керівник каналу повідомив, що документ надсилають з Адміністрації президента щотижня. У ньому визначено головні політичні події тижня і подано конкретні рекомендації, як саме слід висвітлювати ці події – широко чи побіжно, замовчувати чи лише згадувати, кого саме критикувати.

Томенко визнав, що документ не має вихідних даних, реквізитів або печатки, що дозволило б говорити про його легітимність. Але навіть побіжне зіставлення того, що кожного дня показують на телеекранах із документом, свідчить про абсолютну реальність таких “вказівок”. “Усі ініціативи та дії президента і пропрезидентських сил подаються як “правильні”, відповідно – рішення та дії опозиційних сил розвінчуються або ігноруються, тобто все відбувається саме так, як “рекомендують” автори документа”, – стверджує політолог. Для підтвердження своїх слів Томенко навів приклад обговорення у ЗМІ ідеї переходу України до парламентсько-президентської форми правління. Автори “Коментарів” рекомендують “виключити висвітлення будь-яких тез, що ставлять під сумнів серйозність ініціатив президента”, натомість показувати “невиважену та суперечливу реакцію Віктора Ющенка, яка свідчить про те, що він нервує через реальну перспективу втратити надії на президентське крісло”. В “Коментарі” також містяться рекомендації ігнорувати висвітлення підготовки опозиції до акцій протесту проти влади, які мають розпочатися 16 вересня.

POSTUP - ПОСТУП
№132 (988),
6 ВЕРЕСНЯ 2002 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Політичний реквієм опозиції
·Східноєвропейський Давос
·ВСЕРЕДИНІ

ВЕКТОРИ ПОСТУПУ
·США за Україну без Кучми
·Сесія заяв і звернень
·Україна – антигуманна

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Пам’ятник Чорноволу на лінії оборони
·Соло Ющенка дисонує з маршем опозиційного тріо
·Постстресовий синдром у Львові
·Газ подаватиме “Львівкомуненерго”
·Україністів очолив американець
·Львівські депутати завжди вірні
·ХРОНІКА

ПОСТУП З КРАЮ
·Влада себе розколе?
·Інформаційний фільтр для преси
·Чергова промоція “Кольчуги”
·Реформа в Мін’юсті
·Програми ЄБРР для України
·Економічна дружба
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·Дим і чад над Східною Європою
·Найзаможнiше місто пiд прицiлом
·Провал антиіракської коаліції
·НОВИНИ З ФІНЛЯНДІЇ
·СВІТООГЛЯД

ТЕНДЕНЦІЇ ПОСТУПУ
·Під прикриттям антитерору

АРТ-ПОСТУП
·Невтрачена традиція справжнього
·Балади “Замкової тіні”

ПОСТ-FACTUM
·Russo turisto?
·КАЛЕНДАР

 


 


Український центр Інтернет-реклами "ECHO"

Wertep top 100