BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 20-21 СЕРПНЯ 2002 року |

Будапешт урятували завбачливі пращури

Знижується рівень води у Дрездені

ПОВІНЬ

Всеволод ПОЛІЩУК

Неймовірних масштабів повінь, яка вже забрала кілька десятків життів у всій Центральній Європі, здається, скидає оберти. Стабілізувався і навіть трішки зменшився рівень води в Ельбі у районі Дрездена, вистояли перед стихією дамби Будапешта. Але деяким районам Угорщини, Словаччини та Німеччини все ще загрожує небезпека.

У суботу підвищення рівня Ельби в районі Дрездена зупинилося на позначці 9 метрів 39 сантиметрів, а в неділю вода навіть упала на три сантиметри. За словами речника міністерства екології Німеччини, радше за все, пік повені вже минув. На жаль, перед цим стихія забрала життя щонайменше 12 дрезденців.

Тепер німців непокоїть ситуація в іншому місці. Адже вода прорвала захисні споруди містечка Батерфельд. Усіх його жителів евакуйовано, при цьому поліції доводилося застосовувати силу до особливо впертих міщан, які не хотіли залишати своїх домівок. Особливу небезпеку становить “хімічне містечко” на околицях Батерфельда, адже там зосереджено близько 350-ти підприємств хімічної промисловості. Та місцева влада сподівається, що катастрофи вдасться уникнути, адже небезпечний об’єкт розташований на підвищенні. Окрім Батерфельда, все ще під загрозою Магдебурґ, Вітенберґ і Торгау.

Зате мешканці столиці Угорщини Будапешта зітхнули з полегшенням, хоча й продовжують про всяк випадок зміцнювати захисні споруди. Ті, що було збудовано раніше, змогли врятувати місто від оскаженілого Дунаю. Як передає BBC, тут рівень води також перестав зростати. Учора її рівень становив 8 метрів 48 сантиметрів.

Урятували місто десять тисяч його мешканців, які вдень і вночі зміцнювали захисні споруди. Але їм було легше, аніж мешканцям інших центральноєвропейських міст – допомогло те, що більш потужними були старі дамби, збудовані ще позаминулого століття. Тож, незважаючи на песимістичні прогнози, мер Будапешта висловив упевненість, що захист його міста триматиметься й надалі. “На щастя, наші пращури в другій половині XІX століття були досить завбачливі, що якісно спланувати набережну Дунаю”.

Тим часом угорський прем’єр Петер Медьєші перервав відпустку й провів екстрене засідання уряду, після якого оголосив про виділення грошей на побудову додаткових захисних споруд в інших містах країни. Пообіцяв виділити фінансову допомогу країнам, що постраждали від повені, президент Єврокомісії Романо Проді. До речі, до тих, хто допомагатиме жертвам повені, додасться й Україна.
Принаймні, відповідне доручення Леонід Кучма дав Міністерству з надзвичайних ситуацій.

Дещо в тіні поряд із пові-домленнями з Центральної Європи видаються подібні стихійні лиха в азійських країнах. Хоч там менше репортерів слідкує за підвищенням води у ріках, але стихія збирає свої жнива. В Індії за останній тиждень унаслідок повеней загинуло близько трьохсот осіб.
Сильні повені відбуваються в Тайланді та на Філіппінах. Дехто пояснює всі ці катаклізми “глобальним потеплінням”.

POSTUP - ПОСТУП
№122 (978),
20-21 СЕРПНЯ 2002 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Марчук називає причини катастрофи

ВЕКТОРИ ПОСТУПУ
·Суспільство проти атомних електростанцій
·Марчук називає причини катастрофи
·Донецьк заперечує ОУН і УПА

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Ностальгія за ...євростандартом
·Політичні війни по-винниківськи
·“Медова” професія
·Пригоди італійців на Львівщині
·Пластуни заблукали в горах
·Потерпілим спишуть борги
·ХРОНІКА

ПОСТУП З КРАЮ
·Імпортний зашморг замість митної війни
·Фронт боротьби з владою
·Шахта Засядька знову у вогні
·Справа“Союз-Віктан”
·Герць із The Washington Post
·КРАЄВИД
·Щоб зберегти своє “достоїнство” – його варто застрахувати

ПОСТУП У СВІТ
·Іван-Павло ІІ обійняв серцем Польщу
·Будапешт урятували завбачливі пращури
·Полювання на білих фермерів
·Російські втрати у Чечні
·Хусейн може перепочити та йти на вибори
·Вирок смерті за “негідну поведінку”
·СВІТООГЛЯД

ДИСКУСІЯ ПОСТУПУ
·Звичка бути найгіршими

АРТ-ПОСТУП
·Володимир Кучинський: Це гра – піддатися на провокацію незвіданого простору
·Меценацтво морального авторитету

ПОСТ-FACTUM
·Преображення наших душ
·КАЛЕНДАР

 


 


Український центр Інтернет-реклами "ECHO"

Wertep top 100