BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 3-4 СЕРПНЯ 2002 року |

Грузія між двох вогнів

Пентагону набридла мілітарна нерішучість Європи

БОЙОВИКИ

Всеволод ПОЛІЩУК

Російські військові, схоже, загубилися в часі й забули, що Грузія – незалежна держава. Протягом кількох останніх днів в Панкіській ущелині, яка є територією цієї невеличкої кавказької держави, авіація північного сусіда бомбардувала чеченських бойовиків. Тепер росіяни вимагають впустити в Грузію їхніх спецназівців і надати їм підтримку.

Ще 29 липня російські літаки почали завдавати ударів по районах Грузії, де, за даними росіян, перебувають чеченські загони. У відповідь на протести з боку грузинів Москва звинуватила їх у “подвійній грі” й поставила ультиматум: бомбардування триватимуть, доки Тбілісі не дозволить провести сухопутну операцію. Що більше, деякі російські політики закликають військове керівництво розпочати атаку спецназівців проти бойовиків у Панкіській ущелині, навіть якщо Грузія не дасть на це згоди.

Щоправда, начальник повітряно-десантних військ ЗС РФ Георгій Шпак заявив, що без участі Грузії або принаймні візи її керівництва сухопутна операція не відбудеться. Хоча, за його словами, для вторгнення в Панкіську ущелину все вже готово. Військо чекає лише на відповідний указ президента.
Здається, в армії впевнені, що Путін дотисне Шеварднадзе і змусить того прийняти вимоги росіян.

Тим часом у Росії починається справжня антигрузинська істерія. Ще раніше політики в Москві розбурхувати пристрасті довкола минулотижневого убивства в Тбілісі полковника збройних сил РФ Ігоря Зайцева. А тепер дехто з них звинувачує Грузію в “потуранні чеченському тероризму” і закликає до дій, які фактично порушуватимуть суверенітет цієї країни.

Грузини ж не збираються ставати на задні лапки. Їхнє міністерство закордонних справ відкинуло пропозицію росіян. Керівник цього відомства вважає, що сусіди перебільшують небезпеку, а президент Едуард Шеварднадзе дав зрозуміти, що його уряд спроможний вирішити проблему бойовиків без сторонньої допомоги. Згодом його речник заявив, що вторгнення російського спецназу в Грузії вважатимуть “фактичним оголошенням війни”.

Навряд чи можна пояснити небажання кавказців допомагати Москві підтримкою чеченців. Їм і самим не надто подобається присутність на території країни озброєних і непередбачуваних бойовиків. Однак опинившись між двох вогнів, грузини насамперед оберігають свій суверенітет. Адже історія (як кількасотрічної давності, так і кількарічної, часів абхазького конфлікту) свідчить, що можна впустити російські війська на кілька тижнів, а потім доведеться миритися з їхньою присутністю багато років. Тим більше, що зараз навіть дуже модно прикриватися антитероризмом для досягнення стратегічних цілей.

Тож грузини мають дякувати долі і “Білому Лисові” Шеварднадзе, що тепер мають іншого “старшого брата”. Відколи вони дружать із НАТО, Москві набагато важче чинити тиск і добиватися від сусідів бажаного. От і тепер державний департамент США став на бік Тбілісі. За повідомленням його прес-служби, американці не залишать без уваги порушення суверенітету свого протеже. У Сполучених Штатах вважають, що вирішувати панкіську проблему Грузія повинна без участі росіян. Америка обіцяє надавати допомогу в охороні кордонів і ділитися багатим антитерористичним досвідом.

POSTUP - ПОСТУП
№113 (969),
3-4 СЕРПНЯ 2002 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Інформація про жертви

ВЕКТОРИ ПОСТУПУ
·Америку відкрили не вікінги?
·Грузія між двох вогнів
·Інформація про жертви: докладна та ймовірна
·Найбільша армія у Східній Європі

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Міська влада допомагатиме таємно
·Маршруток стане менше
·ЛАЗ хоче створити холдинг
·Футбольна благодійність
·Поминальна молитва за жертвами
·Неетичну рекламу лотереї “Кено” заборонили
·ХРОНІКА

ПОСТУП З КРАЮ
·“Громадське радіо”: бути чи не бути?
·Допомога або “Кольчуга”
·Російські ЗМІ – ласкаво просимо!
·Генпрокурор звинувачує Юлію
·Медведчук в обороні президента
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·Злет і падіння фаворита Кастро
·Знову ізраїльська інвазія
·Саддам злякався сенаторів і бомб
·НОВИНИ ЗІ СВІТУ
·СВІТООГЛЯД

ДАТИ ПОСТУПУ
·Поділи Речі Посполитої та Галичина

ПОСТУП РЕЛЯКСУ
·Просто кава
·ГОРОСКОП
·НАША АФІША

ПОСТ-FACTUM
·Леополіс в інтернеті
·КАЛЕНДАР

 


 


Український центр Інтернет-реклами "ECHO"

Wertep top 100