BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 18-19 ЧЕРВНЯ 2002 року |

Бродський іде до Тимошенко, Мороз – від Леніна

У вихідні відбулися з’їзди Соціалістичної партії та “Яблука”

З’ЇЗДИ

Юрій КОРОЛЬЧУК

Минулого уїк-енду у столиці відбулися з’їзди двох партій – СПУ та “Яблука”. Обидві політичні структури підбивали підсумки минулих виборів до парламенту, планували свою стратегію, а також підтверджували взятий курс на опозиційність.

Соціалістична партія на чолі з Олександром Морозом проводила ювілейний, Х з’їзд. Досить показовим є один момент – уперше в залі засідання не стояв бюст “вождя світового пролетаріату” Ульянова-Леніна. Учасники заслухали звіт центральної контрольної комісії СПУ про роботу, здійснену за два роки, що минули від часу попереднього з’їзду партії. Окрім того, лідер лівоцентристів проголосив у своїй доповіді курс на модернізацію СПУ, зазначивши, що потрібно створити такі умови для її роботи, аби соціалісти ефективно й конкретно втручалася в ті політичні події, які переживає суспільство. Напевно, Морозу не варто було наголошувати на цих аспектах.
Адже всі чудово пам’ятають акцію “Україна без Кучми”, безпосереднім організатором якої була СПУ, зокрема один з її лідерів – нині народний депутат Юрій Луценко. А про касети із записами напівкримінальних розмов чільних керівників нашої держави можна і не згадувати. Плівки майора президентської охорони Миколи Мельниченка відкрили очі українському народові на багато речей, які відбуваються в Україні.

Одним з головних завдань Мороз назвав консолідацію опозиційних сил України та внесення змін до низки законів. Він пояснив, що передусім мова про деякі зміни в Конституції, ухвалення закону про процедуру імпічменту, закону про регламент, який би виписував цю процедуру, закону про вибори на пропорційній основі. Більшість названих ним законопроектів уже подано та зареєстровано у Верховній Раді.

Говорячи про обрання на сьогоднішньому з’їзді нового керівництва партії, лідер соціалістів сказав, що напередодні він наполягав, щоб голосування з приводу обрання лідера проходило за наявності кількох кандидатур. Але рядові соціалісти не бачать реальної заміни Олександрові Морозу, який уже от 11 років очолює їх партію. Власне, більшість експертів схиляються до думки, що саме його зусилля сприяли проходженню партії до Верховної Ради із досить високим результатом – майже 7%. Адже подолати мас-медійну ізоляцію, у якій перебувала СПУ під час виборів, і обійти СДПУ(о), яка разом із “Єдою” була монополістом на ринку ЗМІ, – це серйозний успіх.

“Яблучники” ж на чолі з Михайлом Бродським посипали голову попелом, коли зайшлося про підсумки виборів. Адже 1% голосів – явно не те, на що розраховувала партія із надзвичайно агресивною рекламою. Про напруженість у її середовищі свідчила атмосфера з’їзду: в закритому режимі і без публічної участі преси.

Команда Бродського вкотре висловила жаль, що занадто пізно перейшла в опозицію. А тому логічним виглядало й те, що одним із центральних питань, які розглядалися на V з’їзді “Яблука”, був аналіз пропозиції зі створення політичної коаліції з Блоком Юлії Тимошенко. Відповідно, тема виборів якось сама по собі відійшла на задній план. Також відбулося голосування за нового голову партії, ним знову став Михайло Бродський. Якщо у випадку соціалістів переобрання переможця Мороза сприймалося природно, то черговий кредит довіри для переможеного лідера “Яблука”, дії якого довели до капітального програшу партії, перебуває поза межами раціональної політики.

Коментуючи свій намір блокуватися з БЮТ, Михайло Бродський висловив такий аргумент: “Я за свою боротьбу за правду був кинутий за ґрати на 43 дні, і Юлія Володимирівна в ув’язненні також провела 43 доби. І за те ж саме, що і я”. Водночас Бродський визнав, що дискусія серед однопартійців щодо небезпечного партнерства з Тимошенко була дуже гострою, а тому ухвалу прийнято не одностайно. Попри це, з’їзд одноголосно підтвердив опозиційний характер партії.

Не можна однозначно заявляти, що Блок Юлії Тимошенко погодиться створити коаліцію з “Яблуком”, адже нині саме Тимошенко “на коні”, а не Бродський. Відповідно, “леді Ю” диктуватиме умови об’єднання зусиль двох політичних сил і виставлятиме рахунок за це. Хоча Юлія Тимошенко є досвідченим політиком і розуміє, що “Яблуко” може виявитися червивим і здатне зашкодити її політичному здоров’ю.

POSTUP - ПОСТУП
№87 (943),
18-19 ЧЕРВНЯ 2002 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Телепортація реальна
·Німецьке посольство підозрюють у махінаціях

ВЕКТОРИ ПОСТУПУ
·Гріхопадіння науковця
·Український “Зеніт” запустив американський супутник

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Новий порядок у ПРП
·Інтелігенція пише лист президентам
·КомпенсаціїЇ платитимуть ще рік
·Нетрадиційні пріоритети Янківа
·Руслана в нових технологіях
·Селяни бувають обізнані і агресивні
·ХРОНІКА

ПОСТУП З КРАЮ
·Українці миритимуть грузинів з абхазцями
·Бродський іде до Тимошенко, Мороз – від Леніна
·Кучма та Кінах у парламенті
·Створено новий департамент
·Скажена корова в Україні
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·Французькі правоцентристи отримали карт-бланш
·Канонізували італійського чудотворця
·Блондинки – таємна зброя Iзраїлю
·Партія Лєппера здобуває популярність
·Буш наказав вбити Саддама Хусейна
·СВІТООГЛЯД

АРТ-ПОСТУП
·Жовті вакханалії буденного начиння
·На “Золотоверхому Києві” львів’ян представляла “Gloria”
·АРТ-АНОНСИ

СПОРТ-ПОСТУП
·Такий дивний чемпіонат
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·Новий доросліший Девід Боуі
·КАЛЕНДАР

 


 


Український центр Інтернет-реклами "ECHO"

Wertep top 100