BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 13-14 СЕРПНЯ 2002 року |

Кому належить закордонне майно СРСР?

ПЕРЕГОВОРИ

Андрій КІТ

“Цивілізоване розлучення” Києва і Москви поки що так і не доведено до завершення. Сторони знову намагаються розділити колись спільне радянське майно за кордоном. Учора в Києві розпочалися чергові переговори з цього питання.

Відновити переговори щодо розподілу зарубіжної власності колишнього СРСР міністри закордонних справ України і Росії Анатолій Зленко й Ігор Іванов домовилися у кінці квітня цього року. Сторони пообіцяли підготувати перелік об’єктів закордонної власності колишнього СРСР, які можуть стати предметом перемовин.

Варто нагадати, що 9 грудня 1994 року між урядами Росії й України було підписано угоду про так званий “нульовий варіант”, за яким Російська Федерація ставала правонаступницею колишнього СРСР за зовнішніми боргами й активами, включно із закордонною власністю. Але Верховна Рада України так і не ратифікувала цю угоду.

Українська сторона наполягає на варіанті правонаступництва за державним боргом і активами колишнього СРСР, коли Україні належить частка в 16,37 %, або 12,1 млрд. доларів США (7,8 млрд. перекладних рублів), 42,1 тонни золота і на 600 млн. рублів зарубіжного майна. Росіяни ж пов’язують залагодження питання про погашення заборгованості Зовнішекономбанку СРСР перед українськими юридичними і фізичними особами безпосередньо з ратифікацією ВРУ угоди про “нульовий варіант”. Тож Росія виступає проти перегляду угоди від 9 грудня 1994. Але 19 лютого 1997 року парламент України ухвалив постанову “Про порядок ратифікації угоди між Україною і Російською Федерацією про урегулювання питань правонаступництва по зовнішньому державному боргу і активи колишнього СРСР”. Згідно з документом, угода про “нульовий варіант” може бути ратифікована ВР тільки за умови надання інформації російською стороною про склад балансової вартості закордонної власності СРСР, підтвердженої висновками міжнародного аудиту, про стан балансу Державного банку СРСР, Держохорони, Зовнішекономбанку СРСР, а також інформації про об’єми золотого запасу і Алмазного фонду колишнього СРСР. Росія заявляє, що існує багатосторонній протокол про розподіл активів і пасивів колишнього СРСР, тому немає підстав піддавати сумніву те, що вже визначено угодою.

Отже, переговори, які тривають у Києві, покликані залагодити всі ці суперечки. Українську делегацію очолює заступник державного секретаря МЗС України Олександр Моцик, російську – заступник міністра закордонних справ Росії Анатолій Потапов.

POSTUP - ПОСТУП
№118 (974),
13-14 СЕРПНЯ 2002 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Папа не залишиться в Польщі
·Львів’яни розгромили тернопільчан

ВЕКТОРИ ПОСТУПУ
·Литва не хоче пускати росіян до Європи
·Авіація поза законом

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Боржників виселятимуть із помешкань
·Місто облагородять стоянками
·Винники залишаться без мера
·Жодного слова українською
·Копальні від пожеж не застраховані
·Ювілейні святкування “Пласту”
·ХРОНІКА

ПОСТУП З КРАЮ
·За Омельченка взялися серйозно
·Кому належить закордонне майно СРСР?
·Пірати захопили українців?
·Росія й Ізраїль кооперуються проти України
·Землетрус іде на Москву
·Кримські віртуальні стриптизерки
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·Відпочинок, знищений стихією
·Надзвичайний стан у Колумбії
·Новий-старий президент Карабаху
·Слободана Мілошевича – знову в президенти
·Із терористами боротимуться стукачі
·У білорусів з’явилася надія
·СВІТООГЛЯД

ПОСТУП ПОЛІТИКИ
·Імперію не відновити...

АРТ-ПОСТУП
·Македонське оро курбасівців

ПОСТ-FACTUM
·Львів обітований
·КАЛЕНДАР

 


 


Український центр Інтернет-реклами "ECHO"

Wertep top 100