Інтернет за тиждень
Огляд web-ресурсів, які пропонують українську музику
WWW
Юрко БАНЗАЙ
| Обкладинка офіційного сайту Марійки Бурмаки
|
Не буду сперечатися зі скептиками, які кажуть, що український інтернет є десь у межах Мезозойської ери. Я чудово знаю, що домашній інтернет (як і домашній ПК) є привілеєм того прошарку суспільства, якого в нашій країні просто не існує.
Але... Най всохне язик брехунові, котрий каже, що українського ‘нету не існує. Сьогодні ми коротенько перейдемося web-ресурсами, які пропонують користувачам у рамках так званого “добросовісного використання” послухати (звичайно ж, безкоштовно) музику в форматі MP3. Кілька слів для чайників. Файли з розширенням *.mp3 можна слухати за допомогою безкоштовного програвача Winamp, який можна без проблем стягнути тут (http://www.winamp.com/download/). Якість запису визначається бітрейтом та джерелом, із якого відбувалося оцифрування. Просто кажучи, якщо хтось оцифровував музику із заслуханої до дір касети, якість буде зовсім не така, як при записові з CD.
www.burmaka.ukrtel.net
Офіційний сайт відомої бардині Марійки Бурмаки. Шанувальникам дуже рекомендую відвідати цю сторінку. Багато лірики, біографія співачки, альбоми, а також кілька альбомів до стягнення, до речі, з досить високим бітрейтом. Також можліве скачивание музыки из контакта. Про оформлення теж не можу сказати нічого поганого. Сервер, на якому розкинулися Бурмачині мегабайти, – швидкий, тому проблем зі стягуванням попри вашу домашню лінію мало б не бути.
Неприємною стороною тієї медалі є пропозиція переглянути (чи стягнути, якщо бажаєте) відеокліпи співачки, яких там немає. Самі кліпи представлені чотирма скріншотами, які мали б, за задумом авторів, пояснити щось, відоме лише їм. Також у процесі дослідження вмісту сайту було знайдено купу мертвих лінків. В основному – це лінки на пісні в mp3 з альбому “Лишається надія”. Однак альбом “Міа” можна стягнути цілком. У момент написання матеріалу не було доступу до сторінок, присвячених альбомові “Із янгелом на плечі”. Будемо сподіватися, що це суто технічні неполадки і з ними за кілька днів проблем не буде. До речі, кілька днів тому я стягнув цілий альбом із досить якісними записами. Послухаю трошки і диск ліцензійний куплю!
До речі, якість звучання навіть якісного mp3-файлу таки відрізняється від звучання фірмового CD. Так що це теж слід враховувати!
www.autogen.ukrinter.com/mp3-rock.asp
Причепили люди на горі сайту гордий напис Ukrainian Internet Community. Спільнота українська. В інтернет. От тільки українського там, окрім назви, нічого нема. Є там і величенький список, між іншим, музики в mр3. От тільки проблемка невелика в тому, що тих файлів, музичних, на сервері нема.
mp3.com.ua
Тут спіткала невдачка простого галицького шукача mр3. Друга проблема серверів, які мали необережність розмістити в себе купу цінних речей, в тому, що занадто дорого коштує добрий, грубий канал інтернет, і занадто багато є бажаючих стягнути собі доброї музики. Але тут, хоч і все па-рускі, українська музика таки є. Викладена вона на власному, зашифрованому ftp в такій же зашифрованій формі. Знайшовся тут навіть “Миколай волохатий” нашого львівського чувака, котрий Тарасом Чубаєм зветься.
До того ж чуваки до проблеми стягування файлів підійшли професійно. Наприклад, якщо ваш сисадмін заборонив стягування файлів із розширенням mp3, ви можете просто змінити розширення файлу в лінкові, котрий видав вам сервер. Наприклад, на *.gif.
www.ukrop.com/mp3.html
Сторінка проекту “Барви”. Серйозні люди зібрали зі світу по нитці для того, щоби з поколінням наших із вами бабусь не втратити тієї прекрасної народної пісенної творчості, кількість носії якої нині щодня зменшуються. У рамках проекту вийшло кілька компактів, присвячених різним регіонам України. Усі речі є дуже добре оцифровані і викладені вільно до стягування сього ресурсу. Цікаво підійшли до назв mp3 файлів. Наприклад, як вам звучить galina_is_bringing_ of_water?
Але тягнути можна скільки завгодно.
mp3.com
Усесвітньо відомий портал із купою музики. На прохання локалізувати мій запит він викинув купу всіляких відсилань, серед яких я потрафив упізнати лише Руслану та Заліска. Правда, при детальнішому перегляді з’ясувалося, що принаймні у випадку Руслани маємо вибір як мінімум з 5-7 речей. Якщо поколупатися докладніше, можна надибати і більше наших. Наприклад, можна надибати кілька речей Воплів Відоплясова та Океану Ельзи.
http://www.mp3.lviv.ua/
Такої фіґні в мережі до псьої мами! Завдяки чоловікам, які шукають у закапелках Павутини добру музику, ці підступні люди роблять собі рейтинги. Але такої наглості, як дозволяють собі ці чуваки, я ніґди не видів. Після замовчування, сайт завантажується на общєпанятном, що поруч із гордими lviv.ua рускаязичні написи. Але то ще півбіди. Ніякої музики на цьому сайті ви не знайдете. Як відомо, роздавати, або продавати mp3-файли через інтернет без дозволу власника авторських прав заборонено. То пацани вирішили діяти іншим шляхом. Вони продають через інтернет диски з піратськими mp3. З чого я взяв, що піратськими? Та з того, що 10 годин музики не може коштувати 20 гривень. Ну ніяк. Так само, як й Audio CD – 10. Хамство та й годі.
Misc
Досить часто трапляється, що шанувальник якоїсь команди бере та й створює на свій страх і ризик сторіночку, на якій викладає музику улюбленого виконавця. Це незаконно, але таких ресурсів у Мережі розвелося стільки, що боротися з ними не вистачить сили ні в кого. Правда, іноді відповідна інстанція натисне на організацію, яка сторінку цю обслуговує, і її на час закривають.
Так от недоступним протягом останніх кількох тижнів є www.muzon.com, де перманентно з’являлися новинки українського музичного бомонду. У mp3, звичайно ж.
І насамкінець про інструменти. Для стягування музики використовувалися такі програмні продукти: менеджери стягування файлів Download Acceleretor та Get Right, а також засоби, вбудовані в безкоштовні інтернет бровзери – MS Internet Explorer та Opera.
|
|