BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 1-7 СЕРПНЯ 2002 року |

Внутрішня безпека ЄС

РОЗШИРЕННЯ

Денис МІНЧУК

Чимраз менше часу залишається до омріяного багатьма східноєвропейськими країнами вступу до Євросоюзу, відтак щораз більшої актуальності набуває проблема європейської внутрішньої безпеки.
Із цієї причини з ініціативи Відня минулого уїк-енду відбувся вже третій “Зальцбурзький форум”, у якому брали участь міністри внутрішніх справ Австрії та країн-кандидатів — Польщі, Угорщини, Чехії, Словаччини, Словенії, а також комісар Єврокомісії Антоніо Віторіно, відповідальний за питання поліцейської співпраці та кооперації у сфері юстиції.

З огляду на те, що вже 2004 року Євросоюз може збільшиться на десять членів, а з 2006 року розпочнеться процес прийняття новачків до шенгенської зони, об’єднана Європа намагається запобігти майбутнім проблемам із внутрішньою безпекою. Ідеться про те, що кордони ЄС відсунуться далі на Схід — до України, Білорусі, Росії, тому важливим є наскільки молоді євросоюзівці здатні будуть захистити Європу від організованої злочинності, перемитництва зі сходу та інших негативних наслідків, до яких може призвести розширення. Треба сказати, що в рамках допомоги з розширення Брюссель виділив країнам-кандидатам 541 мільйон євро на посилення сфер юстиції та поліції і 340 мільйонів євро з цих коштів має піти на охорону кордонів.

Представники країн-кандидатів говорили про те, що вони вже зробили і що збираються зробити. Так міністр внутрішніх справ Польщі Кшиштоф Янік розповів про розвиток професійно освіченого і спорядженого прикордонного корпусу. До 2006 року польська прикордонна служба має зрости на 5,3 тисячі осіб (тобто на 50%) і повинна повністю перейти на професійну основу. Більша частина прикордонників, а саме 80% буде пильнувати східний 1200-кілометровий кордон Польщі, який разом із тим стане східним кордоном ЄС. До 2006 року Польща має намір збудувати 21 новий прикордонний контрольний пост (нині існує 156), відтак буде один пост на кожні 20-30 км.

Із 1 липня 2003 року буде впроваджено візи для українців, білорусів і росіян. До 1 січня 2004 року буде створено інформаційну систему з базою даних для прикордонників. Польща також планує придбати для охорони східних рубежів ЄС сім нових гелікоптерів, зокрема гелікоптери W3-a Anaconda, для чого уряд виділить 25 мільйонів євро. Треба сказати, що нині прикордонна служба Польщі має у своєму розпорядженні 8 гелікоптерів. Польський уряд під тиском ЄС вирішив не зменшувати фінансування на охорону кордонів, яке 2001 року становило 780 мільйонів євро. Польща також зобов’язалася посилити боротьбу з корупцією. Уже наступного року розпочне роботу система боротьби з відмиванням брудних грошей. Про кожну операцію, більшу від 15 тисяч євро, банки повинні будуть інформувати Головний інспекторат фінансової інформації.

Польський проект, очевидно, задовольнив європейців, адже у вівторок було оголошено про закінчення переговорів між Польщею та ЄС щодо питання співпраці у сфері юстиції та внутрішніх справ. Власне це був 26-й розділ із 30-ти, які потрібно пройти країнам-кандидатам. Залагодивши цю справу, Польща за кількістю узгоджених питань таким чином вирівнялася із Угорщиною. Найкращі ж показники на шляху до ЄС мають Кіпр, Естонія, Литва та Словенія — 28 узгоджених розділів. Далі йдуть Латвія і Словаччина — 27. Нижче від Польщі перебувають інші чотири кандидати: Чехія (25), Мальта (24), Болгарія (21) та Румунія (13). Треба сказати, що в останніх двох, по суті, немає шансів, щоби стати членами ЄС уже 2004 року.

Щоправда, самі поляки кажуть, що від узгодження питання про співпрацю у сфері юстиції із внутрішньої безпеки для середнього поляка користь невелика. Адже ще минулого тижня польське представництво в ЄС запевняло, що для того, щоб поїхати до інших країн об’єднаної Європи, достатньо буде лише посвідчення особи. Однак з’ясувалося, що такі привілеї поляки матимуть лише тоді, коли приєднаються до шенгенської зони, а відтак усе ж таки муситимуть пред’являти закордонні паспорти.

POSTUP - ПОСТУП
№111 (967),
1-7 СЕРПНЯ 2002 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Версії і наслідки трагедії на летовищі
·Переселення чорнобильців було недоцільним?

ВЕКТОРИ ПОСТУПУ
·Політичні ігри довкола катастрофи
·Співчуваємо і звинувачуємо

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Головне – не закриватися в собі
·Оголошено перші підсумки комісії
·Марчук звинувачує натяками
·Медична допомога жертвам
·Авіасвята у Львові
·Допомагають хто чим може
·ХРОНІКА

ПОСТУП З КРАЮ
·Українські миротворці вирушили в Косово
·Польський прем’єр відповів Кучмі
·Зміни тарифів на послуги електрозв’язку
·Чим Єльяшкевич заслужив побиття?
·Прикордонника збило авто
·Права локальних депутатів
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·Новий лідер “Аль-Каїди”
·Внутрішня безпека ЄС
·Чутки б’ють по нафтодоларах
·Перший гватемальський святий
·Православні побилися з коптами
·СВІТООГЛЯД

"ІНТЕРВ""Ю ПОСТУПУ"
·Юлія Тимошенко: Ми не маємо права бути байдужими

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Поттеріану зніматиме майстер еротичного жанру
·Мішель Буке розпалив на сцені вогонь
·Життя під владою гри
·Розпродували “Віднесених вітром”
·Паоло Коельо став академіком Бразилії
·Вагнерівський фестиваль
·АРТ-НОВИНИ

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

"ПОСТУП КОМП""ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ"
·Yahoo! змінює ваші електронні листи
·Білл Ґейтс хоче “поховати” старі Windows
·ATi анонсувала родину Radeon 9xxx
·Уже наступного року DVD+RW стане масовим продуктом
·FII-RII: недорогий домашній робот

СПОРТ-ПОСТУП
·Берлінський тріумф наших плавців
·Хто з Кличків битиметься з Льюїсом?
·Визначилися суперники українських команд
·На чемпіонат без лідерів
·Рекордний трансфер
·Бокс знову у Львові
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·Givenchy святкує подвійний ювілей
·КАЛЕНДАР

 


 


Український центр Інтернет-реклами "ECHO"

Wertep top 100