BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 20-21 СЕРПНЯ 2002 року |

Імпортний зашморг замість митної війни

ПРЕМ’ЄРИ

Тарас БАТЕНКО


Мавр зробив свою справу…

Візит Анатолія Кінаха в Москву засвідчив масштаби нинішніх економічних заручин із Росією. Як писав “Поступ”, сторони наразі суттєво не просунулися в питанні створення газового консорціуму.
Однак позиція України вже не настільки категорична: офіційний Київ налаштований іти на паритетні відносини, забувши про власний контрольний пакет акцій у створюваному консорціумі. Десь загубилася третя сторона – Німеччина, і вже тим більше не йдеться про четвертого учасника. Усе звелося до банального: ділити контроль над трубою будуть на двох, без європейських посередників.
Питається: навіщо було ручкатися Леонідові Кучмі з Ґергардом Шрьодером як третім учасником консорціуму. І чи часом російська сторона не використала німецького канцлера для замилювання очей, створивши ілюзію контролю за трубою у дусі “а-ля ЄС”?

Певні зрушення з кінця вересня можуть відбутися у торгівлі між країнами. Як показали наслідки переговорів Кінаха і Касьянова, сторони налаштовані зняти перепони, що обмежують експорт окремих найменувань товарів. Міністерство економіки України готує розпорядження на скасування обмежень одразу на 19 (!) видів російської продукції. Ідеться, зокрема, про електричні лампи (квота – 2,886 млн. шт. на рік), штучне хутро (18,27 т), ворсове полотно (52,08 т на рік), поролон (22,15 т), автомобілі, соду, цемент тощо. Росія врешті повинна припинити квотування українських труб (нині їх імпорт становить 620 000 т), а також зняти обмеження на ввезення української карамелі, арматури й оцинкованого прокату.

Митна війна між Україною та Росією тривала два роки. Сторони втрачали на товарообігу сотні мільйонів доларів. Та навіть у тій ситуації не варто передчасно тішити себе ілюзіями, що фронт торговельної війни перестав існувати й експорт за обсягом випереджатиме імпорт. Чи застрахований вітчизняний товаровиробник від навали російського імпорту, чи рахував хтось із урядовців, хто і наскільки постраждає від майбутньої експансії імпорту? Усе відбувається за старою схемою: президенти прийняли політичне рішення, прем’єри підписали, а втрати рахуватимуть заднім числом.
Нині залишається хіба сперечатися, наскільки паритетними є поступки з української та російської сторін і чому Кабмін приховує повний перелік 19 найменувань російської дозволеної продукції.

Повідомивши про зняття митних обмежень, російський прем’єр Михайло Касьянов у підмосковній резиденції “Волинське” знову нагадав про давню пропозицію Україні: вступити в ЄврАзЕС і вирішити тим самим раз і назавжди всі торговельно-економічні питання у просторі СНД. Україна прямує в ЄврАзЕС: хоч і черепаховими темпами, але її членство в цій підконтрольній Москві структурі вже не викликає великого сумніву. Усе менш критично щодо входження України в ЄврАзЕС висловлюється і міністр економіки Олександр Шлапак. Прем’єр Анатолій Кінах обіцяв Касьянову після зустрічі надіслати заявку України на вступ у ЄврАзЕС. Відтак не зрозуміло, чому деякі українські ЗМІ розцінили “волинські” домовленості як великий успіх Кінаха. Невже успіх у нас почав вимірюватися величиною національних економічних втрат? Радше переговори в заміській урядовій резиденції може записати собі в актив ніхто інший, як російський прем’єр Михайло Касьянов. І видається, що економічні втрати України після зняття торгових обмежень Кінах порахує вже після своєї відставки.

Поки Анатолій Кирилович обмізковував зі своїм російським необхідність зняття економічних бар’єрів, взаємне просування до СОТ і спільне хазяйнування української труби, у Києві все інтенсивно заговорили про наступника нинішнього прем’єра. Журналісти, котрі працюють над висвітленням роботи парламенту, найбільш реальною називають кандидатуру глави президентської адміністрації Віктора Медведчука. Здається, ще така одна-дві поїздки до Москви – і Кінах остаточно проґавить прем’єрське крісло.

POSTUP - ПОСТУП
№122 (978),
20-21 СЕРПНЯ 2002 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Марчук називає причини катастрофи

ВЕКТОРИ ПОСТУПУ
·Суспільство проти атомних електростанцій
·Марчук називає причини катастрофи
·Донецьк заперечує ОУН і УПА

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Ностальгія за ...євростандартом
·Політичні війни по-винниківськи
·“Медова” професія
·Пригоди італійців на Львівщині
·Пластуни заблукали в горах
·Потерпілим спишуть борги
·ХРОНІКА

ПОСТУП З КРАЮ
·Імпортний зашморг замість митної війни
·Фронт боротьби з владою
·Шахта Засядька знову у вогні
·Справа“Союз-Віктан”
·Герць із The Washington Post
·КРАЄВИД
·Щоб зберегти своє “достоїнство” – його варто застрахувати

ПОСТУП У СВІТ
·Іван-Павло ІІ обійняв серцем Польщу
·Будапешт урятували завбачливі пращури
·Полювання на білих фермерів
·Російські втрати у Чечні
·Хусейн може перепочити та йти на вибори
·Вирок смерті за “негідну поведінку”
·СВІТООГЛЯД

ДИСКУСІЯ ПОСТУПУ
·Звичка бути найгіршими

АРТ-ПОСТУП
·Володимир Кучинський: Це гра – піддатися на провокацію незвіданого простору
·Меценацтво морального авторитету

ПОСТ-FACTUM
·Преображення наших душ
·КАЛЕНДАР

 


 


Український центр Інтернет-реклами "ECHO"

Wertep top 100