BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 9 СЕРПНЯ 2002 року |

“Самооборона” поповнює свої ряди

До радикальної селянської профспілки переходять функціонери з SLD і PSL

ПОЛЬЩА

Іван ҐОР

Напередодні місцевих виборів у Польщі відбуваються міграції потенційних кандидатів. До цього часу в сільських (ґмінних та повітових) органах самоврядування, за винятком колишньої Західної Галичини, домінують лівиця (SLD) та Селянська партія (PSL). У багатьох ґмінах та повітах вони утворили правлячі коаліції.

Але бажаючих пройти до органів влади під прапорами SLD i PSL виявилось трохи більше, ніж вакантних самоврядних посад. Тому місцевих діячів стали останнім часом покидати ряди “лівиці та селян” і подались до славної своїми екстремістськими вчинками “Самооборони” Анджея Леппера, популярність якого зростає з кожним місяцем.

До того ж “Самооборона” — партія порівняно молода і від досвідчених кадрів не відмовляється. При нагоді мігранти, пориваючи зі своїм політичним минулим, охоче діляться з новими партійними босами деякими політичними технологіями, які застосовували їхні партії на минулих виборах.

Наприклад, один із колишніх керівників PSL у Влоцлавку розказує, як його колеги купували голоси за вино. Недалеко від виборчої дільниці стояло авто, заладоване алкоголем та наїдками, біля якого крутився кандидат або його помічники, запитуючи виборців, що йшли голосувати, чи не хочуть випити. Хто ж із хлопів відмовився б у неділю від такої пропозиції? Отож, бажаючий отримував “правильно” заповнений бюлетень який і кидав на дільниці до урни, а ті бюлетені, що отримував від виборчої комісії, виносив із дільниці і міняв біля авто на пляшку із закускою.

Один із колишніх діячів SLD, Ґжегож Цюпіньський, ображений, що його не зробили міністром рільництва та виключили з центральних органів партії, перейшов до Леппера, щоб разом наводити порядок у країні. “Принаймні п’ять тисяч осіб треба викинути з Польщі кудись до Сибіру чи Казахстану: злодіїв, корумпованих мерів, війтів, бізнесменів, тих усіх підприємців-крутіїв.
Тільки Леппер чинить як Яносік (польсько-словацький опришок. — І.Ґ.). Як здобудемо владу, будемо відбирати багатим та давати бідним. Зрештою голова має ще занадто лагідний характер. Як на Польщу, нам би придався хтось міцніший — як Гітлер або Сталін”, — сказав він.

З іншого боку, від співпраці з польською “лівицею” відмовляються деякі організацій національних меншин. Зокрема на Підляшші українські та білоруські товариства мали намір йти на місцеві вибори спільно з SLD. Однак Білоруський союз у Польщі вирішив вийти з цієї спілки, бо “лівиця” позбавляє їх будь-якої самостійності в майбутньому виборчому об’єднанні.

Утікачі виявились і з “правого” флангу польського політикуму. Багато діячів покидає залишки виборчої акції “Солідарність” та християнських демократів Леха Валенси, однак переходять не до “Самооборони”, а підсилюють правоцентристські угруповання.

POSTUP - ПОСТУП
№116 (972),
9 СЕРПНЯ 2002 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Уродини україно-російського єднання
·Чи буде землетрус у Карпатах?

ВЕКТОРИ ПОСТУПУ
·ПРЯМА МОВА БУНЯКА
·“Самооборона” поповнює свої ряди
·Чи буде землетрус у Карпатах?

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Ненормативний дозвіл міської влади
·До економії закликатимуть священики
·Лист небайдужого сихівчанина
·Журналіст судитиметься з мером
·Столичні зустрічі Янківа
·Нетипові інвестори
·ХРОНІКА

ПОСТУП З КРАЮ
·Україна “пролетіла” із кредитом
·“Динамо” — у третьому раунді
·Цинізм кримських телекомпаній
·Кучма дозволив польоти, а Кінах шукає пальне
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·Кривава інагурація
·Туркменбаши – до скону
·Ізраїлю загрожує мегатеракт
·Лівія таки компенсує за Локербі?
·Невчасний візит палестинців
·Британці розробляють автоматичну руку
·СВІТООГЛЯД

РЕПОРТАЖ ПОСТУПУ
·Дещо з життя львівського споживача,

АРТ-ПОСТУП
·Український сентиментальний детектив
·Театр для масового вжитку
·КНИЖКОВІ НОВИНКИ

ПОСТ-FACTUM
·Мандри приватними сторінками
·КАЛЕНДАР

 


 


Український центр Інтернет-реклами "ECHO"

Wertep top 100