BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 1-7 СЕРПНЯ 2002 року |

Українські миротворці вирушили в Косово

KFОR

Юрій НАРБУТ


Світлина з архіву “Поступу”

Цього тижня розпочався перший етап чергової ротації національної складової українсько-польського миротворчого батальйону “Укрполбат”, що виконує спеціальні завдання у складі багатонаціональної бригади “Схід” сил KFOR у Косово.

З Яворівського загальновійськового полігону Західного оперативного командування Сухопутних військ Збройних сил України вже вирушили 48 військовослужбовців першого окремого спецбатальйону, 16 бойових розвідувально-десантних машин, дві “санітарки” та дві штабні машини. До Мукачевого вони дійдуть своїм ходом, а звідти залізничним транспортом через Угорщину будуть доставлені до населеного пункту Лесковець у Сербії. Після розвантаження особовий склад і техніка вирушать у Брезовицю – місце дислокації “Укрполбату”. Заплановано, що 1 серпня літак Ту-154 авіатранспортної компанії Міністерства оборони України доставить у Косово іще 153 військовослужбовців. Другий етап ротації заплановано на 8 серпня, тоді в Ту-154 прибудуть 139 українських миротворців.

Нагадаємо, що національний контингент спільного українсько-польського миротворчого батальйону “Укрполбат” виконує завдання у складі багатонаціональної бригади “Схід” сил KFOR у Косово з 1 вересня 1999 року. 327 українських військових здійснюють контроль за пересуванням населення, перевезенням зброї і вибухових речовин, супроводжують дітей до шкіл, охороняють церкви та школи, конвоюють сербів на територіях мешкання албанців. За неповних три роки українці перевезли майже 21 тисячу осіб, супроводжували 2246 машин, спільно з польськими колегами провели три операції з вилучення зброї та боєприпасів. Доречно буде сказати, що в березні цього року президент Польщі Александр Кваснєвський відзначив успіхи “Укрполбату” і нагородив командирів національних складових Віктора Ганущака і Йозефа Матушека Знаком відзнаки генерального штабу Війська Польського, а 1-й спецбатальйон ЗСУ – почесним дипломом і Знаком відзнаки міністерства національної оборони Польщі. Перед тим, у грудні 2001-го, ООН також визнала заслуги українських миротворців, ушанувавши їх своїми нагородами.

Кількість українських військовослужбовців, які виконували миротворчу місію в 10 країнах світу, на 1 січня 2002 року становила 1551 особу. До речі, за чисельністю миротворців серед країн Європи – це найвищий показник, а серед усіх країн членів ООН Україна посідає восьме місце. Найважливіші та найбільші контингенти – в Лівані, Сьєрра-Леоне, Східний Тимор, Конго і Косово. У березні-квітні було завершено ротація наших миротворців у Сьєрра-Леоне. До столиці цієї країни Фрітауна прибули 168 миротворців, чотири гелікоптери Мі-8МТ, які замінили 3 апарати, що несли бойове чергування, обладнання й запчастини для ремонту. Нині у Сьєрра-Леоне – понад 600 українців.
Цікаво, що до першочергових завдань наших військових належить перевезення персоналу місії ООН і високопосадових осіб, а транспортування вантажів, евакуація поранених тощо – то другорядні справи.

За службу в миротворчому контингенті непогано платять. Недарма спорадично поширюються чутки (які, щоправда, не знаходять підтвердження), скільки коштує потрапити до спецбатальйону. Рядовий отримує від 600 до 800 доларів США, офіцер – від 800 до 1200. Додайте до цього ще й 10% надбавки за тяжкі умови. Майже стільки або й менше може заробити наш остарбайтер у Португалії, Італії чи Великобританії. Цікаво, що як платять, так і годують. Варто лише сказати, що до щоденного оонівського пайка входить півкілограма м’яса.

Однак залишається актуальною тема загибелі наших співвітчизників у зонах конфліктів. Адже проти миротворців виступають озброєнні групи людей, які мають досвід ведення боїв. За роки незалежності нашої країни 20 українців віддали своє життя при виконанні місії ООН.

POSTUP - ПОСТУП
№111 (967),
1-7 СЕРПНЯ 2002 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Версії і наслідки трагедії на летовищі
·Переселення чорнобильців було недоцільним?

ВЕКТОРИ ПОСТУПУ
·Політичні ігри довкола катастрофи
·Співчуваємо і звинувачуємо

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Головне – не закриватися в собі
·Оголошено перші підсумки комісії
·Марчук звинувачує натяками
·Медична допомога жертвам
·Авіасвята у Львові
·Допомагають хто чим може
·ХРОНІКА

ПОСТУП З КРАЮ
·Українські миротворці вирушили в Косово
·Польський прем’єр відповів Кучмі
·Зміни тарифів на послуги електрозв’язку
·Чим Єльяшкевич заслужив побиття?
·Прикордонника збило авто
·Права локальних депутатів
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·Новий лідер “Аль-Каїди”
·Внутрішня безпека ЄС
·Чутки б’ють по нафтодоларах
·Перший гватемальський святий
·Православні побилися з коптами
·СВІТООГЛЯД

"ІНТЕРВ""Ю ПОСТУПУ"
·Юлія Тимошенко: Ми не маємо права бути байдужими

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Поттеріану зніматиме майстер еротичного жанру
·Мішель Буке розпалив на сцені вогонь
·Життя під владою гри
·Розпродували “Віднесених вітром”
·Паоло Коельо став академіком Бразилії
·Вагнерівський фестиваль
·АРТ-НОВИНИ

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

"ПОСТУП КОМП""ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ"
·Yahoo! змінює ваші електронні листи
·Білл Ґейтс хоче “поховати” старі Windows
·ATi анонсувала родину Radeon 9xxx
·Уже наступного року DVD+RW стане масовим продуктом
·FII-RII: недорогий домашній робот

СПОРТ-ПОСТУП
·Берлінський тріумф наших плавців
·Хто з Кличків битиметься з Льюїсом?
·Визначилися суперники українських команд
·На чемпіонат без лідерів
·Рекордний трансфер
·Бокс знову у Львові
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·Givenchy святкує подвійний ювілей
·КАЛЕНДАР

 


 


Український центр Інтернет-реклами "ECHO"

Wertep top 100