BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 8-14 СЕРПНЯ 2002 року |

Стільниковий зв’язок і китайці

МОБІЛІЗАЦІЯ

Не треба недооцінювати китайців. По-перше, їх дуже багато, а по-друге, вони дуже хитрі. Ось хто би сказав, що в Китаї є стільниковий зв’язок. А з’ясувалося, ще вторік Китай обігнав Штати за кількістю “мобілізованого люду”. І це ще не все!!!

За офіційною статистикою, до кінця липня 2001 року в Китаї нараховувалося 120,6 мільйона людей із мобілками, у той час як у США це число складало 120,1 мільйона...

Ця інформація свідчить про те, що тільки за 2000 рік кількість користувачів стільникового зв’язку зросла на 40%. Багато китайців надають перевагу бездротовому зв’язку перед ненадійними традиційними телефонами.

Аналітики вважають, що бурхливий зріст мобільного зв’язку в Китаї підганяється великою конкуренцією, цінами, що постійно знижуються і новими, зручнішими тарифними пакетами. От би нам в Україну таке!

Китайська влада вважає, що до кінця 2005 року стільниковий телефон буде у 260 мільйонів китайців, тобто кожен п’ятий мешканець цієї країни матиме таку штуку.

У даний час мобільними телефонами користуються четверо з десяти американців і половина європейців.

Такі оператори мобільного зв’язку, як Nokia, Motorola і Ericsson вважають китайський ринок дуже перспективним, оскільки ця країна, з населенням 1,3 мільярда людей, з усіх сил намагається наздогнати розвинутий світ.

Але не все так просто

Офіційні особи з міністерства зв’язку Китаю повідомляють, що конкуренція між фірмами, які працюють на китайському ринку мобільного зв’язку, дійшла до критичної межі і конкуренти іноді просто ідуть на такий крок, як безпосередня шкода суперникам. Утім, додає спеціальний урядовий звіт, і без цього мобільний ринок країни потерпає від перевантаженості і поганої сумісності між мережами.

Ще кілька років тому, для того щоб куди-небудь подзвонити в Китаї, потрібно було шукати вуличний таксофон. Дуже часто ваші розмови прослухували прямо в телефонній буді.

Подекуди ця практика збереглася, однак у всій країні, немов лавина, зростає число користувачів мобільних телефонів і стільникових телефонних компаній. Та ще й конкуренція між ними йде не на життя, а на смерть, і дуже часто — із сумними для споживача наслідками.

Один зі співробітників великої телекомунікаційної фірми, даючи інтерв’ю Бі-бі-сі заявив, що дуже часто компанії-конкуренти займаються справжнім саботажем. Розслідування, опубліковане на сайті газети “Піплз дейлі”, розповідає про те, що компанії часто перерізають суперникам кабелі і валять вежі з ретрансляторами.

Але і без цього життя у власника мобільника в Китаї нелегке. Часто дзвінки з мережі в мережу є зірвано через несумісність устаткування і перевантаженості передавачів. Щоб якось налагодити становище, міністерство зв’язку скликало в червні семінар з участю фірм-суперників.

Однак, як зазначив представник однієї провінційної телефонної компанії, спроби влади контролювати зростаючий сектор телекомунікаційних послуг можна порівняти з гонитвою кішки за мишею, яка давно вже виросла до розмірів тигра.


Мобілка і військові таємниці

За повідомленнями офіційної китайської газети “Женьмінь жибао”, президент Китаю Цзян Цземінь заборонив членам збройних сил мати мобільні телефони чи користуватися ними без особливого дозволу.

Газета пише, що заборона зумовлена спробою захистити військові секрети. Навіть якщо військовослужбовцям дозволяють користуватися такими телефонами, то телефонні дзвінки суворо контролюють.

Військовим не дозволяють приносити телефони в приміщення, де займаються збором і дешифруванням секретної інформації, а також на борт військових літаків, кораблів та на інші об’єкти, що мають стратегічне значення.

За матеріалами Бі-Бі-Сі підготував Юрко БАНЗАЙ

POSTUP - ПОСТУП
№115 (971),
8-14 СЕРПНЯ 2002 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Причини трагедії за Марчуком
·Зрив голови

ВЕКТОРИ ПОСТУПУ
·День страху – знову жертви
·Трагічна ціна українського вугілля
·Причини трагедії за Марчуком

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Убивць композитора Ігоря Білозора засудили
·Вартість проїзду не зростатиме
·Допомога з-за океану
·Янків продовжує ротації
·Купуймо кисневі подушки
·Порозуміння перенесли на вересень
·ХРОНІКА

ПОСТУП З КРАЮ
·Симоненко готовий до демаршу
·Ще один удар по Тимошенкам
·“Укртелеком” далі без господаря
·Новий представник Її Величності
·“Київгаз” не віддають енергетикам
·Софія Ротару стала народною героїнею
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·Папа буде по сусідству
·Росії суперкомп’ютерів не продавати!
·Менше їсти – довше жити
·Шрьодер намагається врятувати рейтинг
·Лотерея врятує ООН
·Жінка хоче стати асом
·СВІТООГЛЯД

"ІНТЕРВ""Ю ПОСТУПУ"
·Микола Колесса: Чому не говорять про українських “орлят”?

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Спільне читання
·Сюрреаліст архітектури
·Чуттєве сопрано Деніс Грейвс
·“Порнографія” в іспанському музеї

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

"ПОСТУП КОМП""ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ"
·Відео на долоні
·Телефонне шахрайство – велика біда Японії
·Дизайнерські вибрики у формі microATX-корпуса
·Що буде з оптичними приводами до кінця року

СПОРТ-ПОСТУП
·Фантастичне завершення
·На початок “золото” Білонога
·СПОРТ-БЛІЦ
·Клички збиратимуть гроші
·Чемпіонат із метання... мобільних телефонів
·Чемпіонат Європи розпочався

ПОСТ-FACTUM
·Стільниковий зв’язок і китайці
·КАЛЕНДАР

 


Error: Cache dir: Permission denied!

 


Український центр Інтернет-реклами "ECHO"

Wertep top 100