BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 6 ВЕРЕСНЯ 2002 року |

Політичний реквієм опозиції

РЕПЕТИЦІЯ

Оля ІГНАТОВА

Попри всі заяви опозиційних політиків, вшанування пам’яті загиблих під час авіакатастрофи на Скнилівському летовищі 27 липня, яке відбулося вчора, переросло в політичну акцію. Фактично воно стало генеральною репетицією акцій протестів, запланованих українською опозицією на 16 вересня.

Усе розпочалося ще кілька днів тому, коли різні політичні середовища Львова заявили, що 5 вересня до нашого міста приїдуть одразу четверо лідерів опозиції – Віктор Ющенко, Юлія Тимошенко, Олександр Мороз та Петро Симоненко. Знаково і те, що опозиція вчора знову не була єдина: кожен політик мав власний план перебування у Львові і навіть зустрічі із пресою опозиційні лідери проводили кожен у різному місці і в різний час. Захід, на який уже кілька днів поспіль запрошували львів’ян – мітинг-реквієм на площі перед пам’ятником Шевченкові, – став повним провалом опозиції. І це тут, у Львові, де Ющенка ще кілька місяців тому називали “Месією нації”, а ті, хто мав право на передвиборних листівках поставити емблему “Нашої України”, тим самим отримували гарантовану перемогу. Учора вранці, коли Віктор Ющенко завітав на сесію Львівської міської ради, депутати, як звикло, навіть не встали і не заплескали, коли “надія нації” переступив поріг сесійної зали. А на мітинг-реквієм з участю всіх українських опозиціонерів з’явилося лише близько трьох тисяч львів’ян. І це разом із натовпом правоохоронців, переодягненими у штатське працівниками СБУ, журналістами і самими політиками. Вислухавши промови ораторів, мусимо із жалем констатувати: мітинг-реквієм був використаний політиками, як добра нагода нагадати громадськості про своє існування та заплановані на 16 вересня акції протесту.

Чи то львів’яни стали розсудливішими, чи несміливі політики всім набридли, але оплески завжди емоційно налаштованих і політично грамотних галичан одержали лише три промовця – Любомир Буняк, Юрій Шухевич та Юлія Тимошенко. Натомість своє “Ганьба!” отримав голова партії “Реформи і порядок” Віктор Пинзеник.

Суть виступів політиків не вирізнялася оригінальністю. Говорили про незалежність, Кучму, акції протесту. Натомість мер Львова Любомир Буняк присвятив свій виступ трагедії, що сталося 27 липня на Скнилові. Отже, міська громада нарешті почула від мера слова вибачення. “Ми молимось і просимо невинно убієнних простити нам, що не зуміли передбачити і відвернути цю жахливу катастрофу, яка спричинилася до їхньої смерті”, – сказав Любомир Буняк.

Ще менше львів’ян прийшло вчора ввечері на панахиду, що з участю політиків відбулася на Скнилівському летовищі. Більшість людей помолилися за упокій душі загиблих учора, на сороковий день після трагедії, в наших храмах.

POSTUP - ПОСТУП
№132 (988),
6 ВЕРЕСНЯ 2002 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Політичний реквієм опозиції
·Східноєвропейський Давос
·ВСЕРЕДИНІ

ВЕКТОРИ ПОСТУПУ
·США за Україну без Кучми
·Сесія заяв і звернень
·Україна – антигуманна

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Пам’ятник Чорноволу на лінії оборони
·Соло Ющенка дисонує з маршем опозиційного тріо
·Постстресовий синдром у Львові
·Газ подаватиме “Львівкомуненерго”
·Україністів очолив американець
·Львівські депутати завжди вірні
·ХРОНІКА

ПОСТУП З КРАЮ
·Влада себе розколе?
·Інформаційний фільтр для преси
·Чергова промоція “Кольчуги”
·Реформа в Мін’юсті
·Програми ЄБРР для України
·Економічна дружба
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·Дим і чад над Східною Європою
·Найзаможнiше місто пiд прицiлом
·Провал антиіракської коаліції
·НОВИНИ З ФІНЛЯНДІЇ
·СВІТООГЛЯД

ТЕНДЕНЦІЇ ПОСТУПУ
·Під прикриттям антитерору

АРТ-ПОСТУП
·Невтрачена традиція справжнього
·Балади “Замкової тіні”

ПОСТ-FACTUM
·Russo turisto?
·КАЛЕНДАР

 


 


Український центр Інтернет-реклами "ECHO"

Wertep top 100