BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 13-14 СЕРПНЯ 2002 року |

Пірати захопили українців?

ПУНТЛЕНД

Всеволод ПОЛІЩУК

Знову далися чути сомалійські пірати. Передучора вони захопили ще один корабель. Спочатку українські та західні інформаційні агенції повідомили, що екіпаж викраденого судна – український, однак учора щодо цього з’явилися серйозні сумніви.

У неділю біля північно-західного узбережжя Сомалі пірати захопили невідомий корабель. Згідно з повідомленням місцевої радіокомпанії HornAfric, його атакували три катери зі щонайменше сотнею “джентльменів удачі” на борту. За інформацією південноафриканської агенції SAPA, корабель і його екіпаж (кажуть, що він складається з шести осіб) переховують у провінції Пунтленд, яка проголосила свою незалежність від Сомалі. Пунтленд віддавна вважають одним із найбільших центрів піратства у світі.

Біля берегів східноафриканської держави кинув якір фрегат королівського ВМФ Великобританії “Камберленд”. Однак пошуки, організовані командою британського судна, не дали результатів.

Зловмисники вже оголосили суму викупу за корабель і моряків. Вона становить мільйон доларів.
Однак хто б мав її заплатити? Адже пірати навіть не вказали назви судна, бо не змогли прочитати її, оскільки всі до одного неписьменні. Також не знати, кому належить судно і який екіпаж ним керував. Хоча є підозри, що полонені моряки – громадяни України.

Як повідомили сомалійські та південноафриканські медіа, а за ними й українські інформагенції, нещасливий корабель під прапором Об’єднаного Королівства і з українським екіпажем прямував з Об’єднаних Арабських Еміратів до ПАР із вантажем палива.

Однак згодом BBC спростувало цю інформацію. За даними британців, Міжнародна організація мореплавства (МОМ) (її штаб-квартира розташована в Лондоні) не має інформації про те, що зник якийсь із кораблів, котрі належать Великобританії. Кореспондент BBC припускає, що викрасти могли південнокорейське судно з грузинською командою.

Щоправда, зовнішньополітичне відомство Великобританії зараз перевіряє можливість захоплення піратами британського корабля. Також перевіряє інформацію про судна з українськими екіпажами вітчизняне Міністерство транспорту. На думку одного з працівників цього відомства, корабель могли захопити тільки в тому разі, якщо капітан порушив рекомендації МОМ – вона попереджає, що небажано проходити біля Сомалі менш ніж за 100 миль від берега. За словами того ж чиновника, в Сомалі діють 16-18 ворогуючих угруповань, тому треба дізнатися, хто саме захопив судно, його назву та громадянство членів екіпажу.

POSTUP - ПОСТУП
№118 (974),
13-14 СЕРПНЯ 2002 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Папа не залишиться в Польщі
·Львів’яни розгромили тернопільчан

ВЕКТОРИ ПОСТУПУ
·Литва не хоче пускати росіян до Європи
·Авіація поза законом

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Боржників виселятимуть із помешкань
·Місто облагородять стоянками
·Винники залишаться без мера
·Жодного слова українською
·Копальні від пожеж не застраховані
·Ювілейні святкування “Пласту”
·ХРОНІКА

ПОСТУП З КРАЮ
·За Омельченка взялися серйозно
·Кому належить закордонне майно СРСР?
·Пірати захопили українців?
·Росія й Ізраїль кооперуються проти України
·Землетрус іде на Москву
·Кримські віртуальні стриптизерки
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·Відпочинок, знищений стихією
·Надзвичайний стан у Колумбії
·Новий-старий президент Карабаху
·Слободана Мілошевича – знову в президенти
·Із терористами боротимуться стукачі
·У білорусів з’явилася надія
·СВІТООГЛЯД

ПОСТУП ПОЛІТИКИ
·Імперію не відновити...

АРТ-ПОСТУП
·Македонське оро курбасівців

ПОСТ-FACTUM
·Львів обітований
·КАЛЕНДАР

 


 


Український центр Інтернет-реклами "ECHO"

Wertep top 100