BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 18-19 ЧЕРВНЯ 2002 року |

Французькі правоцентристи отримали карт-бланш

Ліві й ультраправі партії зазнали нищівної поразки

ВИБОРИ

Всеволод ПОЛІЩУК

Наступні п’ять років Франція може відпочивати від виборів. У неділю тут закінчилася парламентська кампанія. Її другий тур не приніс жодних сюрпризів – правоцентристи святкують перемогу, ліві зализують рани, а Жан-Марі Ле Пен кляне французьку виборчу систему.

Пропрезидентські правоцентристські UMP і UDF без надмірних зусиль отримали парламентську більшість. Тепер вони мають 399 місць у Національних зборах. Ліві диспонують 178 мандатами (зокрема, 147 отримали соціалісти і 21 – комуністи). Жодного представника в Зборах не матиме Національний Фронт. Зауважимо також, що вдруге протягом тижня побито антирекорд явки виборців – цього разу не голосували 39,8 % повнолітніх французів. І ще один цікавий факт – не потрапив до парламенту єдиний чорношкірий депутат попередніх Національних Зборів Кофі Ямнан.

Поразка лівих стала значно відчутною через те, що програли свої округи їхні лідери: п’ять міністрів з уряду Жоспена (серед них і колишній міністр внутрішніх справ Шевенеман, якого вважали одним із найвпливовіших французьких політиків), а також керівники Комуністичної партії і Партії Зелених (деякі медіа вже припустили, що на ці партії чекає зміна керівництва). Зважаючи на це, вже вкотре дивною виглядає заява нового голови соцпартії Франсуа Оллана про “поразку з честю”.
Провідник французьких соціалістів назвав основними причинами перемоги правоцентристів занадто коротку перерву між президентськими й парламентськими виборами, інертність мислення виборців і несприйняття ними можливості нової когабітації.

Лідери лівих вважають також, що правоцентристи, тримаючи в одних руках законодавчу й виконавчу владу, матимуть достатньо важелів впливу, щоб сфальсифікувати результати загальнодержавного аудиту бюджетних видатків. Це, на їхню думку, дасть можливість переможцям уникнути виконання передвиборних обіцянок і зберегти при цьому довіру багатьох французів. “Нам скажуть, що державна скарбниця порожня і що обіцянки не можна виконати, податки доведеться збільшити, а соціальні програми згорнути” – заявив Франсуа Оллан. І це не пусті слова: вже зараз зрозуміло, що проведення запланованих правоцентристами реформ може призвести до того, що бюджетний дефіцит перевищуватиме граничні норми, прийняті в ЄС.

Як завжди, найбільш прямим у своїх заявах був Жан-Марі Ле Пен. Лідер Національного Фронту в досить агресивній манері розкритикував французьку політичну систему, особливо виборче законодавство. “З нами – шість мільйонів французів, які не будуть представлені в Національних Зборах”, – сказав Ле Пен в інтерв’ю французькому телебаченню, провіщаючи також, що Франція буде розчарована правоцентристами, які “мають тепер необмежену владу” в країні. “Наступні події покажуть, що обіцянок, даних виборцям, ніхто не буде дотримуватись”, – підтримав він думку соціаліста Оллана.

Невдоволення харизматичного праворадикала можна зрозуміти, адже після свого тріумфу в першому турі президентських виборів він сподівався на успіх своїх однодумців у парламентських перегонах.
Однак виявилося, що Національний фронт неспроможний на якісь успіхи без активної участі свого лідера (нагадаємо, що сам Ле Пен не балотувався до Національних Зборів). Звичайно, представники Національного фронту спробують відігратися на виборах до місцевих органів влади, які відбудуться в 2004 році, однак немає підстав сподіватися, що їм це вдасться.

Звичайно, президент Ширак і Жан-П’єр Рафаррен, який після перемоги правоцентристів залишиться керівником уряду, запевнили, що сумніви їхніх конкурентів щодо можливості проведення обіцяних реформ є безпідставними. Рафаррен заявив у понеділок, що він впевнений в успішності політики президента. Проте деякі моменти його промови, на зразок зауваг, що “бюджетна ситуація є важкою, економічна ситуація є непевною, тому урядові буде досить важко”, змушують задуматися, чи не готують правоцентристи плацдарму для відступу вже зараз.

Як би там не було, французи таки проголосували проти когабітації. Президента, уряд і парламент більше не гратимуть у різні партії, а це дає змогу сподіватися, що влада швидше й ефективніше реагуватиме на потреби французького суспільства. Однак чи використають правоцентристи таку ситуацію на користь Франції – покаже час.

POSTUP - ПОСТУП
№87 (943),
18-19 ЧЕРВНЯ 2002 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Телепортація реальна
·Німецьке посольство підозрюють у махінаціях

ВЕКТОРИ ПОСТУПУ
·Гріхопадіння науковця
·Український “Зеніт” запустив американський супутник

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Новий порядок у ПРП
·Інтелігенція пише лист президентам
·КомпенсаціїЇ платитимуть ще рік
·Нетрадиційні пріоритети Янківа
·Руслана в нових технологіях
·Селяни бувають обізнані і агресивні
·ХРОНІКА

ПОСТУП З КРАЮ
·Українці миритимуть грузинів з абхазцями
·Бродський іде до Тимошенко, Мороз – від Леніна
·Кучма та Кінах у парламенті
·Створено новий департамент
·Скажена корова в Україні
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·Французькі правоцентристи отримали карт-бланш
·Канонізували італійського чудотворця
·Блондинки – таємна зброя Iзраїлю
·Партія Лєппера здобуває популярність
·Буш наказав вбити Саддама Хусейна
·СВІТООГЛЯД

АРТ-ПОСТУП
·Жовті вакханалії буденного начиння
·На “Золотоверхому Києві” львів’ян представляла “Gloria”
·АРТ-АНОНСИ

СПОРТ-ПОСТУП
·Такий дивний чемпіонат
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·Новий доросліший Девід Боуі
·КАЛЕНДАР

 


 


Український центр Інтернет-реклами "ECHO"

Wertep top 100