BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 20-21 ЛИПНЯ 2002 року |

Відкритий лист президентові України пану Леонідові Даниловичу Кучмі

Шановний пане президент України

У Львові завершилося впорядкування польських військових поховань часу польсько-української війни 1918-1920 рр. Визначення цих поховань як “Пантеону Орльонт” – пантеону героїчної слави польської зброї на території України – суперечить Заключному гельсінському актові 1975 року, який задекларував незмінність кордонів держав Європи, а також суперечить поняттю моральної відповідальності України в плані оцінки історичних подій. Боротьба українців за свою незалежність закінчилася терором та актами вандалізму з боку польської влади.

Євреї, більшість родин яких проживала на цих землях ще з княжих часів, висловили довіру створеній у Львові 1 листопада 1918 року українській владі. У знак підтримки незалежності України євреї-воїни стали стрільцями УГА. У Тернополі був створений Єврейський пробоєвий курінь УГА.
Євреї-стрільці входили і в інші формування УГА. В Українській галицькій армії було також багато євреїв-лікарів, які лікували поранених стрільців УГА.

За свою позицію євреї жорстоко постраждали від груп польських бойовиків, які розпочали погроми в Галичини. Лише за два дні у Львові загинули щонайменше 73 особи, серед них – діти і зовсім немічні дідусі. Майже три тисячі родин єврейських купців, ремісників і службовців було пограбовано дощенту. Людей не лише стріляли, а й били та вбивали багнетами. Жертви погромів були поховані на Янівському єврейському кладовищі у Львові, де був встановлений пам’ятник їм і євреям-стрільцям УГА. Пам’ятник зруйнували фашисти в 1944 році, а комуністична диктатура розташувала на місці поховання паркування машин і заправку паливом.

Тому євреї, як і українці, а також поляки (відомий польський діяч Я. Куронь й інші) вважають, що написи на могилах не повинні суперечити історичній правді, а також не повинні зачіпати релігійні та національні почуття нащадків усіх згадуваних учасників минулих подій.

Викликає сумнів, що польські військові поховання – це поховання героїв, оскільки для корінного населення Західної України не можуть бути героями ті, хто глумився над їхніми батьками, вбивав невинних людей, чинив мародерство тощо.

З метою встановлення історичної справедливості і гармонізації міжнаціональних відносин пропонуємо:


1. Для оцінки ситуації, яка склалась, і врегулювання всіх проблем, пов’язаних з цим питанням, відповідно до міжнародних норм і законів України створити комісію для врегулювання всіх питань.


2. Разом зі спорудженням меморіалу Українській галицькій армії, відновленням пантеону польським воїнам-орлятам відновити також меморіальний комплекс єврейським воїнам-січовим стрільцям на території єврейської частини Янівського кладовища у м. Львові.


3. Створити національний комітет – журі для розгляду проектів пам’ятників і написів на них.


4. Оголосити міжнародний конкурс на проекти пам’ятників.


5. Провести широке громадське обговорення проектів у мерії м. Львова.


6. Затвердити проекти пам’ятників на них у мерії м. Львова.


7. Провести у Львові одночасне відкриття Польського військового меморіалу, меморіального комплексу борцям за волю України та меморіального комплексу єврейським воїнам-січовим стрільцям УГА і жертвам польського погрому.

З повагою Мейлах Г. Шейхет, директор представництва в Україні Американського об’єднання комітетів для євреїв бувшого Радянського Союзу.

19 липня 2002 р.

POSTUP - ПОСТУП
№105 (961),
20-21 ЛИПНЯ 2002 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Замах на символ Львова

ВЕКТОРИ ПОСТУПУ
·Друге дихання співдружності
·Суспільний дороговказ віруючого
·Відкритий лист президентові України пану Леонідові Даниловичу Кучмі

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Грандіозні плани Львова
·Через кордон – за 15 хвилин
·Відпустка для домошнього кота
·Соціалісти за Ющенка
·Львів’яни навчилися рахувати воду
·Український меморіал на Личакові
·ХРОНІКА

ПОСТУП З КРАЮ
·Шахтарі та прем’єри: знову за старе
·Раптова смерть депутата Олексенка
·Вода й тепло не подорожчають
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·Фінансові афери глави бундесверу
·Президент Індії – мусульманин
·Бунт проти президента
·Демонстрація латиських медиків
·Проблеми канадських банків
·Пташине м’ясо з водою
·СВІТООГЛЯД

РЕПОРТАЖ ПОСТУПУ
·В тенетах львівського Люцифера

АФІША ПОСТУПУ
·Смачні плітки, міні-шухлядки і поросяча симфонія
·Задорожнє чи Комсомольське: куди податися
·НАША АФІША

ПОСТ-FACTUM
·Інтернет за тиждень
·КАЛЕНДАР

 


 


Український центр Інтернет-реклами "ECHO"

Wertep top 100