BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 6 ВЕРЕСНЯ 2002 року |

Сесія заяв і звернень

ФРАКЦІЙНЕ

Ярина ЛЕВИК

Учора після літніх канікул депутати Львівської міської ради вперше зібралися на робоче засідання сесії. У порядку денному – питання оголошення 27 липня Днем скорботи за загиблими на львівському летовищі, створення відповідної комісії з цього питання, а також ще одного комунального підприємства “Львівкомуненерго” та кілька інших – заяви в порядку денному не значаться. Рівно як і подія, що мала стати кульмінацією засідання – пришестя до сесійної зали самого Віктора Ющенка. Пришестя відбулося, щоправда, так і невідомо з якою метою...

У результаті – День скорботи – третій у львівському календарі – затвердили. Робочу групу створили з 9 райців, яка займатиметься розслідуванням причин трагедії. Нове підприємство утворили, і після відвідин засідання Ющенком усі розійшлися.

Але відзначилось засідання заявами. Їх різними депутатськими групами учора на сесії міськради було проголошено більше, аніж прийнято рішень. По-перше, було проголошено про створення міжфракційного об’єднання під загальною непретензійною назвою “Наша Україна”, до складу якого ввійшли 3 фракції міськради: “Наша Україна”, “Наша Україна – наше місто” та “Християнський вибір”. По-друге, було проголошено про створення четвертої фракції міськради під назвою “Наш Львів”, яка наразі є поза міжфракційним об’єднанням, до складу якої записалося 20 депутатів і створення якої за останні два тижні викликало чи не найбільше різних політичних заяв. Родзинка цієї фракції в тому, що ініціатором її створенням виступив депутат міськради Мирослав Хом’як (начальник ДПІ Львова, член СДПУ(о)), який заявив, що мета фракції – підтримувати мера Буняка в усіх його починаннях. У результаті деякі політики звинуватили мера в “есдепізації” міста. І одна, і друга заява дисонує з тим, що очолив цю фракцію не хто інший, як Василь Білоус... Словом, розібратися в цій ситуації важко навіть втаємниченим.

Та навіть у перший день свого офіційного існування новостворена фракція вже примудрилася зробити заяву і два звернення. В одному зверненні члени “Нашого Львова” закликають усе керівництво міста – заступників міського голови, голів райадміністрацій, начальників управлінь тощо – призупинити членство в політичних партіях, що мало б стати “стабілізуючим фактором у місті Львові”. А друге звернення адресоване депутатам Верховної Ради. У ньому міські депутати вимагають від депутатів вищого рівня відповіді на питання: “Чи проголосуєте Ви за проект Закону України “про державний бюджет України на 2003 рік”, в якому знову не буде передбачено кошти на виконання статей 57 та 61 Закону України “Про освіту?”. Вимагати гроші вчителям завжди було політично виграшною справою. Особливо, якщо не маєш впливу на ситуацію.

Чотири заяви вчора оприлюднило і міжфракційне об’єднання. В одній “нашоукраїнці” закликають міську верхівку бути прозорішою у своїй діяльності і не ділити львівських журналістів на бажаних і небажаних. А в ще одній – депутати висловлюють своє занепокоєння підняттям тарифів на комунальні послуги, що має відбутися у Львові з жовтня місяця. Ще дві заяви “міжфракційників” стосуються факту та методів створення “Нашого Львова”, що викликатимуть протидію, в тому числі акції протесту...

Отже, вчорашнє перше робоче засідання сесії перетворилося на перше політичне засідання. Чи останнє? Негативна відповідь зрозуміла навіть невтаємниченим.

POSTUP - ПОСТУП
№132 (988),
6 ВЕРЕСНЯ 2002 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Політичний реквієм опозиції
·Східноєвропейський Давос
·ВСЕРЕДИНІ

ВЕКТОРИ ПОСТУПУ
·США за Україну без Кучми
·Сесія заяв і звернень
·Україна – антигуманна

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Пам’ятник Чорноволу на лінії оборони
·Соло Ющенка дисонує з маршем опозиційного тріо
·Постстресовий синдром у Львові
·Газ подаватиме “Львівкомуненерго”
·Україністів очолив американець
·Львівські депутати завжди вірні
·ХРОНІКА

ПОСТУП З КРАЮ
·Влада себе розколе?
·Інформаційний фільтр для преси
·Чергова промоція “Кольчуги”
·Реформа в Мін’юсті
·Програми ЄБРР для України
·Економічна дружба
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·Дим і чад над Східною Європою
·Найзаможнiше місто пiд прицiлом
·Провал антиіракської коаліції
·НОВИНИ З ФІНЛЯНДІЇ
·СВІТООГЛЯД

ТЕНДЕНЦІЇ ПОСТУПУ
·Під прикриттям антитерору

АРТ-ПОСТУП
·Невтрачена традиція справжнього
·Балади “Замкової тіні”

ПОСТ-FACTUM
·Russo turisto?
·КАЛЕНДАР

 


 


Український центр Інтернет-реклами "ECHO"

Wertep top 100