BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 8-9 ЧЕРВНЯ 2002 року |

Америку захистить суперміністерство

ТЕРОРИЗМ

Олег КОМАРЧУК


Том Рідж може стати другою за впливовістю людиною світу. Світлина AP

Минулого четверга президент США Джордж Буш виступив із телезверненням до нації, в якому оприлюднив план створення нового Департаменту національної безпеки. У разі затвердженням цього плану конгресом та сенатом, це буде найбільшою реорганізацією американського уряду після закінчення Другої світової війни. Департамент національної безпеки візьме на себе відповідальність за захист країни та її громадян від міжнародного тероризму і поставить на другий план діяльність таких відомств як ФБР та ЦРУ, які виявилися неспроможними попередити терористичні атаки 11 вересня.

З’ясувалося, що оголошена минулого тижня кардинальна реорганізація ФБР була лише видимою частиною айсберга тих змін, які вирішило провести американське керівництво після вересневих терактів.
Даний план доручено було розробити голові Комітету з питань національної безпеки (створеного невдовзі після терористичних атак), екс-губернатору штату Пенсільванія Тому Ріджу. План розробляли впродовж чотирьох місяців, і деталі його до останнього часу трималися у великій таємниці. Цікаво, що, як пише британська газета The Times, деякі вищі члени президентської адміністрації були шоковані, коли дізналися про настільки велику реорганізацію американського уряду. А саме про плани створення Департаменту національної безпеки всього за два дні перед їхнім офіційним представленням.

Наразі не відомо, чи стане Том Рідж головою цього, як його вже встигли охрестити, суперміністерства. Створення нового департаменту, за словами прес-секретаря Білого Дому Арі Флейшера, можна порівняти хіба що з утворенням Пентагону шляхом злиття 1947 року військового та військово-морського міністерств. Власне Департамент національної безпеки має стати найбільшою після Пентагону урядовою структурою. У ньому працюватимуть 169 тисяч осіб і його річний бюджет становитиме 37,4 мільярди доларів. Головним методом роботи нового департаменту буде аналітична діяльність. Для цього необхідним буде об’єднання зусиль інших структур у сфері національної безпеки. По суті, йому передадуть функції, якими сьогодні займається аж вісім федеральних відомств. У його складі діятиме чотири основних підрозділи. Так у відділ митних перевезень, завданням якого стане охорона сухопутних кордонів із Мексикою та Канадою, а також спостереження за всією береговою зоною Сполучених Штатів, з департаменту юстиції перейде служба імміграції та натуралізації, з казначейства – митна служба, а з департаменту перевезень – берегова охорона. На базі кількох структур, включаючи ФБР та ЦРУ, буде створено відділ захисту інфраструктури та аналізу інформації. На основі Федерального бюро з надзвичайних ситуацій, яке нині має самостійний статус, буде створено відділ із надзвичайних ситуацій. У підрозділі з попередження хімічної, біологічної, радіаційної та ядерної загроз братимуть участь департаменти охорони здоров’я, соціального захисту та сільського господарства. Окрім того, він включатиме Національну лабораторію Lawrence Livermore в Каліфорнії До складу Департаменту національної безпеки як особливий підрозділ також буде включено Secret Service – службу безпеки, яка займається захистом вищих посадових осіб, зокрема й захистом президента Буша та його сім’ї.

Проект створення нового департаменту повинен затвердити ще конгрес та сенат США. Незважаючи на те, що запроваджені американським урядом зміни (зокрема це стосується і реорганізації таких силових відомств як ФБР та ЦРУ) зазнають чималої критики з боку американських опозиційних політиків (відомий сенатор-демократ Едвард Кеннеді назвав їх “перестановкою стільців на палубі “Титаніка”), більшість законодавців, як республіканців, так і демократів, за свідченням американських ЗМІ, підтримують президента. Джордж Буш сподівається, що новий департамент запрацює вже з початку 2003 року.

POSTUP - ПОСТУП
№82 (938),
8-9 ЧЕРВНЯ 2002 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Сумнівна перемога четвірки
·Українці теж полетять у космос

ВЕКТОРИ ПОСТУПУ
·На черзі – програма уряду
·Французькі ліві здають парламент без бою

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Новий будинок на Валовій
·Знову травмовано гірника
·Люди вірять у чудо Миколи Чарнецького
·Як поєднати віру зі зброєю...
·Письменники бавляться в політику
·Благодійний конкурс
·ХРОНІКА

ПОСТУП З КРАЮ
·До НАТО на місці кроком руш
·Коли стабілізуються ціни на бензин
·Запобігання міжетнічному напруженню
·Українські зброярі спростовують закиди
·Засуджено братів-убивць
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·Америку захистить суперміністерство
·Діти геїв та лесбіянок
·Японія виходить із рецесії
·Sprechen Sie Deutsch?
·Пхеньян торгує ракетами
·“Екологічно чиста” отрута
·СВІТООГЛЯД

ДАТИ ПОСТУПУ
·Свобода преси – минуле та сучасність

КНИЖКОВИЙ ПОСТУП
·Із бюлетеня Головліту
·Туга за яснобаченням
·Одушевлені українські хроніки
·Ексклюзивна проза для масового читача
·Спадщина Івана Огієнка
·Молодий “Світ”

ПОСТ-FACTUM
·Аргентина пішла шляхом Франції
·КАЛЕНДАР

 


 


Український центр Інтернет-реклами "ECHO"

Wertep top 100