BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 6 ВЕРЕСНЯ 2002 року |

Влада себе розколе?

ТЕНДЕНЦІЇ

Тарас БАТЕНКО

Лідери право- та лівофлангової опозиції помалу оговтуються від телезвернення Леоніда Кучми до нації з нагоди Незалежності. З їхнього боку лунає все більше заяв, що, мовляв, глава держави, ініціюючи системні зміни (перетворення України на парламентсько-президентську республіку), хоче використати опозицію у своїх прозаїчних цілях – утримання та безболісного передання президентської влади.

Юлія Тимошенко зауважила, що перетворення України на парламентську республіку насправді не є вигідним ні Симоненкові, ні Морозу, ані Ющенку. Тому, за словами лідера БЮТ, її команда “дуже системно працює над тим, як має виглядати політична модель України. І створення парламентської республіки суперечить нашим інтересам”. Більш того, Тимошенко схильна занадто персоніфікувати проблему, стверджуючи, що парламентсько-президентська система не вигідна насамперед самому Ющенкові, якого не задовольнятимуть, якщо він стане наступним президентом України, “консультації в рамках парламентської республіки”.

Не прагнучи вдаватися до широкої дискусії з Тимошенко, Віктор Ющенко вважає за недоцільне говорити про чиюсь персональну вигоду у зміні політичної системи. Завжди суперлогічний лідер “Нашої України” певен, що “цю дискусію потрібно вести у площині, вигідній всій Україні”. Курсуючи нині областями України, Ющенко вже не раз говорив, що з таким рівнем демократії як у нас, небезпечно переходити до парламентської республіки. Розмови про це, мовляв, нагадують “водіння кози”.

На думку деяких західних експертів, “Наша Україна” перебрала ініціативу в діалозі з Кучмою. І виглядає так, що Ющенко від цього нічого суттєво не втратив: процес створення парламентської більшості він також спробує очолити. Днями в лідера “Нашої України” були відповідні консультації з представниками фракції донеччан – із людьми з “Регіонів України” та лідерами аграріїв і трудовиків Катериною Ващук і Сергієм Тігіпком. Саме ця трійка фракцій колишньої “Єди”, а також, імовірно, група Степана Гавриша “Демократичні ініціативи” (до неї перейшли кілька колишніх нашоукраїнців), може зметикувати більшість з Ющенком, якщо не зазнає тиску з боку Адміністрації президента. Загалом фракції “Наша Україна”, “Регіони України”, партії “Трудова Україна” та партії ППУ, “Аграрники України” та “Демініціативи” нараховуватимуть 219 депутатів. Така більшість без опозиційної трійки може дотягнути до 226-ти, залучивши також низку позафракційних і людей з інших пропрезидентських фракцій. Однак у парламенті вона виявиться дієздатною саме на етапі формування коаліційного уряду (без СДПУ (о) і без опозиційних БЮТ, СПУ та КПУ). Відтак протистояння може ще більше загостритися. Адже система противаг в парламенті отримає чотири силові поля:

– більшість під умовною назвою “Ющенко-Гавриш-Тігіпко + донецькі” (однак куди подіти Кінаха, на якого частина депутатів такої більшості зорієнтована?);

– меншість під СДПУ (о) та рештками фракцій колишньої “Єди”;

– меншість під БЮТ – СПУ і, ситуативно, КПУ;

– ілюзорна персональна меншість спікера Володимира Литвина, який не проявляє достатньої готовності для переходу “конституційних Альп” парламентсько-президентської республіки.

Тому й у виконавчій владі, у разі повернення в уряд Ющенка, створюється протистояння між двома полями – більшістю “Ющенко-Гавриш-Тігіпко + донецькі” та меншістю “партії влади” під СДПУ (о).
Непогана картина вимальовується. Головне, центр протистояння зміщується від опозиції до самої влади, де глава держави і далі залишатиметься головним арбітром.

POSTUP - ПОСТУП
№132 (988),
6 ВЕРЕСНЯ 2002 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Політичний реквієм опозиції
·Східноєвропейський Давос
·ВСЕРЕДИНІ

ВЕКТОРИ ПОСТУПУ
·США за Україну без Кучми
·Сесія заяв і звернень
·Україна – антигуманна

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Пам’ятник Чорноволу на лінії оборони
·Соло Ющенка дисонує з маршем опозиційного тріо
·Постстресовий синдром у Львові
·Газ подаватиме “Львівкомуненерго”
·Україністів очолив американець
·Львівські депутати завжди вірні
·ХРОНІКА

ПОСТУП З КРАЮ
·Влада себе розколе?
·Інформаційний фільтр для преси
·Чергова промоція “Кольчуги”
·Реформа в Мін’юсті
·Програми ЄБРР для України
·Економічна дружба
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·Дим і чад над Східною Європою
·Найзаможнiше місто пiд прицiлом
·Провал антиіракської коаліції
·НОВИНИ З ФІНЛЯНДІЇ
·СВІТООГЛЯД

ТЕНДЕНЦІЇ ПОСТУПУ
·Під прикриттям антитерору

АРТ-ПОСТУП
·Невтрачена традиція справжнього
·Балади “Замкової тіні”

ПОСТ-FACTUM
·Russo turisto?
·КАЛЕНДАР

 


 


Український центр Інтернет-реклами "ECHO"

Wertep top 100