BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 6 ВЕРЕСНЯ 2002 року |

Україна – антигуманна

Чверть працездатного населення нашої країни виїхала на заробітки закордон

РЕАЛІЇ

Д.О.СВІДНИК

Міжнародна науково-практична конференція “Права людини в Україні”, яка розпочалась у середу в Києві, відбувається дещо в тіні на тлі українських політичних баталій. Виглядає, що це ще одні вправи вузького кола інтелектуалів та їхні спонсорів, які готові зайвий раз нагадати нам, як треба жити.

Зокрема Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні Карлос Паскуаль нагадав про необхідність дотримання на рівні окремо взятої держави принципів Декларації ООН із прав людини: “Це універсальний документ, який визначає головні принципи існування людства, і якого мають дотримуватись як Сполучені Штати, так і Україна та інші держави. Найважливіші з принципів – це дотримання права людини на життя, на вільне волевиявлення, на свободу совісті та інформації, на працю тощо. Ці ж принципи задекларовано у програмі діяльності багатьох міжнародних установ – таких як НАТО, котре перестало бути тільки військовим союзом і перетворилося на сукупність держав, які боронять мирне життя регіонів, країн, народів у різних куточках світу і які сприяють розвиткові демократії. Але завжди треба пам’ятати, що універсальна Декларація захисту прав людини – це те підґрунтя, без якого неможливі ні мир, ані демократія”.

Для повного виконання Декларації, на думку пана Паскуаля, українській владі потрібен як досвід держав, які досягли успіху в цій сфері, так і реальні кроки, зроблені самостійно: наприклад, заплановані на цей вересень акції громадянської непокори опозиційних нинішній владі політичних сил можуть бути гарним іспитом для владного політикуму України на громадянську й демократичну зрілість.

Ніна Карпачова, Уповноважена Верховної Ради з прав людини, якій за посадою доводиться захищати наші права, намагалась бути конкретнішою щодо реалій держави, у якій шлях до демократичних перетворень та соціально-економічних реформ позначився аваріями на шахтах Донбасу, трагедією на Скнилівському летовищі, потраплянням ракети в житловий будинок у Броварах і ще безліччю катастроф, що є відображенням антигуманної сутності нинішньої ситуації в Україні.

Пані Карпачова сказала, що станом на 1 липня 2002 року понад 7 мільйонів громадян України були змушені залишити Україну в пошуках роботи. “Бідність та безробіття штовхають людей до трудової міграції”, – сказала вона. Відтік працездатного населення України є проблемою національного масштабу. За її інформацією, більшість українців працюють за кордоном нелегально і чимало з них потерпають від переслідувань влади та правової незахищеності.

За даними Карпачової, сьогодні середній рівень бідності населення України становить 27%. У таких регіонах, як Крим, Закарпаття, Хмельниччина, Херсонщина, Волинь, Луганщина поза межею бідності живуть від 33 до 40% населення.

Згідно з даними Держкомкордону, протягом січня-червня 2002 року Україну покинуло майже 24 мільйони осіб. За перше півріччя цього року в Україну в’їхало на півмільйона більше осіб, ніж торік.
Щоправда, сотні тисяч українців перетинають кордон ледь не щодня, займаючись прикордонною торгівлею. Саме завдяки їм переважно і створюється статистика перетинів кордону.

Але і сім мільйонів, які працюють чи працювали закордоном, – теж доволі солідний показник. Адже це чверть усього працездатного населення України. Цікаво, що більшість із них не лише числиться за місцем свого “постійного проживання”, але й часто є зайнятими на українських підприємствах.

На жаль, офіційна статистика ні України, ні більшості держав, де працюють наші заробітчани, їх просто не бере до уваги. Вони ніби і не існують. А якщо так – то про які права таких людей можна говорити...

Однак нелегальні мігранти, яких не хочуть зауважувати урядовці ні України, ні країн Заходу, створюють дешевою працею значну частину національного багатства “розвинених” країн Європи та Північної Америки.

POSTUP - ПОСТУП
№132 (988),
6 ВЕРЕСНЯ 2002 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Політичний реквієм опозиції
·Східноєвропейський Давос
·ВСЕРЕДИНІ

ВЕКТОРИ ПОСТУПУ
·США за Україну без Кучми
·Сесія заяв і звернень
·Україна – антигуманна

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Пам’ятник Чорноволу на лінії оборони
·Соло Ющенка дисонує з маршем опозиційного тріо
·Постстресовий синдром у Львові
·Газ подаватиме “Львівкомуненерго”
·Україністів очолив американець
·Львівські депутати завжди вірні
·ХРОНІКА

ПОСТУП З КРАЮ
·Влада себе розколе?
·Інформаційний фільтр для преси
·Чергова промоція “Кольчуги”
·Реформа в Мін’юсті
·Програми ЄБРР для України
·Економічна дружба
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·Дим і чад над Східною Європою
·Найзаможнiше місто пiд прицiлом
·Провал антиіракської коаліції
·НОВИНИ З ФІНЛЯНДІЇ
·СВІТООГЛЯД

ТЕНДЕНЦІЇ ПОСТУПУ
·Під прикриттям антитерору

АРТ-ПОСТУП
·Невтрачена традиція справжнього
·Балади “Замкової тіні”

ПОСТ-FACTUM
·Russo turisto?
·КАЛЕНДАР

 


 


Український центр Інтернет-реклами "ECHO"

Wertep top 100